ازدواج سفید چیست؟ – تاریخچه ازدواج سفید

ازدواج سفید چیست؟ – تاریخچه ازدواج سفید

ازدواج سفید؟
ازدواج سفید امروزه زیاد به گوش میرسد، انگاری که میان دختر و پسر ها مد شده است.
بهتره در وهله اول ازدواج سفید را برایتان توضیح دهم، تا منظور را بهتر متوجه شوید.
ازدوج سفید رابطه ای غیرقانونی و غیررسمی در ایران میباشد، که بدون خوانده شدن هیچ خطبه عقدی و ثبت رسمی، بنا به دلایل شخصی، دختر و پسر هم خانه شده و زندگی زناشویی را آغاز میکنند، که یا پس از مدتی این ازدواج را رسمی کرده و یا به آن پایان میبخشند و ازهم جدا میشوند.
روانشناسان دلیل افزایش ازدواج سفید میان جوانان را عدم مسئولیت پذیری، مسائل اقتصادی، شهوت و… میدانند، چرا که در این ازدواج چه زن چه مرد هیچ گونه وظیفه و مسئولیتی در قبال هم ندارند.
جالبه نه؟
مشخصا تا الان متوجه شده اید که تاریخچه ازدواج سفید از کجا است؟
ازدواج سفید، ازدواج رایج در زندگی های غرب است، که ابتدا دختر و پسر هم خانه شده و درصورت اینکه با هم به تفاهم برسند، ازدواج را رسمی یا به آن پایان میبخشند.
ولی تفاوت بسیاری میان ازدواج سفید در غرب و ایران است، چرا که این ازدواج در خارج از کشور رواج داشته و خانواده ها و جامعه آن را پذیرفته اند، اما در ایران چه از نظر خانواده ها چه قانون و شرع ازدواج سفید رد شده است.

عواقب حقوقی ازدواج سفید

ازدواج سفید زنا به حساب می آید و فرزندی که در این رابطه به وجود بیاید مشروع و قانونی نیست و نسبت فرزند با پدر قابل اثبات نیست.
– در این ازدواج به دلیل اینکه فرزند قانونی نیست و درجایی ثبت نشده است ارثی نیز دریافت نخواهد کرد.
– یکی از بدترین آسیب های ازدواج سفید مخصوصا به زن زمانی است که یکی از طرفین میلی به ادامه رابطه نخواهد داشت و این باعث بروز صدمات روحی و روانی میشود.
– در ازدواج سفید حضانت فرزند به وجود آمده با مادر است، زیرا نسبت پدر و فرزند جایی ثبت نشده است و ازنظر قانونی زن هیچ حقوقی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *