دفتر ازدواج شیک ملاصدرا

ازدواج موفق | چه ازدواجی موفق حساب می‌شود؟ | ۵ راز ازدواج موفق

ازدواج موفق وجود دارد، اما ازدواج کاملاً عاری از نقص را نمی‌توان یافت. هر ازدواج موفق شامل تعهدی دو نفره نسبت به یک‌دیگر است، با اشراف به مشکلات و موانع پیش رو.  امروزه دیگر نه ازدواج به آسانی گذشته است، نه نسل جدید شباهتی به نسل‌های پیش از خودش دارد. امروزه ممکن است با بروز کوچک‌ترین مشکلی، کار به جدایی بکشد. حال سوال این است که چگونه یک زوج باید مسیر صحیح خود را در میان مشکلات باز کنند و ازدواجی موفق داشته باشند؟

ما در این جا چند راهکار را بررسی می‌کنیم، که احتمال موفقیت یک ازدواج را بالا می‌برد.

قانون ده دقیقه از راهکارهای ازدواج موفق

این قانون بیان می‌کند زوج‌ها باید روزی (حداقل) ده دقیقه با یک‌دیگر صحبت کنند. نه در مورد چیزهای روزمره مانند پرداخت قبض و غیره، بلکه درباره یک‌دیگر و خودشان. این قانون به نکته مهمی اشاره دارد. تقریباً تمام کسانی که میزان موفقیت در ازدواج را بررسی کرده‌اند متوجه شده‌اند که حرف زدن در طول روز تاثیر غیر قابل انکاری در افزایش شانس موفقیت در ازدواج دارد. مهم است که هم مرد هم زن شنونده خوبی برای یک‌دیگر باشند تا یک گفت‌وگوی واقعی شکل بگیرد. شنیدن از مهم‌ترین مهارت‌های گفت‌وگوست. یک شنونده خوب این حس را به همسر خود می‌دهد که اهمیت دارد.

استقلال فردی

حتی عاشق‌ترین افراد هم گاهی ممکن است از وابسته بودن به هم خسته شوند. زوج‌های موفق در این مواقع سعی می‌کنند تا زمانی برای خود داشته باشند. یک زوج موفق با درک “ما” بودنشان فردیت خود را هم حفظ می‌کنند. یک انسان نمی‌تواند فقط به عنوان همسر فردی دیگر به زندگی خود ادامه بدهد. پس گاهی می‌توان با کمی فضا دادن به خود درصد موفقیت ازدواج را بالا‌تر برد.

ابراز علاقه

شاید فردی فکر کند همسرش می‌داند که او چقدر دوستش دارد پس نیازی به گفتنش ندارد. تجربه ثابت کرده این تفکر غالباً غلط است. ابراز علاقه کار سختی نیست و برای داشتن ازدواج موفق ضروری است. این ابراز علاقه باید هم به شکل کلامی، مانند گفتن دوستت دارم و هم به شکل رفتار‌های محبت‌آمیز انجام بگیرد. خریدن گل، تهیه صبحانه‌ای عاشقانه یا حتی هدیه‌ای کوچک می‌تواند از جمله رفتارهای محبت‌آمیز باشد. مهم این است که به نیت ابراز علاقه به همسر انجام شود. قرار ملاقات‌های عاشقانه هم می‌تواند تاثیری بسیار خوب داشته باشد. حتی اگر زوجین فقط با هم به سینما بروند و برای شام به جای رستورانی گران، یک کافه یا ساندویچی دنج را انتخاب کنند، می‌توانند شب خوبی را در کنار هم سپری کنند.

فرار از روزمرگی

هر رابطه‌ای زمانی عادی می‌شود. زوج‌هایی که در روزمرگی باقی بمانند به احتمال زیاد رابطه‌شان به پایان می‌رسد. برای فرار از روزمرگی راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از آن‌ها این است که روال عادی زندگی‌شان را تغییر بدهند. به عنوان مثال می‌توانند به جای رفتن به جاهایی تکراری جاهای جدید را امتحان کنند. از مسیرهای جدید عبور و مرور کنند. هم‌چنین می‌توانند فعالیت‌های مفید و جالب انجام بدهند. فعالیت‌های هیجان‌انگیز گزینه خوبی است. کارهایی مانند سوار ترن هوایی شدن یا زیپ‌لاین یا حتی تماشای یک فیلم ترسناک. هیجان باعث ترشح آدرنالین می‌شود که نشاط‌آور است و نشاط دشمن روزمرگی است.

کاهش نکات منفی، افزایش نکات مثبت

آگاهی نسبت مشکلات و موانعی که بر سر راه هر زوجی قرار دارد، آن‌ها را در رفع مشکلات یاری می‌رساند. بنابراین خوب است که به شکلی منظم هر زوج رابطه‌شان را بررسی کنند تا کنترل زندگی از دستشان خارج نشود. می‌توان برای بررسی سلامت رابطه، فهرستی از نکات مثبت و منفی تهیه کرد. در یک ازدواج موفق باید نکات مثبت، بیشتر از نکات منفی باشد. بعد از تهیه این فهرست می توان شروع کرد به کمتر کردن نکات منفی و تقویت نکات مثبت. بر طبق یک تحقیق زوج های شاد، بر روی نکات مثبت زندگی خود بیشتر تمرکز دارند. پس می‌توان با تقویت نکات مثبت تحمل بیشتری برای کنار آمدن یا حتی رفع نکات منفی داشت.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

 

هزینه‌های ازدواج در دفتر عقد و ازدواج

آداب و رسوم عقد آریایی نمادین در ایران

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *