دفتر ازدواج ملاصدرا

ازدواج و سلامت| ازدواج برای قلبتان خوب است.

بازخوانی مطالعات پزشکی در ارتباط  با ازدواج و سلامت، نشان می‌دهد ازدواج ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. محققان در ۳۴ مطالعه‌ی انجام شده در ایالات متحده، بریتانیا، ژاپن و … اطلاعات بیش از دو میلیون شرکت‌کننده را بررسی کردند. بررسی‌ها نشان داد که  از میان افرادی که ازدواج نکرده یا جدا/بیوه شده‌اند، ۵۸ درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دارند. در این میان، ۴۳ درصد احتمال مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی و ۵۵ درصد احتمال مرگ بر اثر سکته‌ی مغزی نیز دارند. خطر مرگ بر اثر سکته‌ی مغزی در افراد مجرد یا جدا شده بیشتر از افرادی است که همسرشان را از دست داده‌اند.

نقاط ضعف مطالعات پزشکی در باب ازدواج و سلامت

پژوهشگران اذعان دارند که مطالعات فوق‌الذکر، دارای ضعف‌هایی است. در انجام این مطالعات، متغیرهای زیادی مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال، متغیرهای حائز اهمیتی همچون ثبات مالی، مصرف دارو و بیمه‌های اجتماعی تحلیل نشده‌اند. اگر متوجه تأثیر زندگی مشترک بر سلامت تن و روان آدمی باشید، به این مطالعات فارغ از نقاط ضعفش اعتماد می‌کنید. این مطالعات همین‌طور نشان داده است که تأثیر مثبت ازدواج بر سلامت قلب انسان، در زنان و مردان کاملاً یکسان است.

ارتباط ازدواج و سلامت

با توجه به زمانی که زوج‌ها با یکدیگر سپری می‌کنند، قابل درک است که کیفیت ازدواج، با سلامت جسمی مرتبط است. محققان دریافته‌اند کسانی که ازدواج کرده‌اند، به ویژه مردان، تمایل بیشتری به زندگی طولانی‌تر دارند. ازدواج‌های شادتر با نتایج سلامت بهتر همراه است. این افراد کم‌تر بستری می‌شوند. کم‌تر بیماری خطرناک می‌گیرند و درد فیزیکی کم‌تری تجربه می‌کنند.

زوج‌ها در ازدواج‌های شاد، می‌توانند برای شروع و حفظ یک عادت سالم جدید، بیشتر به همدیگر کمک کنند. سیستم ایمنی افراد منزوی و طرد شده، سیتوکین‌هایی برای مقابله با سرخوردگی‌هایشان ترشح می‌کنند که در طولانی مدت منجر به بیماری‌های دیابت و قلبی و عروقی می‌شود. علاوه بر این‌، افراد متأهلی که مبتلا به بیماری هستند، از مراقبت و حمایت بیشتری برای بهبود یافتن برخوردارند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

 

مطالب مرتبط:

عروسی سلطنتی

شیک‌ترین دفاتر ازدواج تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *