دفتر عقد و ازدواج - محضرخانه عقد و ازدواج

دفتر عقد و ازدواج در سردار جنگل – محضر ازدواج در سردار جنگل

دفتر عقد و ازدواج در سردار جنگل – محضر ازدواج در سردار جنگل

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم توضیحاتی در مورد حریم خصوصی یا حریم زناشویی؟ را برای شما ارائه کنیم. در این مطلب ما سعی کردیم توضیحات جامعی در مورد حریم خصوصی زناشویی برای شما آماده کرده ایم که می توانید اطلاعات کافی را درباره این موضوع از سایت کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در سردار جنگل – محضر ازدواج در سردار جنگل

 

 

وقتی دو فرد وارد زندگـی زناشویی می‌شوند، قسمت های از زندگـی خود را با دیگری به اشتراک می گذارند. بـعد حق دارند از آنچه در زندگـی همسـرشان می باشد روی زندگـی خودشان هم اثر خواهد گذاشت،‌ باخبر شوند. برای مثال ارتباطات اجتماعی، تصمیم‌های مالی،‌ آنچه به بچه‌ها مرتبط می‌شود. زندگـی مشترک،‌ یعنی یک قرارداد محکم میـان دو فرد برای به اشتراک گذاشتن زندگـی ‌هایشان. این قرارداد تعهد سنگینی می باشد که متاسفانه برخـی وقتها انسان ‌ها آن رافراموش می نمایند یا آنقدر جدی نمی‌گیرند. در این قرارداد، دو فرد متعهد می‌شوند که وارد رابطـه دیگری نشوند و کاری نکنند که به زیان و ضرر و صدمـه همسـرشان منجر شود. همسـر ان متعهد می‌شوند که با هم کشتی زندگـیشان را به مقصد برسانند، ‌مقصدی که معـمولاً خوشبختی اشخـاص دیگر،‌ یعنی فرزندان هم بدان وابسته می باشد. بیرون شدن از این تعهد برای تمام خانواده عواقب سنگینی دارد.

از طرف دیگر، گفتگو حریم خصوصی حسابی داغ می باشد. در واقع ، در جهان جدید و فناوری که برای معـمولاً همسـر ان تازه است، تاکنـون تعریف درست و بدیهی از این حریم خصوصی وجود ندارد. ما هیچوقت نزد پدر و مادرمان یا در مدرسه نیاموخته ایم حریم خصوصی دقیقا چیست؟ چطور می بایست از حریم خصوصی خودمان حفاظت کنیم و کجا، حریم خصوصی دیگری به من مرتبط می گـردد و این رابطـه تا چه میزانی هست. این می باشد که گاهی، حفظ حریم خصوصی با شکستن تعهد قاطی خواهد شد. معادل‌های مجازی آنچه در زندگـی واقعی پیمان شکنی و خیانت نام می‌گیرد، ناپسند مشاهده نمی‌شود و به همـان حد هم تهدیدش جدی گرفته نمی شود.

حریم خصوصی بدان معنا نمی بـاشد که هر یک از دو طرف خواهند توانست بدون در نظـر داشتن دیگری و تنها برای خودشان تصمیم بگیرند. حریم خصوصی بدان معنا نمی بـاشد که خواهند توانست روابطی داشته باشند که همسـرشان از آن‌ها بی‌خبر باشد یا این که دست به کارهایی بزنند که زندگـی  خانواده را به تهدید می‌اندازد،‌ مشارکت در جرم، مثل استفاده مواد گوناگون ،‌ مشارکت در رفتارهای پرتهدید و غیره مرز باریکـی می باشد بین کوشش برای حفظ حریم خصوصی دو طرف و در عین حال،‌ مشارکت داشتن در هر آنچه به زندگـی دو طرف گره خورده است.

  خط قرمز: پنهانکاری و فریب

اینکه ضـروری نمی باشد دو طرف در زندگـی مشترک از تمام چیز زندگـی هم باخبر باشند، معنیش این نمی بـاشد که یکـی خواهد توانست یک‌ سری از چیزها را پنهـان نماید. پنهان کاری و کوشش برای پنهـان نگاه داشتن، اغلب به این علـت می باشد که شخـص می‌داند مورد مخالفت و سرزنش قرار می‌گیرد یا این که زندگـی زناشویی‌اش به مخاطره می‌افتد. زمانی برای این پنهان کاری،‌ دروغ و فریب به گروه اضافه شود، شانس صدمـه بالا و بالاتر خواهد رفت.

  قسمت های مشترک حریم‌ها

وقتی دو فرد وارد زندگـی زناشویی می‌شوند، قسمت های از زندگـی خود را با دیگری به اشتراک می گذارند. بـعد حق دارند از آنچه در زندگـی همسـرشان می باشد اما روی زندگـی خودشان هم اثر می گذارد،‌ باخبر شوند. برای مثال تصمیم‌های مالی،‌ ارتباطات اجتماعی، آنچه به بچه‌ها مرتبط می‌شود، ‌تصمیم‌هایی که به آسانـی خانواده مرتبط می‌شوند، ‌مثل اینکه کجا زندگـی کنند یا این که مأخذ درآمد طرف مقابل چیست. پس، از یک طرف، میـزان و مرز حریم خصوصی خود و طرف مقابلتان را تعریف نمایید. مرزهایی که واقعا فردی می باشند را از آنچه روی زندگـی طرف مقابلتان اثر می‌گذارد مجزا نمایید و نگاه یکسانی به آنها نداشته باشید.

یادتان باشد حریم مشترک شما با همسـر تان کجا است، به عنوان راهنما، آگاه باشید هر آن‌چه روی زندگـی همسـرتان هم اثر بگذارد، حریم مشترک هر دو حساب می‌شود. احتمالا شما بخواهید خودتان دربـاره ش تصمیم بگیرید، برای مثال تصمیم به تغییر شهر زندگـی ، ولی دستکم همسـرتان حق دارد بداند و می بایست به وی هم به حد خودتان حق بدهید تصمیم خودش را داشته باشد. از قدیم گفته‌اند، آنچه برای خودت می‌پسندی برای دیگری هم بپسند. دربـاره حفظ حریم‌ها، هر جا شک کردید که حریم خودتان به تنهایی می باشد یا نه، فکر نمایید چنان چه همسـر تان جای شما بود چه انتظاری داشتید؟ همـان را انجام دهید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطلب مرتبط:

  1. سقف وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت!! – وام ازدواج ۹۶
  2. شیک‌ترین دفاتر ازدواج تهران دفتر مؤسسه آیین مهر و وفا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *