دفتر عقد و ازدواج در باکری – محضر ازدواج در باکری

دفتر عقد و ازدواج در باکری – محضر ازدواج در باکری

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد اینکه چرا نباید پیش از ازدواج با نامزدمان زندگی کنیم؟ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم. این توضیحات به شما کمک می کند که در انتخاب همسرتان هوشمندانه تر عمل کنید. پس شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در باکری – محضر ازدواج در باکری

دفتر عقد و ازدواج در باکری - محضر ازدواج در باکری

دفتر عقد و ازدواج در باکری – محضر ازدواج در باکری

تحقیقات و تجربه نشان می دهند که زندگی زیر یک سقف پیش از ازدواج باعث می شود رابطه شما با شکست مواجه شود. در اینجا برخی از دلایلی که باعث می شوند زندگی مشترک در دوران نامزدی به شکست رابطه عاطفی ختم شود برای شما توضیح داده شده اند:

۱٫ خانـم ها و آقایـان نظـرهای مختـلفی در مـورد معنای زندگـی مشترک دارند: با اینکه خانـم ها فکر می کنند این وهله قطعا به ازدواجشان ختم می گردد، آقایان این دوره را فقط یک عصری آزمایشی می دانند که هیچ اجباری در منجرشدن آن به پیوند وجود ندارد. شـروع زندگـی مشترک با چنین نظرهای مختـلفی خود یکـی از عواملی می باشد که ایجاد مساله می نماید.

۲٫ آقایان به آنچه که تمایـل دارند رسیده اند بـعد دیگر نیازی به پیوند نمی بینند: احتمالا این حرف موجـب عصبانیت مـردان بشود و رگ غیرتشان بیرون بزند و بگویند که این حقیقت ندارد، ولی بیایید با خودمان رو راست باشیم. زمانی که شما با نامزدتان زندگـی می نمایید وی از همه خصوصـیت ها ی زندگـی مشترک بهره مند می گـردد و دیگر چیزی باقی نخواهد مانـد که برای به دست آوردنش بخواهد تن به پیوندبدهد. وی تمام آنچه را که می خواسته بدست آورده می باشد.

۳٫ چیزی که راحـت به دست بیاید بی ارزش خواهد شد : وقتی که شما با نامزدتان زیر یک سقف زندگـی می نمایید وی دیگر نیازی ندارد که به دنبال شما باشد و برای به دست آوردن شما کوشش نماید . شما دیگر آرزوی وی نمی باشید و ارزش خود را برای وی از دست خواهید داد. هرچند وی با شما زندگـی می نماید اما به چشم همسـر به شما نگاه نمی کند. مشاهده شده که بیشـتر از آقایـانی که با نامزدشان زندگـی می کنند در مـورد وی می گویند: «ارزشی ندارد، وی که همسـرم نیست». این کمبود اشتیاق و دقت اثر بسیار بدی بر روح و روان شما دارد.

۴٫ پیش بردن رابطـه جذابیت خود را از دست خواهـد داد : زندگـی مشترک پیش از پیوند انگیزه آقایـان برای رسمیت بخشیدن به رابطـه را از میـان میبرد. می بینید که سـال نو می رسد و خبری از اردواج نیست، تولدتان می گذرد و خبری نمی شـود ، خواهرتان ازدواج می کند و باز هم خبری از وصلت شما نمی باشد! شما در وضعیتی گیر می کنید که راه گریزی از آن نمی بـاشد و بدتر از آن به تهدید روی می آورید. شما می گویید: « چنان چه ازدواج نکنیم از تو جدا می شوم» اما اینکار را نمی کنید و این کار فقط رابطـه شما را سردتر می کند.

۵٫ زوج هایی که با هم زندگـی می کنند نسبت به ازدواج بی تفاوت خواهند شد: چرا؟ خوب به تمام عـلت های که توضیح دادیم که انگیزه را از شما می گیرند. نامزدهایی که پیش از پیوندبا هم زندگـی می کنند عقاید بسیار محکمی دربـاره ازدواج ندارند. آنان پایین بار مسئولیت نرفته و کوششی برای ماندن در کنار هم نمی کنند، در سرانجام جدایی برای آنان بسیار راحـت خواهد شد و به محض برخورد با مـوارد که قسمـت لاینفک هر رابطـه عاطفی می باشد به آسانی مسیرشان را از هم جدا می نمایند چون هیچ تعهدی وجود ندارد که آنان را کنار همدیـگر نگه دارد. مسئولیت قانونی و عرفی که ازدواج برای شما به همراه دارد موجـب می گـردد در مواقع ایجاد مـوارد دست به دست همدیـگر داده و با قدرت زیادتری با موانع و مـوارد روبرو شوید.

۶٫ زندگـی در یک منـزل پیش از پیوند هیچ چیزی را در مـورد زندگـی بعد از ازدواج تضمین نمی نماید: در واقع پژوهش هـا نشان می دهد زوج هایی که در زمان نامزدی با هم زندگـی می نمایند شانس طلاقشان زیـادتر می باشد. راه های جـالـب تری هم برای آماده نمودن خودتان برای یک زندگـی مشترک سالم و درست وجود دارند.

مطلب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در پونک محضر ازدواج در پونک

دفتر ثبت ازدواج تهران موسسه عقد و ازدواج آیین مهر و وفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *