دفتر ازدواج ونک

تایلند | کشور عروسی انسان و حوریان | งานแต่งงาน

سنن عروسی در قسمت‌های مختلف تایلند متفاوت است. مثلاً برگزاری یک عروسی در شمال تایلند مثل چیانگ‌مای با جایی در جنوب آن، مانند پوکت تفاوت‌های زیادی دارد. در مناطق روستایی امکان مشاهده آداب قدیمی بیشتر است.

جایگاه خرافه در عروسی‌های تایلند

انتخاب تاریخ مناسب برای روز عروسی با مشورت ستاره‌شناسان انجام می‌شود. فقط ما ایرانی‌ها نیستیم که برای آسایش خاطرمان از شگون هر چیزی به دعانویس و آینه‌بین مراجعه می‌کنیم! مراسم نامزدی در تایلند برای آشنایی دو خانواده صورت می‌گیرد. این مراسم از نامزدی‌های ما مختصرتر است.

شیربها

یکی دیگر از رسوم مشترک ازدواج در تایلند و ایران، می‌تواند شیربها باشد. خانواده‌ی داماد، مبلغی را به عنوان شیربها به خانواده‌ی عروس هدیه می‌کنند.

آداب دامادی

داماد تایلندی دو نوع هدیه آماده می‌کند. یکی طلا و جواهراتی است که برای عروس می‌خرد و قبل از عروسی به او می‌دهد و دیگری، هدایایی است که باید تقدیم به والدین عروس شود. از طرفی، باید برای اثبات شایستگی‌اش یا به معبد مبلغی به عنوان اعانه بپردازد و یا برده‌ای را آزاد کند.

حضور راهبان بودایی

مراسم عروسی در تایلند عمدتاً غیرمذهبی برگزار می‌شود. با این حال ممکن است راهب‌ها عروس و داماد را همراهی کنند. حضور راهب بودایی برای تایلندی‌ها، خوش‌یمن است و به زندگی‌شان برکت می‌دهد. در بخشی از اجرای مراسم مذهبی، زن و شوهر در محراب زانو می‌زنند. هنگام ازدواج ریسمانی به سر زوج می‌بندند که نشانه‌ی وصل و اتصال معنوی است. سپس راهبان بودایی برای آنها دعا می‌خوانند و ازدواجشان به رسمیت شناخته می‌شود.

تایلندی‌ها برای دعوت از مهمان گاهی به دعوت کلامی اکتفا می‌کنند

دوستان و بستگان عروس و داماد برای آن‌ها آرزوی خوشبختی می‌کنند. آب روی دست عروس و داماد می‌ریزند. یک بند به مچ دستشان می‌بندند و به این شکل، آن‌ها را راهی خانه‌ی بخت می‌کنند. تخت‌خواب عروس و داماد گل‌آذین می‌شود. یک سینی شامل یک کیسه لوبیا به نشانه‌ی رفاه، یک کاسه آب به نشانه‌ی وحدت، ساقه‌ی نیشکر به نشانه‌ی زندگی و مقداری برنج برای برکت در زندگی روی تختشان قرار می‌گیرد. براساس سنت‌های قدیمی تایلند، زن و شوهر باید ۳ روز در این تخت بخوابند.

لباس عروس سنتی تایلند

این لباس را می‌توان از بین شش سبک متفاوت انتخاب کرد. اما امروزه بسیاری از عروس‌های تایلندی لباس سفید و اغلب دامادها، کت‌و‌شلوار رسمی را انتخاب می‌کنند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

انتخاب حلقه‌ی ازدواج مکمل حلقه‌ی نامزدی

بهترین دفتر عقد و ازدواج تهران را انتخاب کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *