استانداردهای محضر ازدواج شیک – دفتر عقد شیک – محضر عقد و ازدواج

استانداردهای محضر ازدواج شیک

 محضر ازدواج شیک، اصطلاحی است که شخص با اولین پرس‌وجو برای پیدا کردن یک محضر ازدواج مناسب در اینترنت یا آگهی‌نامه‌ها با آن روبرو می‌شود.
منظور ما از محضر ازدواج  شیک یا دفتر عقد شیک البته محضر ازدواج با سفره‌ی عقد است.بدیهی است که برای برگزاری مجلس عقد و عروسی تمامی دفاتر ازدواج سعی خود را برای هرچه شیک‌تر بودن یا شیک‌تر جلوه کردن انجام می‌دهند.
اگر موضوع را سرسری نگرفته و بخواهیم با موضوعِ یافتن یک دفتر عقد شیک که مناسب سلیقه‌ی عروس و داماد و نیز مقرون‌به‌صرفه باشد، کمی به‌اصطلاح کارشناسانه‌تر برخورد کنیم؛ با سه نکته روبرو می‌شویم.

نکته‌های سه‌گانه در مورد یک محضر ازدواج شیک

۱٫ استانداردهای یک دفتر ازدواج شیک
۲‌ ارزیابی صحیح و همه‌جانبه از حجم برنامه‌ها و تشریفات موردنیاز در مراسم عقد و تطبیق آن با بودجه‌ی موردنظر.
۳٫ زیبایی‌شناسیِ عروس خانم و آقا داماد!
در پاسخ به این سؤال که استانداردهای یک دفتر عقد شیک چیست؟
ظاهراً با منابع بومی خاصی روبرو نمی‌شویم و پرس‌وجویمان در وبِ فارسی و کتاب‌های مرتبط با مسائل عقد و ازدواج به زبان فارسی چندان حاصلی ندارد، پس باید با اتخاذ شیوه‌ای تجربی، خود برحسب نیازهایی که برای یک مراسم عقد هست؛ دست به بررسی زده و از دل آن نیازها استانداردهایی برای یک محضر ازدواج شیک تعریف کنیم.

نیازهایی که یک محضر عقد شیک باید تأمین کند کدام‌ها هستند؟
• محل و منطقه‌ی محضر عقد شیک از جنبه‌ی سهولت دسترسی از جهات متفاوت منطقه به آن؛ یکی از استانداردهای مؤثر در انتخاب محضر ازدواج شیک است.
• در منطقه‌ی موردنظر، عدم نیازِ چندان به پارکینگ و یا وجود پارکینگ نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند جزو امتیازات یک دفتر عقد شیک محسوب شود.
• در فضای داخلی یک محضر ازدواج شیک صرف‌نظر از تعریف کلی دلگشا بودن رنگ و جلوه‌ی دیوارها و روکش‌های صندلی‌ها، مواردی چون امکان پرو در مکانی مجزا جزو امتیازات یک محضر ازدواج شیک محسوب می‌شود.
• وسعت دفتر عقد شیک و امکان راه رفتن و  رقصیدن راحت در آن برحسب تعداد نفرات، یکی دیگر از نکته‌های اساسی در انتخاب دفتر ازدواج محسوب می‌شود.
• یک محضر ازدواج شیک معمولاً از چند نوع پکیج خدمات عقد و عروسی برخوردار است، این امر ازآنجا ناشی می‌شود که این نوع از دفاتر ازدواج دارای امکانات کافی و چندجانبه بوده و به‌اصطلاح دستشان برای ارائه‌ی خدمات عقد و عروسی با چندین نوع بودجه؛ باز است.
این مورد نیز یکی دیگر از استاندارهای مؤثر در انتخاب دفتر عقد شیک می‌تواند محسوب شود.
• یک محضر ازدواج شیک باید قادر به ارائه‌ی خدماتی مانند آتلیه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری جداگانه و مخصوص باشد.
• یک دفتر عقد شیک باید توانایی پذیرایی با انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد  را دارا باشد.
• یک محضر ازدواج شیک باید دارای امکانات انواع موسیقی و خوانندگان مجاز باشد.
• لازم است که یک دفتر عقد شیک از توانایی نورپردازی‌های چندگانه (نورپردازی با شمع، و…)، انواع آرایه‌های دیگر مانند بادکنک آرایی، مه، فرش قرمز و امثال آن برخوردار باشد و مکان جلوس عروس و داماد نیز حتی‌المقدور دارای جلوه‌ی ویژه باشد.
• وجود انواع گیفت‌های ارزنده برای هدیه نیز یکی از جزئیات مثبت یک محضر ازدواج شیک محسوب می‌شود.

ویژگی‌های سفره‌ی عقد در یک محضر ازدواج شیک

• به خاطر وجود سلیقه‌های گوناگون؛ یک دفتر عقد شیک باید دارای تنوع تِم‌های سفره‌ی عقد باشد، البته در این مورد خوشبختانه تم‌های استاندارد و جاافتاده‌ای وجود دارند که مشهورترین تِم‌های سفره‌ی عقد عبارت‌اند از سفره‌ی عقد آبی، سفره‌ی عقد بنفش، سفره‌ی عقد صورتی، هم‌چنین انواع دیگری از سفره‌های عقد به نام سفره عقد آیینه‌ای، سفره عقد حریر و… وجود دارند.
• اجزای سفره‌ی عقد، طبق سنت ما ایرانی‌ها به‌خودی‌خود دارای استانداردهایی است که مهم‌ترین آن‌ها وجود قران مجید در سفره عقد به‌عنوان عمل به کلام خدا و دیرینگی سنت ازدواج است.
آیینه، مظهر صفا و سپید بختی و پاکی است و شمع، نشان‌گر فروزان بودن آتش عشق و محبت به شمار می‌رود.چنانچه یک دفتر ازدواج دارای امکانات مناسب برای موارد بالا باشد، شما قادر خواهید بود که برحسب بودجه‌ی خود از ساده‌ترین تا کامل‌ترین مراسم عقد و عروسی را با شرایط آبرومند و خاطره‌انگیز برگزار کنید.
یک محضر ازدواج شیک حتی در ارزان‌ترین و ساده‌ترین پکیج خدمات عقد و عروسی خود حداقلِ استانداردهای لازم برای برگزاری مناسب مراسم عقد را در نظر می‌گیرد و شأن مراسم مقدس عقد و ازدواج را فدای کم کردن کیفیت و ارائه‌ی قیمت هرچه ارزان‌تر نمی‌کند.
نقشِ زیبایی‌شناسی عروس خانم و آقا داماد در انتخاب محضر ازدواج شیک!بهتر است عروس خانم و آقا داماد و خانواده‌ها ابتدا از مناسب بودن تعداد حضار و مهمانان و سهولت ایاب‌وذهاب آن‌ها نسبت به وسعت فضا و موقعیت دفتر ازدواج مطمئن شوند و در مرحله‌ی بعدی یکی از پکیج‌های دفتر ازدواج را ازنظر ایجاد توازن بین امکانات محضر ازدواج، شیک بودن آن و هزینه‌ای که دارد؛ انتخاب کنند.
این امکانِ انتخاب چندگانه با تمامی امکانات و ویژگی‌هایی که در بالا شرح داده شده در به‌روزترین شکل خود توسط مؤسسه‌ی آیین مهر و وفا ارائه می شود.
شما می‌توانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۱۴۸۸۰۱ تماس حاصل فرمایید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *