دفتر ازدواج ونک

آزمایش‌های قبل از ازدواج| پاسخ سولات شما مخاطبان عزیز

بسیاری از زوج‌های جوان که پس از مراسم خواستگاری و رضایت خانواده‌ها، برای تعیین وقت عقد به دفتر ازدواج مراجعه می‌نمایند، برای اولین بار عبارت “آزمایش‌های قبل از ازدواج” را می‌شنوند. نتیجه‌ی آزمایش‌های قبل از عقد، یکی از ضروری‌ترین مدارک برای انجام عقد است. هیچ دفتر ازدواج مجازی بدون داشتن این مدرک شما را به عقد شخص مورد علاقه‌تان در نخواهد آورد.

آزمایش های قبل از ازدواج شامل چه مواردی می شود؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که انجام آزمایش‌های پیش از ازدواج چه ضرورتی دارد؟  چرا دفتر ازدواج بدون داشتن نتیجه‌ی آزمایش، عقد را انجام نمی‌دهد؟

آزمایش‌های پیش از ازدواج  شامل چندین مورد است. اطلاع از آن‌ها برای زوجین حیاتی است و شاید سرنوشت بسیاری از افراد را تغییر دهد. این آزمایش‌ها شامل موارد زیر است:

 • آزمایش ادرار به منظور تشخیص اعتیاد که از دختر و پسر گرفته می‌شود،
 • نمونه‌گیری از خون به منظور تشخیص بیماری تالاسمی
 • تست آقایان از جهت ابتلا به بیماری سفلیس
 • تزریق واکسن کزاز به بانوان
 • یک جلسه کلاس اجباری آموزش تنظیم خانواده (حتی برای افرادی که این واحد درسی را در دانشگاه گذرانده باشند.)

 

آیا آزمایش‌های پیش از ازدواج می‌تواند مانع عقد زوجین شود؟

حتما شما هم در بسیاری از فیلم‌ها زوج‌های جوانی را دیده‌اید که با اضطراب برگه‌ی آزمایش را تحویل می‌گیرند و نگران هستند که خونشان به هم نخورد و عقدشان میسر نباشد. اما هر چه در فیلم‌ها می‌بینیم درست است؟ باید بدانید که آزمایش های پیش از ازدواج صرفاً به منظور آگاهی‌رسانی به زوجین انجام می‌شود و در صورتی که همه‌ی نتایج مطلوب نباشد، قانون هیچ ممانعتی از ازدواج زوجین نخواهد نمود. مثلاً از طریق آزمایش خون مشخص می‌شود که زن و مرد در صورت بارداری ممکن است فرزندی مبتلا به تالاسمی داشته باشند یا خیر. در صورتی که احتمال به دنیا آمدن فرزند بیمار بالا باشد، علم پزشکی به طرفین پیشنهاد می‌دهد که از ازدواج منصرف شوند. با این حال زوجین می‌توانند ریسک داشتن فرزندی بیمار را بپذیرند یا آنکه عقد را انجام دهند و در آینده از فرزند‌آوری خود داری نمایند.

آیا آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج ۱۰۰% دقیق است؟

شاید تا به حال شنیده باشید که سرانجام برخی زوج‌ها به دلیل اعتیاد داماد، به طلاق انجامیده است. گاهی خود ما به صورت خواسته یا ناخواسته موجب خطا در آزمایش‌های پیش از ازدواج می‌شویم. برای مثال اعتیاد شخص معتاد به مواد‌ مخدر در صورتی‌که به مدت مشخصی از مصرف مواد مخدر خود‌داری نماید، تشخیص داده نخواهد شد. پس تنها به آزمایش اعتماد نکنید و از همسر آینده‌ی خود شناخت کافی کسب نمایید. مصرف برخی داروها نیز ممکن است وجود مواد مخدر در خون را نشان دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان یک یا دو روز پیش از آزمایش هیچ دارویی مصرف نکنید.

نتایج آزمایش های قبل ازدواج چه مدت اعتبار دارد؟

پس از انجام آزمایش‌های قبل از ازدواج و دریافت نتایج، تنها یک ماه فرصت دارید برای انجام عقد. در صورتی که به هر علت تأخیری در مراسم عقد بوجود بیاید، مجدداً ملزم به انجام کلیه‌ی آزمایش‌ها خواهید بود.

مراجعه به دفتر ازدواج

پس از تهیه‌ی نتایج آزمایش و سایر مدارک مورد نیاز، برای تعیین وقت، به هر دفتر ازدواج مد نظرتان مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که برای انجام عقد آریایی نیازی به انجام مجدد آزمایش ها نخواهید داشت.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
 • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

 • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
 • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
 • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
 • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
 • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
 • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

رابطه گروه خونی و ازدواج

نکاتی برای انتخاب مکان مناسب عقد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *