ازدواج با دختر بدون اجازه ولی

فیلیپین | Kasal | تأثیر توأمان خرافه و کاتولیک در ازدواج‌های فیلیپینی

با وجود کم رنگ شدن سنت‌ها در بسیاری از کشورها، مردم فیلیپین هنوز به رسوم خرافی خود پایبند هستند. سنت‌های عروسی در فیلیپین به شدت تحت تاثیر مذهب کاتولیک قرار دارد. امروزه مراسم عروسی فیلیپینی ترکیبی از مراسم‌های مسیحی و خرافات است.

پایبندی به ازدواج‌های سنتی در فیلیپین

در فیلیپین ازدواج بین دو خانواده صورت می‌گیرد. آن‌ها اعضای خانواده همسر را مانند اعضای خانواده خود می‌دانند. عروسی در فیلیپین یک رویداد سه روزه است. هنوز هم در شهرهای کوچک‌تر این اتفاق می‌افتد. ازدواج‌ها به صورت عمده در ماه ژوئن برگزار می‌شود. ۶ زن و ۶ مرد در هر خانواده از عروسی زوج جوان حمایت مالی می‌کنند.

سنت دیگری که نماد وحدت زن و شوهر است، روشن کردن یک شمع واحد با دو شمع است. عروس‌ها در فیلیپین دعا می‌کنند تا در روز عروسی‌شان باران ببارد زیرا باران را نشانه رفاه می‌دانند. اگر داماد بعد از عروس وارد جشن عروسی شود هم برایشان خوش‌یمن است.

بارونگ

عروس و دامادهای فیلیپینی هر دو سفید می‌پوشند. عروس‌هایی که قصد برگزاری مراسم ازدواج به شکل سنتی دارند، باید لباس عروس سنتی بپوشند. این لباس پیراهنی بلند است با آستین‌هایی بلند. بارونگ پیراهن سنتی فیلیپینی‌هاست که معمولاً در مراسم‌های رسمی پوشیده می‌شود. بارونگ معمولاً سبک وزن است و بیشتر با دست دوخته می‌شود. داماد این پیراهن را به تن می‌کند.

حمایت مالی داماد از عروس

در اغلب موارد تمام هزینه‌های عروسی شامل غذا، لباس و حلقه را داماد تقبل می‌کند گرچه امروزه خانواده‌ها مایل هستند که هزینه‌ها تقسیم شود. گویا شرایط اقتصادی در فیلیپین هم چنگی به دل نمی‌زند. داماد با اهدای ۱۳ سکه به عروس به او قول خوشبختی می‌دهد.

فقط یک عروسی در هر سال!

یک خواهر و برادر بهتر است در یک سال ازدواج نکنند. این اتفاق را در فیلیپین بسیار شوم می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند که یکی از عروس و دامادها در زندگی موفق نمی‌شود. در آستانه مراسم ازدواج، عروس حتی برای امتحان کردن لباس عروس اجازه ندارد از خانه بیرون برود. در فیلیپین قدیم اگر کسی به این قوانین بی‌توجهی می‌کرد ممکن بود حتی ازدواجش منتفی شود.

معمولاً تعداد مهمان‌ها در عروسی بیش از ۱۰۰ نفر است که با غذاهای لذیذ فیلیپینی پذیرائی می‌شوند. اگر به یک عروسی در فیلیپین دعوت شدید، می توانید هر چیزی  به جز چاقو و اشیای تیز به عروس و داماد هدیه کنید. آن‌ها معتقدند این دست هدایا باعث ایجاد اختلاف بین زن و شوهر می‌شود.

مردان فیلیپینی در انجام کارهای خانه کمک بسیاری به همسران خود می‌کنند. از شستن لباس‌ها گرفته تا پخت و پز.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

 

مطالب پیشنهادی:

ازدواج و عروسی در ازبکستان

آداب و روسوم ازدواج در خوزستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *