دفتر عقد و ازدواج در جنت آباد – محضر ازدواج در جنت آباد

دفتر عقد و ازدواج در جنت آباد – محضر ازدواج در جنت آباد

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد مهارت در خواستگاری کردن توضیحاتی را ارائه کنیم. که با توجه به این توضیحات و مطالعه آنها شما می توانید در امر خواستگاری هوشمندانه تر عمل کنید. همچنین این چند مورد به شما در انتخاب بهتر همسرتان کمک زیادی می تواند به شما بکند. پس می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمنیه کسب نمایید . در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در سعادت آباد – محضر ازدواج در سعادت آباد

دفتر عقد و ازدواج در جنت آباد

دفتر عقد و ازدواج در جنت آباد

اگر در آداب خواستگاری‌ کردن انـدکی به قبل برگردیم این خانواده‌ها بودند که برای پسرشان دختری را گزینش می‌نمودنـد ولی در سال‌های اخیر با تغییرات بیشـتر در حوزه گزینش همسـر مقابل بوده‌ایم ازجمله خواستگاری در محل کار. دختر و پسری که در سن  ازدواج می باشند توانایی دارد در هر موقعیتی همدیـگر را ببیند و بپسندند از جمله مکان کار. در اطرافمان بطور حتم شنیده‌‌ایم که شخصی برای انجام کاری به اداره‌ای رفته و این امر موجـب شده که گره بختش باز گـردد و به متاهلان بپیوندد. همان‌ گونه که هر ازدواجی می‌تواند آسیب‌ها یا خصوصـیت هایی داشته باشد، این نوع  پیوند هم مـوارد و محاسنی دارد که در ادامه نیت داریم به کمک یک روانشناس و مشاور خانواده آن را زیـادتر مورد بازبیـنی قرار دهیم.

خواستگاری سنتی

گزینش همسـر برای هر جوانی امری هیجان‌انگیز  می باشد که با داخل شدن به این وهله کنجکاوی برای معرفت طرف رو بـه رو زیـادتر خواهد شد. در ‌صورتیکه چنان چه خواستگاری در مکان کار صورت بگیرد مقوله انـدکی دشوار می باشد؛ چون پذیرش خواستگاری یا رد‌ نمودن آن، در کنار حفظ موقعیت کاری سخت می شود.

نکته‌ای که گاه فراموش می گردد این می باشد که خواستگاری در مکان کار نبایستی بیرون از چارچوب خانواده‌ها باشد. به عبارت دیگر فقط گزینش از طرف جوانان می بایست انجام گـردد و در وهله بعدی خانواده‌ها در جریـان امر قرار بگیرند. برای اینکه بتوان از مـوارد بعدی ممانعـت نمـود می بایست تنها توصیه پیوند داده گـردد و وهله ها بعدی در مکان خانواده‌ها باشد، چون شخص در مکان کار همدیـگر را بازبیـنی می نمایند و از اهمیت و موقعیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی خانواده همدیگر اطلاعاتی ندارند. برخـی وقتها مـوارد از این نقطه یعنی فرق بین خانواده ها آغاز می گردد هرچند که دو جوان از نظـر سطح اجتماعی و تحصیلی با همدیـگر هم خوانی و در یک سطح باشند. در وهله ها بعدی با ارزش این می باشد که گزینش در راه درست که همراه با آشنایی دو خانواده می باشد، شکل بگیرد. به این معنی که گزینش از طرف جوانان باشد ولی روال سنتی آن هم فراموش نگردد بعضـی از مواقع هـم دو همکار که در یک مکان کار می‌کنند با همدیگر پیوند می‌ کنند.

ظرفیتتان را بیشتر کنید

خواستگاری‌ کردن همیشه با پاسـخ مثبت همراه نمی بـاشد و برخـی وقت ها شخص رو بـه روی به عـلت های پاسـخ منفی می‌‌دهد. از این‌ رو شخـص می بایست پیش از اقدام به خواستگاری ظرفیت و جنبه‌ خود را در این زمینه بسنجد. چند علـت که نمی گذارد شما به دومین قرار ملاقات با جنس مخالف برسید

اجرای اولیـن جلسه آشنایی برای وصلت بسیار آسان است و اغلب مشکلی پیش نخواهد آمد اما این که این نخستین قرار را به قرار دوم برای آشنایی سوق دهیم کار آسانـی نمی باشد. چنان چه شما بارها و بارها با این مساله روبرو شده اید و بی اطلاع داریـد چه اشتباهی مرتکب شده اید ما به شما کمک خواهیم کرد تا شایع ترین مشکلاتی که موجـب می گـردد کارتان به قرار دوم نکشد را بشناسید.

موضوع را زیاد جدی گرفته اید 

به جز چند استثنا برای مثال وقتی طرفتان شوخی واضحی می کند و دیگران با وی همراهی می نمایند، حرف زدن جدی دربـاره آیندتان با شخصی که در حال آشنایی با وی می باشید شانس دارد وی را بترساند. از حرف های بسیار جدی دربـاره پیوند، بچه ها و تعهد دوری کنید و جلسه اول را تنها به معرفت اولیه از هم اختصاص دهید.

  بیش از میـزان اس ام اس ارسال می کنید

” چنان چه پیش از اجرای جلسه آشنایی در خارج از منـزل پرسش ها بیشتری سئوال کنـید شانس دارد گفتگو های بیهوده بینتان ایجاد گردد.” به این ترتیب از ارسال بیشتر از میـزان اس ام اس بعد از قرار اول هم اجتناب نمایید و به طرف مقابلتان فرصت تنفس بدهید تا از دیدار مجـدد شما هیجان زده شود.

رفتارتان گستاخانه بوده است 

” برخـی وقتها اوقات اشخـاص اطراف شما به هیچ عنوان رفتار مودبانه ای ندارند. ولی شما نبایستی رفتار عجولانه یا گستاخانه ای در جـواب به رفتار دیگران نشان دهید و از کنارش بی تفاوت بگذرید. ” چنان چه شما زمان آشنایی کوچک ترین بی احترامی ای نسب به هر فردی داشته باشید ممکن است شانستان را برای تکرار جلسه آشنایی از دست بدهید. پس در همـه طول مدت قرار آشنایی ( مثل زندگـی ) محترمانه رفتار کنید.

مطلب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در پونک محضر ازدواج در پونک

عقد آریایی چیست؟  متن عقد آریایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *