دفتر عقد و ازدواج در تجریش – محضر ازدواج در تجریش

دفتر عقد و ازدواج در تجریش – محضر ازدواج در تجریش

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد رسم های قابل تغییر در عروسی توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در تجریش – محضر ازدواج در تجریش

دفتر عقد و ازدواج در تجریش - محضر ازدواج در تجریش

دفتر عقد و ازدواج در تجریش – محضر ازدواج در تجریش

رها و سنت های بیشتری درباره جزئیات عروسی وجود دارد که بعضـی از آنان ریشه در آداب و رسوم گذشتگان ما دارد و بعضـی هـم از سایـر ملل به ما منتقل شده اند. ولی تمام این باورها و سنت ها غیر قابل تغییر نیستند. در اینجا به شرح چند باور سنتی می پردازیم که چنان چه تمایل داشتید، خواهید توانست با خیال راحت آنان را به میل خودتان تغییر دهید. به هر حال این عروسی شماست و تصمیم گیری در زمینه جزئیات آن هـم حق شما می باشد.

۱ – لباس عروس می بایست سفید باشد

لباس عروس در اقوام گوناگون ایرانی، حاوی رنگ های شاد و زنده و طرح های متنوع بوده می باشد. تاکنـون هم در میـان بیشـتر از اقوام ایرانی و خصوصا عشایر و ایلیاتی ها، بهره گیری از رنگ های زنده و شاد در لباس عروس، رایـج می باشد. رنگ سفید برای لباس عروس در واقع یک سوغات فرنگی می باشد. در خود کشورهای اروپایی هـم رنگ سفید برای لباس عروس تا پیش از ملکه ویکتوریا، رایـج نبوده می باشد و در واقع پـس از اینکه ملکه ویکتوریا برای لباس عروسی خود از رنگ سفید بهره گیری کرد، عروس خانـم ها به بهره گیری از لباس سفید، تمایل پیدا نمودنـد .

۲ – موی عروس می بایست بلند باشد

بیشـتر از تازه عروس ها موهای خود را تا روز عروسی خود کوتاه نمی کنند تا موهای بلندی برای بزرگترین شب زندگـی خود داشته باشند. بعضـی از عروس خانـم ها هم، از اکستنشن های مو برای شب عروسی خود بهره گیری می نمایند. اما موهای بلند، به آرایشگر اجازه خواهـد داد که بتواند مدل های متنوع تری را روی موهای شما ایجاد نماید . ولی این یک قانون کامل نیست. بیشـتر ازاوقات موهای کوتاه هـم زیبایی ویـژه خود را دارند و چه بسا زیـادتر از مدل های بلند، با صورت و لباس شما تناسب داشته باشند.

۳ – آرایش عروس می بایست گونه ای باشد که در شب عروسی اش با گذشته متفاوت باشد

این هم یک باور غلط می باشد که در میـان بیشـتر از مردم رایـج شده می باشد. بیشـتر پـس از دیدن آرایش عروس، به همدیـگر می گویند: عروس که هیچ تغییری نکرده است!

در گذشته دختر خانـم ها تا پیش از عروسی هیچ گونه آرایش و میکاپی روی صورت خود انجام نمی دادند. سرانجام در شب عروسی خود واقعا تغییر می نمودنـد . اصلاح موهای زاید صورت، اصلاح ابروها، بهره گیری از سرخاب و سفیداب وغیره موجـب میشد که صـورت عروس واقعا دگرگون گردد. ولی درحال حاضر انتظار چنین تغییری موقعی عروس واقعا نابجا می باشد. آرایش عروس می بایست معتدلانه باشد و حتی ال توانایی زیبایی طبیعی صورت وی را دگرگون ننماید. پس نگران این گونه اظهار نظـرها نباشید و چنان چه به آرایش سبک و میکاپ لایت علاقمند می باشید ، راحت باشید.

۴ – در مراسم خواستگاری عروس می بایست چای تعارف کند

اما این رسم و سنت مرتبط به جلسه خواستگاری می باشد اما بیان آن در اینجا خالی از لطف نیست. واقعیت این می باشد که دیگر در مجالس خواستگاری درحال حاضری این چنین نمی بـاشد که عروس خانـم در اندرونی باشد تا وقتی که بزرگترها اجازه دهند و برای تعارف چای، صـورت خود را به خانواده داماد نشان دهد. درحال حاضر عروس خانـم ها در مجالس خواستگاری، حضور فعال دارند و با حفظ احترام بزرگترهای مجلس، اظهار نظـر می کنند و با اعتماد به نفس تکمیل در زمینه زندگـی مشترک خود سخن می گویند.

۵ – میزان مهریه، شیربها و دیگر شروط تزویج می بایست در جلسه بله برون به وسیـله بزرگترهای فامیل مشـخص می گردد

در گذشته پـس از اینکه مراسم خواستگاری انجام میشد، بزرگترهای دو طرف در مراسم ” بله بران ” در زمینه میزان مهریه، شیربها و دیگر  شروط تزویج رای زنی می نمودنـد و به موافقت می رسیدند. ولی در خانواده های درحال حاضر، برای ممانعـت از اختلاف نظـرها و سوء تفاهم ها، اغلب والدیـن عروس و داماد، قبلا طی جلسه ای در این زمینه به موافقت می رسند و نظـر خود را نهایی می کنند و جلسه ” بله بران ” فقـط برای اعلام این وصلت مبارک به بزرگترهای دو طرف می باشد و به صورتی نمادین هـم میزان مهریه و شیربها وغیره در جلسه اعلام می گـردد و همگی اثبات می نمایند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

  1. دفتر عقد و ازدواج در شریعتی محضر ازدواج در شریعتی
  2. دفتر عقد و ازدواج در الهیه محضر ازدواج در الهیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *