دفتر عقد و ازدواج در شهرزیبا – محضر ازدواج در شهرزیبا

دفتر عقد و ازدواج در شهرزیبا – محضر ازدواج در شهرزیبا

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد اینکه آیا بزرگتر بودن زن از شوهر دلیلی برای یک ازدواج ناموفق است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در شهرزیبا – محضر ازدواج در شهرزیبا

 

 

در گذشته امری بطور کامل بدیهی بود که مردی جا افتاده با دختری کم سن و سـال ازدواج نماید ولی عکس این، یعنی وصلت خانـم های جا افتاده با پسران خیلی جوان‌تر هیچوقت قاعده و عرف مقبول اجتماع ما نبوده. پرسش اینجاست که فاکتور «سن»، چقدر در گزینش همسـر خوهد توانست اثر بخش باشد؟ گیریم خانـم از شوهر بزرگتر باشد، آیا این علـتی برای یک وصلت ناموفق می باشد؟ این سبک ازدواجی که این روزها در حال باب شدن می باشد، آیا آمار روزافزون طلاق در اجتماع ما را کماکان بالا نگاه خواهد داشت یا برخلاف برداشت ما، آن را زیـر خواهد آورد؟ در ابتدا با اشاره به اینکه «لزوما وقتی اجتماع موضوعی را خوب یا بد می‌داند، علـت بر حسن یا قبح حقیقی آن نمی باشد»، این سوال را مطرح می سازد که «آیا تمام با فاکتور سن و معنی واقعی آن آشنای داریم؟»

  سن یک عدد می باشد

سن فقط عدد تقویمی نمی باشد! اینکه حرف اختلاف سن در ازدواج پیش می‌آید، تمام با دقت به تاریخ تولد نظـر می‌دهند که دو فرد برای هم مناسب می باشند یا نه؛ در حالی که روان شناسان معنی سن را فقط همـان عددی نمی‌شناسند که تاریخ تولد ما را یادآور می گردد.

به اعتقاد روانشناسان پیشرفت فلسفی که معـمولاً اشخـاص بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شوند از ارزش خیلی زیادی برخوردار می باشد. شخصی که به سن پیشرفت فلسفی نرسیده باشد در سال‌های پـس از وصلت در معرض تهدید تعارض قرار دارد تا حدی که حتی شانس دارد از وصلت خود بطور کامل پشیمان شود. رشد فلسفی را در یک جمله آسان می‌توان خلاصه نمود: «شخص می بایست شناختی از فلسفه زندگـی داشته باشد و بداند از زندگـی چه می‌خواهد؟»

سن نشاط، احساسی می باشد که شخـص در مـورد سن خود دارد. مثلاً مردی در ۴۰ سالگی حسی همانـند حس پسری بیست و چند ساله دارد. شرط درست بودن این احساس این می باشد که دیگران هم بطور دقیق این نظـر را داشته باشند، در حوزه سن عاطفی-عقلانی هم وقتی می‌توانیم فردی را بالغ اطلاع داشته باشیـم که وابستگی بیمار گونه و شدید به خانواده نداشته و حل مسأله را بلد باشد مثلاً زمانـی که مساله اقتصادی ایجاد شود دنبال راه درآمد دیگری باشد و بتواند در هر زمینه‌ای در برخورد با مـوارد گوناگون به جای گفتگو و اختلاف و روش‌های کودکانه ، شیوه مذاکره را در پیش بگیرد.

علی‌رغم اینکه نمی‌توان سن تقویمی را در حوزه وصلت ملاک قرار دارد ولی این روانشناس توصیه می نماید که پسران در سن میـان ۲۰ تا ۳۰ زندگـیشان مناسـب تر می باشد برای وصلت حدود ۳ تا ۷ سـال بزرگتر از طرف مقابلشان باشند. ولی در سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی اصلاً ارزشی ندارد که آقـا از خانـم بزرگتر باشد (حتی می‌تواند بلعکس هم باشد و آقـا از خانـم کوچکتر باشد). زیبـا می باشد آگاه باشید که بر حسب آمارهای قوه قضائیه تعداد طلاق در این نوع وصلت که خانـم بزرگتر از آقـا بوده، اتفاقاً پایین‌تر می باشد. تحقیق ‌ها در این حوزه نشان می‌دهد، ضمنا اگـر  در این دهه دختر تا حدود ۵ سـال بزرگتر باشد، منعی برای وصلت وجود ندارد. اما به شرط اینکه قاعده سن سرحالی و پیشرفت عاطفی عقلانی رعایت شده باشد.

شخـص دهه ۴۰ را دهه‌ای می‌داند که در آن اختلاف سنی اصولا ارزش ندارد، چون در این دهه آنچه ارزش بالایی دارد، پختگی می باشد. به عبارت دیگر، در این دهه، شخـص از لحاظ اجتماعی، روانی و رفتاری کارکرد متناسبی دارد و هر تصمیمی که دریافت کند بدون در نظـر  گرفتن جنسیت قابل درک می باشد.

جهان مطلوب 

همه تمایل دارنـد ازدواجشان پایدار بماند و زندگـی شادی داشته باشند. به این علـت ، چنان چه می‌خواهید وصلت موفقی داشته باشید فقط به مقوله سن فکر ننمایید . قسمـت زیادی از پیش آگاهی یک وصلت خوب به هماهنگی جهان مطلوب باز می‌گردد، معنی جهان مطلوب بسیار آسان می باشد اما با وجود این آسانی نباید از کنار آن راحت بگذریم.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطلب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در سعادت آباد محضر ازدواج در سعادت آباد

شیک‌ترین دفاتر ازدواج تهران دفتر مؤسسه آیین مهر و وفا

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *