دفتر عقد و ازدواج در شرق تهران – محضر ازدواج در شرق تهران

دفتر عقد و ازدواج در شرق تهران – محضر ازدواج در شرق تهران

در این مطلب قصد داریم در مورد مهریه و حق طلاق، ابزار دفاعی برای زنان توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم. این توضیحات به شما کمک می کند اطلاعاتی در زمینه مهریه و طلاق اطلاع کسب نمایید. شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این رمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در شرق تهران – محضر ازدواج در شرق تهران

 

 

 

 

پای صحبت بسیاری از آنان که در آستانه پیوند می باشند ، بنشینیم، این نگرانی را دارند که چطور می بایست با موضوعی مثل مهریه از یک طرف و شروط ضمن عقد به ویژه وکالت خانـم ها در طلاق، از طرف دیگر مواجه شوند. از طرف دیگر، طرفداران وکالت خانـم ها در طلاق یا همـان که در فرهنگ عموم به‌عنوان حق طلاق شناخته می‌شود، تأکید می نمایند گزینش اشخـاص برای وارد و خارج‌شدن از یک زندگی، از هر چیزی مهم‌تر می باشد و گزینش مهریه به‌ جای حق طلاق، خواهد توانست مـوارد زیادی در رضایت از زندگی مشترک ایجاد نماید .

عده دیگری هم می باشند که معتقد هستند می‌توان میان این دو راه‌حل، تنها یکی را گزینش نکرد و جمع مهریه و حق طلاق را داشت ولی در عین حال، این موضوعی می باشد که نگرانی آقایـان را موجـب می‌شود و می‌گویند چنان چه قرار باشد هم مهریه را به خانـم ها اختصاص بدهیم و هم حق طلاق را، چه تضمینی می باشد که ازدواج‌ها با انگیزه مالی انجام نشوند و خانمی نباشند که بی وقـفه پـس از عقد ازدواج، برای جدایی و درعین‌حال گرفتن مهریه اقدام نمایند؟  نظـر چند وکیل دادگستری و کارشناس خانواده را در جـواب به این پرسش رایج که آیا « خانـم ها با گرفتن وکالت طلاق می بایست مهریه را ببخشند؟» پرسیده است.

 مهریه در برابر حق طلاق، شدنی است؟

مهریه؛ ابزار دفاعی برای زنان 

غیرت، وکیل دادگستری در‌این‌ زمینه با اشاره به اینکه «طبق مقررات قانونی که برگرفته از شرع مقدس اسلام است، برای ازدواج قطعا باید مهریه‌ای که مالی داشته باشد، برای خانـم در نظـر گرفته شود»، این مهریه اقسام گوناگونی دارد و می‌تواند مبالغ گوناگونی را حاوی گـردد اما در شرایط فعلی، آنچه می‌بینیم این است که شرایط موجود موجـب شده به‌عنوان مهریه، مبالغ زیادی تعیین گـردد که به تبع آن، آقایـان زیادی را در زندان‌ها ببینیم.

او در‌این‌ زمینه توضیح می‌دهد: یکی از علت های که موجـب شـده مهریه‌های گزاف در نظـر گرفته شوند، یک طرفه‌ بودن حق طلاق برای آقایـان می باشد. در برابر حق مطلقی که برای آقایـان در نظـر گرفته شده، خانـم درحال حاضر زمانی می‌بیند مجبور است قید زوجیت راحتی وقتی از زندگی‌اش رضایت ندارد، تحمل کند و با اجبار در زندگی خانوادگی‌اش باقی بماند، تصمیم گرفته مهریه‌ سنگینی در نظـر بگیرد که با بهره گیری از آن بتواند موقعی نیاز، آقـا را تحت فشار قرار دهد و از وی جدا گردد.

شرعی می باشد ولی مفید نمی باشد

اما حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظ‌موسوی، نظـر دیگری در‌این‌ زمینه دارد. وی دراین‌ باره می‌گوید: بر‌پایه قواعد گوناگونی مثل عزم طرفین در عقد قرارداد، شوهر می‌تواند به همسـرش برای طلاق وکالت دهد و این کار غیرشرعی و غیرقانونی نمی باشد ولی مسئله‌ای که از آن غفلت می‌شود، آثار زیان‌ باری می باشد که چنین کاری به همراه دارد.

این مشاور ازدواجمی گوید: چرا می بایست در کار خداوند متعال دست ببریم؟ چرا توجه نمی‌کنیم که زمانی خداوند متعال این حق را به آقایـان داده، قطعا حکمتی در این کار وجود دارد؟ حکمت اینکه آقایـان حق طلاق دارند و خانـم ها نه، این می باشد که خانـم ها احساساتی‌تر می باشند و شانس دارد با کوچکترین گفتگو و جدل، کار زوج به طلاق کشیده شود؛ اما درست می باشد که بعضی از آقایـان احساساتی می باشند و بعضی  خانـم ها عقلانی‌تر رفتار می‌کنند ولی می بایست نسبت را در نظـر داشت و همان‌طور که مشاهده می کنیم، عموم خانـم ها احساساتی‌تر می باشند .

حق طلاق به شرط بخشیدن مهریه 

در عین حال، بهمن کشاورز، حقوقدان و وکیل دادگستری در جـواب به این پرسش که می‌توان مهریه و حق طلاق را در رو بـه روی هم قرار داد، می‌گوید: مهریه و حق طلاق هیچ ربطی با هم ندارند. مهریه در مبنای نظـریات گوناگون ، هدیه‌ای می باشد که آقـا به همسـرش در شـروع ازدواج می‌دهد و این تعبیر قشنگ تر و شاید درست‌تر قضیه می باشد. تعبیر دیگری هم وجود دارد که خوب است در مـورد آن زیاد گفتگو نکنیم و به‌هرحال، نتیجه یکی بوده؛ یعنی مهریه حق خانـم می باشد و حتی خواهد توانست تا موقعی که که آن را نگرفته، از انجام وظایف زناشویی در قبال شوهر اجتناب نماید و در این حالت هم نفقه وی به عهده شوهر است.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطلب مرتبط:

  1. دفتر عقد و ازدواج در غرب تهران محضر ازدواج در غرب تهران
  2. دفتر عقد و ازدواج در سردار جنگل محضر ازدواج در سردار جنگل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *