دفتر عقد و ازدواج در شهرک غرب – محضر ازدواج در شهرک غرب

دفتر عقد و ازدواج در شهرک غرب – محضر ازدواج در شهرک غرب

دفتر عقد و ازدواج در شهرک غرب

دفتر عقد و ازدواج در شهرک غرب

در این مطلب از سایت دفتر عقد و ازدواج نکاتی در مورد ازدواج برای شما آماده کرده ایم تا شما بتوانید در انتخاب خود هوشمندانه تر عمل کنید. در ادامه شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

یکـی از عـلت ها شکست در زندگـی زناشویی این است که اشخـاص قبل از ازدواج مکالمه زیاد و جدی با همدیـگر ندارند. در اینجا پرسش های را مطرح نموده ایم که به شما در شناخت بهتر همسـر آینده‌تان کمک می نماید. در حقیقت این پرسش ها کلید طلایی می باشند و چنان چه شما و خانمتان این نکته ها را از همدیـگر اطلاع داشته باشید توانایی شکست در ازدواجتان پایین می آید.

 

دفتر عقد و ازدواج در شهرک غرب

دفتر عقد و ازدواج در شهرک غربرزان

● چه عادت‌هایی دارد؟

آیا شما سحرخیز می باشید ؟ همسـر آینده‌تان چطور؟ چند ساعت در شبانه‌روز تلویزیون نگاه می کنید؟ آیا طرف رو بـه رویتان انسان ولخرج، مقتصد یا خسیسی می باشد؟ چقدر کار می‌کند؟ خوب است آگاه باشید همسـر آیندهتان چقدر وقـت صرف حمام رفتن، خوابیدن یا کارهای شخصی‌اش می‌کند؟ آیا این زمان‌ها با ساعت طبیعی زندگـی شما در تداخل می باشد یا نه؟

● زبان ابراز عشق طرف مقابلتان چیست؟

زمانی از صمیم قلب به فردی که دوستش دارید حرف‌های دلتان را می‌زنید در وی احساس عشق را بیدار می‌نمایید . بعضـی اشخـاص هنگامی که یک هدیه دور از انتظار از طرف مقابل می گیرند به اوج عشق خواهند رسید. روشی که توسـط آن اشخـاص به عشق می‌رسند «زبان عشق» آنها می باشد. این زبان خواهد توانست ارتباط فیزیکـی ، سپری نمودن اوقات فراغت با همدیـگر یا واژگـان عاشقانه و هدیه باشد. مطمئن شوید که زبان عشق همدیـگر را پیدا نموده اید.

● نظـر طرف مقابل دربـاره بچه چیست؟

آیا شما بچه می‌خواهید؟ چند تا؟ آیا شما و همسـر آیندتان بر سر تعداد بچه ها موافق می باشید؟ خیلی با ارزش است که هر دو موافق یک نوع شیوه تربیتی ویـژه باشید.

● روابط خانوادگی وی چطور است؟

خانواده وی چطور می باشند ؟ اشخـاص خانواده چطور با همدیـگر رفتار می‌کنند؟ دانستن این مطالب به این معنا نمی بـاشد که شما قطعا در آینده خانواده‌ای شبیه خانواده همسـرتان خواهید داشت، ولی به شما در معرفت بهتر و زیـادتر او کمک می نماید. اکثر شخصیت وی در همـان خانواده شکل گرفته است. تمام خانواده‌ها مشکلاتی دارند، از اول موضع خود را معیـن نمایید ، آیا می خواهید با آنان بیش از میـزان صمیمی ‌شوید یا تمایل دارید فاصله را با آنان نگه دارید؟

● طرف مقابل چطور از پس لحظه های دشوار بر می‌آید؟

وصلت همیشه راحـت نمی باشد ، اختلاف نظـر همیشه وجود دارد. برخـی وقتها اوقات شما و همسـرتان هر دو خسته‌اید و به انـدکی ‌تنهایی احتیـاج دارید. در کنار مـوارد کوچک مـوارد بزرگ هم به وجود خواهد آمد. از دست دادن شغل، بیماری ‌های جدی، بارداری بدون برنامه‌ریزی، سقط بی علـت جنین، فوت یکـی از اعضای خانواده، تصادف ماشین … تمام و تمام مـوارد غیرقابل پیش‌بینی می باشند . آیا شما و همسـرتان در مواجه با این مـوارد دلسرد می گردید؟ آیا شما یا همسـرتان برای مدیریـت کارها به همدیـگر کمک می‌نمایید ؟ آیا همدیـگر را در شرایط دشوار تنها نمی‌گذارید، حتی چنان چه زندگـی آن طور که فکر می نمودید پیش نرفته باشد؟

● آیا هر دو اعتقادات مذهبی یکی دارید؟

همسـر آینده شما شانس دارد یا خیلی مذهبی باشد یا اصلا مذهبی نباشد، ولی به هر حال اکثر اشخـاص حد معقولی از مذهب را در زندگـیشان دخالت می‌دهند. چنان چه شما و همسـرتان اعتقادات مذهبی مختـلفی دارید، چطور می‌خواهید فرزندانتان را تربیت نمایید؟ قطعا لازم نمی بـاشد که بر سر کوچک ترین مـوارد دینی با هم موافق باشید، ولی می بایست در اصل پیرو یک اعتقاد باشید.

● انتظار وی از مزدوج شدن چیست؟

از کار منـزل گرفته تا حساب‌های پس‌انداز، همسـرتان از شما انتظار دارد در زندگـی زناشویی چه مسئولیتی داشته باشید؟ شما از وی چه انتظاری دارید؟ آیا انتظار دارید یک زندگـی زناشویی عاشقانه داشته باشید یا تصور می‌نمایید این کارها مرتبط به پیش از وصلت است؟
هر دو طرف می بایست منظور و انتظار واقعی خود از وصلت را بدانند و برای درک انتظارات طرف مقابل تلاش کنند.

● هدف های زندگـیتان چیست؟

در لحظه های که خیلی عاشق می باشید و مطمئن هستید این دختر یا پسر همـان است که می‌خواهید، فراموش ننمایید هدف‌های زندگـی طرف رو بـه روی را بشناسید. یک پرسش کهنـه وجود دارد که تمام می بایست از همسـر آینده خود سئوال کنند: « تو در ۱۰ سـال آینده خود را کجا می‌بینی؟» یا «تمایل داری۲۰ سـال آینده چه زندگـی داشته باشی؟»

● هدف های شغلی طرف مقابلتان چیست؟

کجا تمایل دارید زندگـی کنید؟ می خواهد در جایی ثابت باشد یا هر جا باد می‌وزد برود؟
چنان چه مـوارد اصلی و اولیه را از ابتدا درست کنار هم قرار دهید تا پـایان عمر یک زندگـی شاد خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی:

  1. دفتر عقد و ازدواج در سعادت آباد  محضر ازدواج در سعادت آباد
  2. عکس های دفتر ازدواج
  3. شیک‌ترین دفاتر ازدواج تهران دفتر مؤسسه آیین مهر و وفا 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *