دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

رابطه، ازدواج و خانواده در پرو| پرو کشور گنج‌های پنهان

در پرو، دختر و پسر تا زمانی‌که با همسر خود به خانه‌ی بخت بروند، با خانواده زندگی می‌کنند. البته در مناطق کوچکی مثل آند که شغل کافی برای همه‌ی اهالی وجود ندارد، جوان‌ها ممکن است قبل از ازدواج به شهرهای بزرگتری مثل لیما کوچ کنند.

آداب و رسوم ازدواج در پرو

دولت پرو فقط ازدواج‌های ثبت شده در اداره ثبت را به رسمیت می‌شناسد و ازدواج کلیسایی کافی نیست. فرهنگ پرو اما برای ازدواج کلیسایی ارزش بیشتری قائل است. البته باید بدانید که تا ثبت ازدواج صورت نگیرد، امکان ازدواج کلیسایی وجود ندارد. اکثر جوان‌های پرویی از بیست سالگی تا قبل از سی سالگی ازدواج می‌کنند. ازدواج در پرو شباهت‌های زیادی به ازدواج در هر جای دیگری دارد. البته چیزی به نام ساقدوش در پرو وجود ندارد و چند آداب و رسوم خاص خود هم وجود دارد.

یکی از این آداب این است که حلقه را به یک ربان وصل می‌کنند و همراه چند روبان دیگر که حلقه ندارند در کیک فرو می‌کند. دختران جوان جمع می‌شوند و هر کدام روبانی را از کیک بیرون می‌کشد. در باور پرویی‌ها روبانی که حلقه دارد سهم عروس بعدی خانواده است. گل سینه‌ی داماد را هر دختری که بتواند از او می‌دزدد. اگر هم تا پایان جشن کسی موفق به سرقت گل سینه‌ی داماد نشد، خود داماد آن را به دختری که فکر می‌کند عروس بعدی است می‌دهد.

زن بعد از ازدواج

مردم کچوا ترجیح می‌دهند همواره از الگوی تاریخی خود پیروی کنند. طبق این الگوی تاریخی، زن بعد از ازدواج دیگر عضوی از خانواده و جامعه‌ی شوهر است. البته که ارتباطشان را با خانواده‌ی خود حفظ می‌کنند. تنها نام خانوادگی همسرشان به نام خانوادگی‌شان اضافه می‌شود. این قانون در تمام پرو ثابت است و همه به همین شکل نام‌گذاری می‌شوند.

اهمیت خانواده در پرو

خانواده برای پرویی‌ها از همه چیز مهم‌تر است. در پرو، هر عضو خانواده نقش مشخصی دارد. مردان نقش حامی مالی و تصمیم‌گیرنده را در خانواده ایفا می‌کنند. نقش زن در خانواده مراقبت از فرزندان و رسیدگی به امور خانه است. البته این روند همانطور که در کشور ما نیز رو به ناپدید شدن دارد، در پرو هم در حال تعدیل است. نقش زن در پرو در حال تغییر است. یکی از دلایلش نیاز خانواده به درآمد بیشتر است. دلیل دیگر می‌تواند طلاق باشد. زن در پرو نیاز دارد برای حمایت از خود، کار خارج از خانه داشته باشد. زنان طبقه متوسط اما درست مثل زنان ایرانی، برای خود نقش خارج از منزل تعریف می‌کنند همانطور که هر انسانی نیاز به تعامل اجتماعی و داشتن نقشی در امور اجتماعی دارد.

بیشتر خانواده‌ها دو تا سه فرزند دارند اما باز هم از زوجی به زوج دیگر متفاوت است. ممکن است خانواده‌ای تنها یک فرزند داشته باشد و خانواده‌ی دیگر پنج فرزند. اما متوسط تعداد اعضای خانواده در پرو چهار و پنج نفر است. در پرو، برای پدربزرگ و مادربزرگ احترام بسیار زیادی قائلند. قطعاً برای تصمیم‌های مهم مثل نام‌گذاری فرزندان و انتخاب همسر از نظر آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

مراحل رسمی شدن ازدواج

گل‌های مناسب مراسم خواستگاری و ازدواج

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *