دفتر عقد و ازدواج شیک

ترک شدن | اگر همسرمان قصد رفتن دارد، چه چیز نگوییم و چه کار نکنیم؟

اغلب، از غرایزمان شکست می‌خوریم. خیلی وقت‌ها هم از زبانمان شکست می‌خوریم. حالا تصور کنید که این دو با بی‌تجربگی‌هایمان مخلوط شود! آن‌وقت باید رنجش بسیاری را متحمل شویم. اگر همسرمان بگوید که این ازدواج برایش به پایان رسیده و می‌خواهد برود، احتمالا این رنجش برایمان اتفاق می‌افتد. این اولین بار است که همسرمان قصد ترک ما را دارد. پس ما تجربه نداریم. درواقع ما جز زبان و غرایزمان، چیز دیگری نداریم.

احتمال دارد همسرمان، ماه‌ها و حتی سال‌ها این فرار را برنامه‌ریزی کرده باشد. پس واکنش‌های ما اگر فکر شده نباشد، احتمالا خرابی بیشتری به بار آورد. بنابراین، در زیر به شما لیستی از شایع‌ترین اشتباهات زبانی و عملی در چنین موقعیتی را می‌دهیم.

۵٫ فریاد کشیدن در هنگام ترک شدن

بعضی‌ها می‌گویند هنگامی که همسرشان قصد ترک آن‌ها را داشته، تا توانسته‌اند فریاد کشیده‌اند. نتیجه؟ همسرشان یک کلمه حرف نزده و هرچه سریع‌تر منزل را ترک کرده است. با این کار، آن‌ها به زعم خود جلوی آسیب‌های بعدی را با هرچه سریع‌تر رفتن، گرفته‌اند. حتی اگر تصور کنیم که در گذشته کار آزاردهنده‌ای انجام نداده‌ایم، واقعیت این است که فارغ از اعمال ما، همسرمان زخم خورده است! پس فریاد کشیدن آخرین چیزی است که او تحمل می‌کند.

۴٫ “باشه! من نیازهات رو برآورده می‌کنم!”

شاید نیازهای او، نیازهای جنسی و یا دست‌کم نیاز به هم‌صحبتی باشد. هرچه که باشد، اگر خود شما در حال ترک همسرتان باشید، وقتی او قول می‌دهد که بعد از این بهتر باشد، فکر نمی‌کنید که او تا جایی که شما قصد رفتن کنید، شما را نادیده گرفته و حالا تازه درصدد رفع مشکلات برآمده است؟ بعد از ماه‌ها آزردن شما! باور کنید اگر خود من باشم، هرچه سریع‌تر وسایلم را می‌بندم و می‌روم.

۳٫ “اما تو قول دادی هیچ‌وقت ترکم نکنی!”

این جمله، صرفا خشم را در همسرمان تحریک می‌کند. چون آن‌ها هم یاد تمام وعده‌هایی می‌افتند که شما داده‌اید و عمل نکرده‌اید. به خاطر می‌آورند که با آن‌ها بدرفتاری شده، به آ‌ن‌ها خیانت شده، یا نیازهایشان برآورده نشده است. در این مرحله، آ‌ن‌ها احساس نمی‌کنند که به شما بدهکارند. سند ازدواج هم آخرین چیزی است که برایش ارزش قائلند. ما هم اگر در مدت‌زمان طولانی تحت فشار باشیم، مطمئنا همین شرایط را خواهیم داشت. نمی‌توان آن‌ها را متقاعد به ماندن کرد. اگر هم متقاعد شوند، دیری نخواهد پایید. با یادآوری قول‌هایی که آن‌ها داده‌اند، خشم در آن‌ها اوج می‌گیرد.

۲٫ گریه کردن

براساس داستان و تجربیات دیگران، می‌دانیم که آن‌ها که ترک می‌شوند، اغلب گریه می‌کنند. گریه پاسخی به درد بسیار است ولی همیشه کار را سخت‌تر می‌کند. کسی که ما را ترک می‌کند هم احتمالا گریه کرده است. پس در مواجهه با اشک‌های ما ابتدا احساس تأسف می‌کنند و بعد، این حس، جا خود را به عصبانیت می‌دهد. چرا؟ چون احتمالا احساس می‌کنند که رنجش او را از یاد برده و به رنج خود پرداخته‌ایم. لازم به ذکر نیست که گریه و عجز و لابه هرچیزی هستند جز جالب! همسرمان ممکن است احساس کند که گریه می‌کنیم که آن‌ها را از رفتن منصرف کنیم. می‌دانم که خیلی سخت است اما تمام تلاش خود را بکنید که گریه نکنید.سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.

۱٫ “چیزی نشده!”

این یکی، بدترین چیزی است که هرکسی می‌تواند به همسرش ( که تصمیم دارد او را ترک کند ) بگوید. آن‌جاست که طرف مقابل احساس می‌کند حتی به کمک مشاور هم نباید امیدی به تغییر داشته باشد. چرا؟ چون ما احساس می‌کنیم هیچ اتفاقی نیفتاده است! با گفتن این جمله، ما فقط به او در بستن چمدانش کمک خواهیم کرد.

در مطلب بعدی، به شما خواهیم گفت که به جای این نبایدها، چه بایدهای کمک‌کننده‌ای وجود دارد. با ما باشید.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب پیشنهادی:

 

بهترین دفتر عقد و ازدواج در تهران

شهر بدون ازدواج | واتیکان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *