دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

داستان ازدواج| زن ژاپنی نوکیش و مرد مسلمان

عشق، کار، ازدواج

محمدعلی اهل ترکیه است اما به اتفاق همسرش در سال ۲۰۱۶ یک کباب‌سرا در توکیو راه‌اندازی کرده‌اند. یوری آرشیتکت است و با اینکه مسلمان شده، روسری سر نمی‌کند. این زوج سه سال پیش در یک غذاخوری با هم آشنا شده‌اند. هر دو مشتری ثابت آنجا بودند و مدتی با هم ملاقات می‌کردند و غذا می‌خوردند. این ملاقات‌ها و هم‌صحبتی‌ها به ازدواج منجر شد. یوری می‌گوید که در ابتدای آشنایی‌شان اصلاَ خبر نداشته که محمدعلی مسلمان است. وقتی یوری متوجه می‌شود که او غذاهای مشخصی نمی‌خورد، در این خصوص کنجکاوی می‌کند. یوری می‌گوید او حتا در برابر دیگران نماز نمی‌خوانده چرا که می‌ترسیده کسی در موردش قضاوت اشتباهی کند.

وقتی این دو با هم آشنا می‌شوند، تنها چیزی که یوری در مورد مسلمانان می‌دانست این بوده که آن‌ها خوک نمی‌خورند. رسانه نیز تصویر بدی از اسلام به یوری و سایر ژاپنی‌ها داده بود اما رابطه‌اش با محمد درک تازه‌ای از اسلام به او می‌‌دهد. یکی از مسائلی که او را به وجد آورده مهربانی همسرش بوده است. می‌گوید یک بار می‌خواسته مگسی را بکشد اما محمدعلی از او خواسته به جای کشتن او را از خودش دور کند. یوری اضافه می‌کند که خود محمدعلی پشه‌ها را در هوا می‌گیرد و آن‌ها را بیرون از خانه رها می‌کند. این‌جاست که یوری متوجه می‌شود محمدعلی بسیار پاک و لطیف است و مسلمانان با آن‌چه در اخبار نشان داده می‌شود، خیلی فرق دارند.

انتخاب شخصی

در طول فراهم آوردن مقدمات عروسی، محمدعلی بسیار مراقب بوده که باورهایش بر رابطه حکمفرما نباشد. در همان زمان، یوری از او می‌پرسد که آیا لازم است دیگر خوک نخورد و در کمال ناباوری این جواب را می‌شنود: “من حرفی در این خصوص ندارم و تو باید سبک زندگی خودت را در اولویت قرار دهی.”

از نظر محمد، کسی نباید اجازه دهد دیدگاه دیگران وارد رابطه‌ای که او با خدا ساخته بشود. برهمین اساس هم بوده که یوری رفته‌رفته در مورد اسلام مطالعه می‌کند. او با تصمیم شخصی خودش دیگر خوک و الکل  نمی‌خورد. این موضوع تا آن‌جا پیش می‌رود که هرچه در آشپزخانه‌اش با خوک تماس داشته را عوض می‌کند.

محمدعلی می‌گوید یکی از معضلاتی که مسلمانان در ژاپن با آن روبه‌رو هستند، کمبود نمازخانه است. همین باعث می‌شود مسلمانان در ژاپن برای بیرون آمدن از خانه‌ با مشکلاتی مواجه باشند.

ساختن روابط اجتماعی

یوری می‌گوید رابطه‌اش با علی به او درک بهتری از چالش‌های همه روزه‌ی مسلمانان ژاپن داده است. وقتی این زوج رستوران خود را افتتاح کردند، یک نمازخانه‌ی کوچک برایش در نظر گرفتند. حالا علی یک نگرانی کم‌تر دارد. همکیشانش هم جایی برای غذا خوردن و نماز خواندن دارند.

یوری، در محیط کارش باید تعادل را بین باورها و عرف آن محیط برقرار می‌کرد. در ابتدا تصمیم گرفته بود حجاب داشته باشد. زمانی را به هم می‌خواست به نماز خواندن اختصاص دهد. او می‌گوید در یک محیط کار ژاپنی، نماز خواندن سایرین را وحشت‌زده می‌کند. یوری تصمیم می‌گیرد حجاب نکند و در محل کار نماز نخواند. او معتقد است در پایان روز می‌تواند آنطور که دوست داردبا خدا مناجات کند. هر زمان که به مسجد می‌رود نیز حجاب می‌کند.

یوری همچنین می‌بایست به علی کمک کند تا بتواند ارتباط بهتری با جامعه برقرار کند. این زوج، به طور منظم در مراسمات مربوط به همسایگی‌شان شرکت می‌کنند. برای رستورانشان نیز از فروشگاه‌های محل خرید می‌کنند. این موضوع به محمدعلی کمک کرده با ژاپنی‌ها تعامل بهتری داشته باشد.

یوری می‌گوید او روز به روز بیشتر در مورد اسلام یاد می‌گیرد و امیدوار است درک صحیح او نسبت به اسلام، به علی و سایر مسلمانان ژاپن کمک کند تا زندگی راحت‌تری داشته باشند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

دفتر عقد با زیباترین سفره‌ها

عقد آریایی چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *