دفتر عقد آئین مهر و وفا

ثبت عقد| تمام نکات برای انتخاب دفتر ثبت عقد و ازدواج

روز عقدکنان خاص‌ترین روز زندگی زوجین است و با ثبت عقد در دفتر ازدواج، قانونی می‌شود. به طور معمول دو راه برای ثبت عقد وجود دارد. اول اینکه با عاقد برای ثبت عقد در منزل هماهنگ کنید. دومین راه هم جاری شدن صیغه‌ی عقد در محضر است. انتخاب دفتر ثبت عقد مهم‌ترین کار در برگزاری هرچه بهتر مراسم عقد‌کنان است. در هر دو حالت می‌بایستاز قبل تاریخ مورد نظر را با محضر هماهنگ کنید. قبل از هر کاری یک محضر خوب انتخاب کنید. سپس تاریخ را به اطلاع مهمان‌ها برسانید. برای اینکه برنامه‌ریزی دقیقی برای روز عقدکنان داشته باشید، این مطلب راهنمای خوبی است.

رزرو دفتر عقد و ازدواج

اعیاد و مناسبت‌های ملی-مذهبی، تاریخ‌های مناسبی برای روز عقد هستند. داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق از حداقل یک ماه قبل، برنامه‌ریزی را برای شما راحت‌تر می‌کند. حتماً می‌دانید بسیاری از دفاتر عقد از مدت‌ها قبل رزرو شده‌اند. پس انتخاب دفتر ازدواج را به روزهای پایانی موکول نکنید.

حضور مهمان ها در دفتر عقد و ازدواج

در مورد تعداد دقیق مهمان‌ها با دفتر ثبت عقد هماهنگ باشید. تعداد مهمان‌ها اگر بیشتر از حد هماهنگ شده باشد، می‌تواند بهترین روز شما را نابود کند. مرسوم است که تنها بزرگان فامیل برای مراسم عقد حضور دارند. البته در صورتی که دفتر عقد مجهز به سالن عقد باشد، باز هم با هماهنگی قبلی می‌توانید مهمان‌های بیشتری داشته باشید.

زمان حضور در دفتر عقد و ازدواج

عروس و داماد عزیز، باید بدانید که در روز مراسم شما زوج های دیگری هم  محضر منتخب شما عقد می‌کنند. پس تأخیر نداشته باشید تا مراسم زوج دیگری تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

پاسخ به سوال شما: چه چیزی به محضر ببریم؟

دفاتر عقد شیک دارای اتاق عقد و سفره‌های عقد زیبا هستند.اگر به دفتر ثبت عقد سفارش گل‌آرایی نداده‌اید، می‌توانید یک سبد گل طبیعی همراه داشته باشید.به علاوه، بسیاری از زوجین مایل هستند قرآن و آینه و شمعدان خود را در سفره داشته باشند. پارچه‌ی سفید و کله‌قند اگر که رسم نگه داشتن آن‌ها را دارید، بهتر است همراهتان باشد. در آخر اینکه اگر پذیرایی از مهمان‌ها به عهده‌ی دفتر عقد نیست، به فکر پذیرایی از مهمان‌های خود باشید.

اسناد و مدارک مهم

برای ثبت عقد و ازدواج همراه داشتن برگه‌ی آزمایش الزامی است. فراموش کردن این برگه کارها را به تأخیر می‌اندازد. اصل شناسنامه‌ی زوج و زوجه، پدر عروس (در ازدواج اول) و شاهدان عقد الزامی است. بهتر است شاهدان عقد را از قبل انتخاب کنید تا موجب کدورت در روز عقد نشود.

افزودن شروط اضافی ضمن عقد، مستلزم هماهنگی قبلی زوجین با یکدیگر بوده و نباید به روز آخر موکول شود. ثبت شروطی که منع قانونی ندارد در عقدنامه الزامی است. سند ازدواج برگه‌ی مهمی است که باید با دقت خوانده و امضا شود. چنانچه در امضای مفاد آن تردید دارید از عاقد بخواهید موضوع را به زبان ساده شرح دهد.

هزینه‌ی دفتر عقد و ازدواج

نرخ مصوب سازمان ثبت به علاوه‌ی نرخ خدمات اضافی که در محضر ارائه می‌شود، مبلغ و هزینه‌ی ثبت عقد را تشکیل می‌دهد. در واقع هر دفتر ثبت عقد با توجه به امکاناتی که برای شما در نظر می‌گیرد، هزینه‌ دریافت می‌کند. مجهز بودن به سالن عقد و اتاق عقد، سفره‌های عقد متنوع، تیم خدماتی، عکاسی و تصویربرداری مواردی هستند که موجب نوسان نرخ ثبت عقد در دفتر عقد و ازدواج می‌شوند. بدیهی است هرچه امکانات جانبی بیشتر باشد، مبلغ افزایش خواهد یافت.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

تفاوت عقد آریایی اصیل و نمادین

تزئینات دفتر عقد و ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *