دفتر عقد و ازدواج شیک ملاصدرا

الجزیره | آداب ازدواج در الجزیره | انفجار رنگ و عاطفه

در الجزیره مانند تمام کشورهای عربی، جامعه به دین و آداب مذهبی اسلام گرایش دارد. ازدواج در الجزیره بسیار جدی گرفته می‌شود و نشانه‌ای است از بلوغ. بر اساس قرآن، ازدواج باید بر مبنای عشق و عاطفه صورت گیرد. آداب ازدواج مردم الجزیره، بسیار شبیه به آداب مسلمانان سایر کشورهای عربی است.

مردان و زنان آزادند با هرکسی که خانواده تأیید می‌کند ازدواج کنند.  خانواده‌ها با نگاهی واقع‌گرایانه به فرزند خود مشاوره می‌دهند تا این انتخاب، انتخاب مناسبی باشد. به طور معمول، یک مرد فرد مورد نظرش را به مادرش معرفی می‌کند تا او این فرد را بررسی کند. در صورت تأیید مادر پسر، خانواده دختر را در جریان قرار داده و پیشنهاد ازدواج را با آن‌ها درمیان می‌گذارند. دوران نامزدی را با انتخاب یک تاریخ و حضور خانواده‌ها در مسجد، مشخص می‌کنند.

دوران نامزدی در الجزیره

آماده شدن برای ازدواج، از دوران نامزدی آغاز می‌شود. هر دو خانواده شروع به خرید لباس، لوازم منزل، پارچه و طلا می‌کنند. زوج، با گذراندن اوقاتی مشترک، اقدام به شناخت یکدیگر می‌کنند، نظرات خود را با هم درمیان گذاشته و مشغول فراهم کردن محلی برای زندگی مشترک می‌شوند. در فرهنگ اسلامی، همسران تصمیم‌های مهم زندگی را با هم اتخاذ می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که طرفین، یکدیگر را به خوبی بشناسند و انتظاراتی که از همسر خود دارند را با هم در میان بگذارند.

جشن عروسی

مردم الجزیره معتقدند، هرچه بیشتر برای جشن عروسی هزینه کنند، سرافرازتر خواهند بود. از چند هفته قبل از مراسم، زنان در خانواده عروس گرد هم آمده و تدارک دسرهایی مانند باقلوا و “مکرود” می‌بینند. غذای عروسی شامل سیکسو، گوشت و سبزیجات است. هرچه میزان غذا و پذیرایی بیشتر باشد، آن خانواده سخاوتمندتر به نظر می‌آیند.

در ادامه مراسم، عروس را به خانه داماد می‌برند. عروس که حالا آراسته است و طلا و جواهرات زیادی به خود آویخته، با طرحی از حنا بر دست و پایش، در بالاترین جای خانه نشسته و پایکوبی مهمان‌ها را تماشا می‌کند. در حالیکه مهمان‌ها دارند از خود پذیرایی می‌کنند و می‌رقصند، عروس خودش را برای خداحافظی با خانواده‌اش آماده می‌کند. چندی بعد، داماد وارد شده، دست عروس خود را می‌گیرد و در کنار یکدیگر به عنوان زن و شوهر راه می‌روند. عروس و داماد در حلقه تشویق و شادمانی مهمان‌ها قرار می‌گیرند و با یکدیگر می‌رقصند.

آداب و رسوم مراسم ازدواج در الجزیره بسته به فرهنگ هر خانواده ممکن است با آنچه که گفته شد، قدری متفاوت باشد. اما در کل، عروسی در این کشور، انفجار رنگ و عاطفه است. شاید اگر این کشور، مقصد تفریحی شما باشد، شانس بیاورید و شاهد عروسی الجزایری باشید.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب پیشنهادی:

تزئینات دفتر عقد و ازدواج

ازدواج در یهودیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *