دفتر ازدواج ملاصدرا

اگر همسرتان شغل پراسترسی دارد، خانه را محیط آرام‌تری کنید.

تماشای استرس و فشار شغلی همسر و احساس ناتوانی در برداشتن باری از دوش او، تجربه‌ی خوبی نیست. اما برای آن‌ها که همسرشان مشاغل جدی‌تری دارد، کاملاً قابل درک است.

چگونه استرس همسر خود را کمتر کنم؟

تصور کنید که همسرتان در عین اینکه باید برای شما و فرزندتان همسر و پدر خوبی باشد، باید برای مدت طولانی با یک تیم تحقیقاتی در یک حوزه‌ی علمی فعالیت کند. در این میان، باید خودش را برای آزمون دکتری نیز آماده کند. می‌توانید تصور کنید که چه مسیر سختی پیش روی اوست؟ کم‌کم استرسش بیشتر هم می‌شود. او فکر می‌کند وقت کافی برای انجام هیچ کاری ندارد. سوای این‌ها مدت‌هاست که ورزش نکرده و یا با دوستانش وقت نگذرانیده است. به عنوان همسر، هر کاری برای کمک کردن به او می‌کنید. سعی می‌کنید آرامش کنید. او را تشویق به ورزش و وقت‌گذرانی با دوستانش می‌کنید. وظایف پدرانه‌ی او را هم نسبت به فرزندتان به عهده می‌گیرید. اما همه‌ی اینا فقط می‌تواند در کوتاه مدت به او کمک کند. اگر شرایط شغلی همسرتان به طور مداوم به این شکل باشد، باید برای طولانی‌مدت هم شیوه‌نامه‌ای داشته باشید.

چه چیز موجبات استرس همسرتان را فراهم کرده است؟

شغل او! پس پاسخ حل این معضل هم خارج از شغل او نیست. البته و به طور خاص، تنها علت این استرس، شغل او نیست. بلکه شکست ما در ساختن یک فرهنگ مراقبتی در خانه هم می‌تواند از عوامل تنش‌زا باشد. البته ساختن این فرهنگ در خانه کار اصلاً سختی نیست. به طور کلی با تمرکز بر تقویت فرهنگ خانواده، مغز و بدن ما فرصت استراحت بیشتری دارد. این موضوع، نه تنها از لحاظ خانوادگی که از لحاظ فردی هم موضوعی است که به فرد به فرد خانواده کمک می‌کند.

ما به راحتی استرس‌هایمان را از محل کار به محل زندگی می‌آوریم. برای اینکه این استرس به سایر افراد خانواده سرایت نکند یا محیط خانه را متشنج نکند، دستورالعملی وجود دارد:

اعضای خانواده را جمع کنید.

هدف داشتن کلید موفقیت است. فرهنگ در خانواده از جایی کلید می‌خورد که در شرایطی که موضوع ما آرامش و استرس است، صحبت از ارزش‌های خانوادگی باشد. همه‌ی اعضای خانواده را جمع کنید و در مورد محیطی که می‌خواهید خلق کنید، صحبت کنید. وقتی ارزش‌های خود را شناسایی کردید و برنامه‌هایتان را مشخص کردید، برای همه آسان است که برنامه را دنبال کنند. صحبت شما این است که چطور همگی در ساختن محیطی برای آرامش و تجدید قوا نقش دارید. مثلاً ممکن است نتیجه بگیرید که بعد ازساعت ۷ عصر یا آخر هفته، حرفی از کار به میان نیاید.

از یادآورهای بصری استفاده کنید.

با نصب یک نقاشی خلاقانه در قسمت ورودی خانه می‌توانید به هرکسی که به خانه برمی‌گردد یادآوری کنید که هدف خانواده ساختن یک محیط امن و آرام است. یک عکس خانوادگی یا فهرستی از ارزش‌های خانوادگی هم می‌تواند همین کار را انجام دهد. پیام‌های عاشقانه‌ای در نقاط مختلف خانه نصب کنید. این پیام‌ها می‌تواند استرس را از افراد دور کند.

کمتر از تکنولوژی استفاده کنید.

استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف و وقت گذراندن در دنیای مجازی تمامی ندارد. اگر خانه‌ی شما به آرامش نیاز دارد، سعی کنید این آرامش را با توجه کردن و وقت گذراندن با اعضای خانواده برقرار کنید. وقت‌هایی را در طول روز مشخص کنید که همه‌ی وسایل اکترونیکی ارتباطی‌تان خاموش باشد. معجزه‌اش را خواهید دید.

الگو باشید.

رفتار شما با همسر و فرزندانتان صحبت می‌کند. می‌دانیم داشتن یک مدیر سختگیر می‌تواند چقدر استرس‌آور باشد اما یک استراحت کوتاه می‌تواند این استرس را از شما دور کند. از بعد از کار تا بعد از شام، زمانی را برای استراحتتان در نظر بگیرید. اگر احساس می‌کنید به این استراحت نیاز ندارید، چرا فکر می‌کنید خانواده‌تان به آن نیاز ندارد؟ یکی از بهترین هدایایی که می‌توانید به فرزندتان بدهید، داشتن الگوی رفتاری سالم در خصوص شغل است. آن‌ها نه تنها در سال‌های بلوغ خود این رویکرد را اتخاذ می‌کنند، که متوجه تأثیر مثبتش در طول سال‌های ارزشمند کودکی خود نیز می‌شوند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

شیک‌ترین دفاتر ازدواج

قوانین و الزام ثبت ازدواج

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *