دفتر عقد آئین مهر و وفا

جشن عروسی| جزئیات برگزاری جشن عروسی

” ان‌شاءالله جشن عروسی شما!”

این دعا از زبان بزرگ‌ترها نمی‌افتد. مادر و پدرها سال‌ها منتظر می‌مانند تا آن شبی که توی دعا و آرزوهای چند سال گذشته‌شان جاری بوده، فرا برسد.

آداب عروسی

آداب جشن عروسی در میان فرهنگ‌های مختلف، متفاوت است. در کشور خودمان، تنوعی بیشتر از تنوع اقوام مختلف ساکن در ایران دارد. هر فرهنگ، دین، کشور و طبقه‌ی اجتماعی‌ آداب خودش را در برگزاری جشن عروسی دارد. قصد داریم در مطالب بعدی آداب و رسوم متنوع مراسم عروسی کشور خودمان و سایر نقاط دنیا را با شما به اشتراک بگذاریم. شما هم از آداب و رسوم منطقه‌ی خودتان برای ما بنویسید. حتماً در منطقه‌ی شما یا حتی خانواده‌ی شما رسومی هست که برای همه جالب خواهد بود. قصد داریم آن‌ها را نیز با ذکر نام شما با دوستان دیگرمان به اشتراک بگذاریم.

شروع زندگی مشترک

اما برمی‌گردیم به جشن عروسی! جشن عروسی به مناسبت شروع زندگی مشترک زوجین برگزار می‌شود. تمام  دوندگی‌های زن و مرد و خانواده‌هایشان از بعد از مراسم خواستگاری، در این مراسم متبلور می‌شود. بعد از این مراسم، آن دو می‌روند به خانه‌ای که با هم ساخته‌اند تا با عمل به وعده‌هایی که تا پیش از این شب به یکدیگر داده‌اند و سازگاری و انعطاف و همدلی، به قول بزرگترها به پای هم پیر بشوند. شما و همسرتان قبل از ازدواج چه قول‌هایی به هم داده‌اید؟

لباس عروس و داماد

چشمگیرترین چیزها در این بین، لباسی است که عروس و داماد در جشن عروسی به تن دارند. نه لباس عروس و نه لباس داماد، هیچ جای دنیا شبیه به هم نبودهاست. در سال‌های اخیر، کم‌تر می‌توانیم از روی لباس عروس و داماد متوجه بشویم متعلق به کجای زمین هستند. در این زمینه به یک هماهنگی جهانی نزدیک شده‌ایم.

هدیه‌ی جشن عروسی

در بیشتر جاهای دنیا، رسم است که مهما‌ن‌ها در پایان مراسم هدایای خود را به عروس و داماد تقدیم می‌کنند. برای آن‌ها آرزوی خوشبختی کرده و آن دو را راهی خانه‌ی بخت می‌کنند. در ایران و در سال‌های اخیر، این هدیه دادن حالت رقابتی هم پیدا کرده است. بعضی در این راستا بودجه‌ی خود را هم در نظر نمی‌گیرند. بعضی حتی نسبت خود را با عروس و داماد در نظر نمی‌گیرند. امیدواریم در نسل‌های بعدی این فرهنگ هرچه بهتر اصلاح و جایگزین شود.

دفتر عقد آیین مهر و وفا

دسته گل عروس

دسته گل عروس یکی از مهم‌ترین جزئیاتی است که هر عروس به آن توجه دارد. این روزها دسته گل یکی از آیتم‌های اجتناب‌ناپذیر ظاهر عروس محسوب می‌شود که هدفی تزئینی دارد. در روزگارهای پیش، عروس‌ها دسته گل به دست می‌گرفتند چون فکر می‌کردند خواص جادویی دارد. تصورشان این بود که گل‌ها از آن‌ها مراقبت می‌کنند و بیماری و بدشانسی را دور می‌کنند. باورشان این بود که بعضی گیاهان، روح شیطان را می‌کشند. در دوران رومانسکایی عروس و داماد گردن خود را با گل می‌پوشاندند تا سلامتی و امید و خوشبختی را به تصویر بکشند.

موسیقی جشن عروسی

موسیقی عروسی هم این روزها یکی از چالشی‌ترین بخش‌های مراسم عروسی است. برخلاف دهه‌های گذشته که با یک پخش معمولی و نوار کاست، پایکوبی مرغوبی می‌شد، این روزها تا چند میلیون تومان صرف گروه موزیک می‌شود. درواقع امروزه موسیقی عروسی تبدیل شده به یکی از هزینه‌برترین آیتم‌های جشن عروسی و به سختی می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

در بعضی مناطق و در پایان عروسی، مراسم شعرخوانی با درونمایه‌ی عروسی برگزار می‌شود. این آیتم یکی از پرطرفدارترین آیتم‌های عروسی است. مهمان‌ها معمولاً تا پایان جشن منتظر این بخش که با دف،دایره، تنبک و حتی سینی همراه است می‌مانند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

دفتر عقد با زیباترین سفره‌ها

خدمات جشن عروسی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *