دفتر عقد و ازدواج مرزداران

کره شمالی | 결혼 | ازدواج در کره شمالی ممنوع نیست.

کره شمالی و جنوبی در همسایگی هم هستند اما از جنبه‌های زیادی متفاوتند. در کره جنوبی سال‌هاست که شکل عروسی‌ها مدرن شده اما در کره شمالی  هنوز سنت است که حکم‌رانی می‌کند. این کشور قوانین و سنن منحصربه‌فرد و عجیبی دارد. پوشیدن شلوار جین و نوشیدن کوکاکولا در این کشور ممنوع است. خدمت سربازی در نظر گرفته شده برای خانم‌ها نیز بسیار طولانی‌ست.

عروسی مختصر در کره شمالی

مردم کره شمالی مراسم عروسی را مختصر برگزار می‌کنند. عده کمی اما تمایل به برگزاری جشن‌های مجلل در اماکنی مانند هتل‌ها دارند. هدیه‌ی مهمان‌ها به عروس و داماد وجه نقد است. مهمانی که نسبت نزدیک‌تری با زوج دارد، وجه بیش‌تری اهدا می‌کند.

لباس عروسی قانونی در این کشور، هانبوک نام دارد. هانبوک یک لباس سنتی است که به رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز و زرد وجود دارد. در تزئین این لباس از گل‌های رنگارنگ استفاده می‌شود.

دخالت دولت در جزئیات ازدواج

تا پیش از این ازدواج افرادی که نام خانوادگی مشابهی دارند، ممنوع بود اما رفته‌رفته این قانون رنگ باخته است.  دولت کره شمالی باید تائید کند که عروس و داماد با هم سنخیت دارند و ازدواجشان می‌تواند موفق باشد. دولت دو خانواده را به لحاظ طبقاتی با هم مقایسه می‌کند، تحقیقاتی درباره نحوه آشنایی و میزان علاقه بررسی می‌کند و در نهایت نظر خود را اعلام می‌کند. بعد از آنکه بررسی‌های لازم انجام شد و تمامی اقوام توسط دولت شناسایی شدند، قرار مصاحبه‌ای مشخص می‌شود و پس از مصاحبه با دختر و پسر، اگر مورد مشکوکی دیده نشد، اجازه ازدواج آن‌ها صادر می‌شود.

احترام به رهبران کره حتی در روز عروسی

عروس و داماد دسته‌گل‌ عروسی خود را بعد از مراسم  به مجسمه کیم ایل سونگ هدیه می‌کنند. مردم کره شمالی معمولاً تعطیلات آخر هفته را برای برگزاری جشن ازدواج خود انتخاب می‌کنند اما نکته این‌جاست که حق ندارند در تاریخ تولد رهبران کره شمالی یعنی کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل ازدواج کنند. این تاریخ‌ها ۱۵ آوریل و ۱۶ فوریه است.

ماه عسل ممنوع!

بسیاری از زن و شوهرها در همه جای دنیا بعد از عروسی به ماه‌عسل می‌روند اما در کره شمالی چیزی با عنوان ماه‌عسل وجود ندارد. مردم روز بعد از عروسی خیلی سریع به کار خود برمی‌گردند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب پیشنهادی:

 

ازدواج و عروسی در ازبکستان

رسوم عقد و ازدواج در تهران قدیم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *