چگونه می شود با مردی که طلاق خارجی گرفته و آن را ثبت نکرده ازدواج کرد؟

ثبت رسمی ازدواج| ثبت رسمی ازدواج‌های عجیب در دفتر ازدواج

پایبندی به سنت ازدواج در بین همه‌ی اقوام ایرانی به یک میزان اهمیت دارد. برخی از سنن ایرانی نظیر رد و بدل کردن حلقه، شام عروسی، ثبت رسمی ازدواج در دفتر ازدواج و جشن و پایکوبی، بین کشورهای مختلف با کمی تفاوت مشترک است. این در حالی است که برخی از سنن مخصوص طوایف ایرانی است و در کمتر جایی مشابه آن دیده می شود. در این میان، سلیقه‌های عجیبی نیز به چشم می‌خورد.

ثبت ازدواج‌های عجیب و غریب

سنت مهریه و شیربها که حرف و حدیث‌های بسیاری نیز به همراه دارد، در بین اکثر اقوام ایرانی دیده می‌شود. برخی خانواده‌ها با مهریه‌های سنگین سعی در تأمین پشتوانه‌ی مالی دختران دارند. اما این روزها آنچه بیش از سنت‎های قدیمی ازدواج دیده می‌شود، ثبت رسمی ازدواج‌های عجیب و ابتکاری است. بسیاری از عروس و دامادهای دنیا نیز به آن علاقه دارند. برخی از زوجین می‌خواهند با انجام کارهای حیرت‌آور، از مراسم ازدواج خاطره‌ای همیشگی داشته باشند. در ادامه برخی از ازدواج های عجیب دنیا را معرفی می کنیم.

امضای دفتر ازدواج در زیر آب

یک زوج لهستانی ثبت رسمی ازدواج خود را در زیر آب انجام دادند. در این مراسم عجیب، عروس و داماد با لباس غواصی در عمق ۵ متری پیوند زناشویی خود را با امضای دفتر ازدواج ثبت رسمی کردند. امضای تمام اسناد ازدواج به شیوه‌ای غیر معمول در زیر آب انجام شد. ۲۷۵ مهمان با لباس غواصی شاهد این عروسی عجیب بودند. خاطره‌ی این ازدواج برای همیشه در تاریخ ثبت شد و هرگز مهمان‌ها این مراسم عجیب را فراموش نمی‌کنند.

ازدواج‌های عجیب در آسمان

یک مسافرت هوایی موجب شد تا برای اولین بار دختر برزیلی مرد رویاهایش را ببیند. عاشق شدن این دو در حین پرواز، ایده‌ای جالب برای برگزاری مراسم عروسی در ذهنشان پدید آورد. عروس خانم برزیلی به همراه آقا داماد پرتغالی یک سال بعد از اولین دیدار، در همان خط هوایی و در حین پرواز ازدواج خود را ثبت رسمی کردند. عروس در آسمان بله را گفت و دفتر ازدواج را امضا کرد. آقا داماد از قبل با عاقد برای ثبت  ازدواج و گرفتن امضای دفتر ازدواج هماهنگی های لازم را انجام داده بود. به این ترتیب یکی از ازدواج های عجیب دنیا در حین پرواز هوایی ثبت شد.

ازدواج در واگن قطار

شاید این ازدواج کمتر از موارد قبلی عجیب باشد ولی در نوع خود غیرمعمول است. یک زوج جوان هنگ‌کنگی تصمیم گرفتند تا در یک کوپه‌ی قطار مراسم عروسی خود را برگزار کنند. این زوج همه‌ی کارهای مربوط به ثبت رسمی ازدواج خود را در همین واگن انجام دادند. البته واگن قطار طراحی بی‌نظیری شده و از حالت معمول خود خارج شده بود.

مراسم  عجیب عروسی در اسکاتلند

اسکاتلندی‌ها یکی از عجیب‌ترین مراسم عروسی را در دنیا دارند. ازدواج‌های عجیب همیشه هم خوشایند نیست. برخی از مردم اسکاتلند طبق یک سنت دیرینه عروس و داماد را لباس سیاه پوشانده و تخم مرغ فاسد و  شکم ماهی، را بر روی زوجین می‌ریزند. سپس با آرد و پر سر تا پای عروس و داماد را می‌پوشانند. عروس و داماد با لباسی بدبو و کثیف در خیابان‌ها چرخانده شده و به سوی مراسم عروسی می‌روند.

ازدواج‌های عجیب در چین

یک عروس چینی تصمیم گرفت تا مراسم عروسی خود را در کتاب عروسی گینس ثبت کند. وی با پوشیدن بلندترین لباس عروسی دنیا توانست رکورد گینس را به ثبت برساند. این لباس عروسی ۱۰۰ کیلوگرم وزن داشته و ۱۸۸ متر دنباله دارد. این لباس عجیب به مساحت ۲۰۰ متر فضا را در پشت عروس اشغال می‌کرد و ۱۳۶۲ متر درازا و بلندی آن بود. این ازدواج در سال ۲۰۰۷ با هدف ثبت بلندترین لباس عروسی در کتاب رکوردهای گینس انجام شده است.

عقد و ازدواج ساده، عروسی مجلل و با شکوه، ازدواج‌های عجیب و غریب، ازدواج‌های سنتی و … همگی با ثبت رسمی رسمیت پیدا می‌کنند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

شروط ضمن عقد

دفتر عقد و ازدواج

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *