دفتر ازدواج ونک

ازدواج| هزینه‌های ازدواج| هزینه‌ی ازدواج در محضر عقد و ازدواج

هزینه‌های ازدواج در سال‌های اخیر آنقدر بالا رفته که همانطور که آمارهای رسمی از دفاتر عقد و ازدوج نشان می‌دهد ازدواج‌ در ایران کاهش یافته است. رسانه‌ها و دولت در تلاشند که جوانان را هر چه بیشتر به این امر تشویق کنند. اما تشویق کافی نیست، برای این کار حمایت نیز لازم است. جوانان کار و درآمد مناسب ندارند تا بتوانند حداقل نیازهای زندگی مشترک را برآورده کنند. اگر از هزینه‌ی جشن‌ها و مراسم صرف نظر کنیم، حداقل چیزی که برای زندگی مشترک نیاز است توانایی تأمین هزینه‌ی مسکن، خوراک و پوشاک می‌باشد.

جوانانی که می‌خواهند زندگی مشترک خود را آغاز کنند (بدون برگزاری مراسم و تنها با ثبت ازدواج)، حداقل باید مقداری پول برای تهیه‌ی مسکن داشته باشند، حقوقی داشته باشند که با آن مایحتاج زندگی خود را تأمین کنند و مقداری هم پول برای روز مبادا کنار بگذارند. در گذشته این وظیفه‌ی مردان بود که نیاز خانه و خانواده را تأمین کنند. اما امروزه زن و مرد پابه‌پای هم باید تلاش کنند تا شاید زندگی نرمالی داشته باشند.

بالا رفتن سن ازدواج

با توجه به آماری که از دفاتر عقد و ازدواج به‌دست آمده، سن ازدواج در ایران همواره رو به افزایش است. البته زندگی نرمال را بدون تفریح و سفر در نظر می‌گیریم که نیاز طبیعی هر انسانی است. به همین دلیل است که سن ازدواج افزایش یافته است. دختر و پسر جوان هر کدام تلاش می‌کنند تا جایی که می‌توانند حداقل‌ها را فراهم کنند. در جامعه‌ی امروزی سن ازدواج مناسب برای دختران و پسران به نظر ۳۰ سال است، البته بسیاری از آقایان ۴۰ سالگی را برای ازدواج مناسب‌تر می‌دانند.

تا به این‌جا صحبتی از فرزند و هزینه‌های مخصوص آن را نداشتیم. این هم بحث دیگری است که تمام زوج‌های جوان و همچنین جوانان دم بخت همگی به خوبی با آن آشنا هستند. تا به اینجا راجع به هزینه‌های مربوط به شروع زندگی مشترک صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم راجع به هزینه‌های قبل از آن صحبت کنیم. برای مراسم بله‌برون، هزینه‌ی حلقه‌، کادوها (روسری، پارچه و …)، دسته گل و شیرینی را در نظر داشته باشید.

هزینه‌ی محضر عقد و ازدواج

هزینه‌ی عقد محضری در هر سال مقداری ثابت است و تقریباً تمامی دفترهای عقد و ازدواج هزینه‌ی یکسانی دریافت می‌کنند. البته برخی از محضرهای عقد با توجه به خدمات دیگری که ارائه می‌دهند، ممکن است هزینه‌ی بیشتری دریافت کنند از جمله سفره‌ی عقد. در هر صورت قبل از انتخاب محضر عقد و ازدواج بهتر است از چند دفتر ازدواج بازدید کنید تا خدمات و قیمت‌ها را بدانید. در کنار هزینه‌ی عقد محضری، هزینه‌های مربوط به آزمایش‌های قبل از ازدواج را هم در نظر بگیرید.

معقول‌‌تر است که مراسم عقد و عروسی را همزمان با هم برگزار کنید. از سال ۹۱ برخی از تالارهای پذیرایی به منظور تسهیل ازدواج جوانان، مراسم را با هزینه‌ی کم و با عنوان “ازدواج آسان” برگزار می‌کنند. برای برگزاری مراسم خود می‌توانید از این تالارها استفاده کنید.

اگر پشتوانه‌ی مالی خوبی ندارید، نیازی نیست هزینه‌ی زیادی برای برگزاری مراسم صرف کنید. بهتر است پول خود را پس انداز کنید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در تهران با زیباترین سفره‌های عقد

نکاتی برای انتخاب مکان مراسم عقدشیک و خاص

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *