دفتر عقد و ازدواج در طالقانی – محضر ازدواج در طالقانی

دفتر عقد و ازدواج در طالقانی – محضر ازدواج در طالقانی

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد همدلی در زمان نامزدی توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در طالقانی – محضر ازدواج در طالقانی

دفتر عقد و ازدواج در طالقانی - محضر ازدواج در طالقانی

دفتر عقد و ازدواج در طالقانی – محضر ازدواج در طالقانی

اغلب کنار هم قرار گرفتن دو شخـص از دو جنس مخالف که تربیت شده خانواده هایی با فرهنگ های گوناگـون می باشند مسلماً زمینه ایجاد تنش و اختلاف میـان دوطرف را فراهم می کند. به این علـت می باشد که خانـم و مردی که تازه با همدیگر عقد نموده اند به همـان حد که به هم علاقه دارند، نگران و مضطرب بوده و به ویژه در آغاز این زمان مبتـلا اختلاف در عقاید و تفکرات می گردند.

دلیـل اصلی این امر فرق طرفین در فرهنگ، باور، آرزو و غیره هایشان می باشد که کاملا طبیعی و عادی می باشد. نداشتن دقت به این فرق و دامن زدن به آنان بزرگترین اشتباهی می باشد که ممکن می باشد اشخـاص در زمان نامزدی مرتکب می گردند، به این علـت تمام می بایست کوشش کـنیم جهت درک و فهم تفاوت هایمان خود را به اصل خیلی با ارزشی با عنوان «همدلی» مسلح کنیم. همدلی به معنی درک متقابل دو طرف از همدیگر و اختلافات و تفاوت هایشان بوده و وجود آن موجـب برقراری رابطـه عمیق و صمیمی بین همسـران و نزدیکتر شدن آنان به همدیگر می شود.

بعضـی از اصول همدلی

– سخن گفتن: در این اصل به روش حرف زدن شخـص با نامزدش و رعایت ادب و احترام در این راستا دقت می شـود . رعایت اصول سخن گفتن و نداشتن تمسخر و توهین و تهدید و غیره موجـب ایجاد همدلی در اشخـاص می شود.

– گوش کردن به صحبت های شخـص مقابل : گوش نمودن فعال، اساس و پایه هر نوع رابطـه سالمی حساب می گردد. اموری چون دقت به صحبت های شخـص مقابل،‌ بهره گیری هر از چند گاهی از کلماتی چون بله، ‌درسته،‌صد در صد و غیره

– دقت و درک احساسات شخـص مقابل : درک احساسات شخـص مقابل به این معنی است که می بایست به شرایط روحی و روانی وی زمان حرف زن توجه شود. گاه شخـص بسیار ناراحت می باشد و با لحنی غمگین سخن می گوید و انتظار دارد شخـص مقابل شرایطش را درک نماید. خنده های بیجا و نگاه تمسخر آمیز مخرب ترین رفتارها در این شرایط می باشند. در مقابل زمانی که شخصی خیلی شادمان می باشد و حامل خبری خوش می باشد نمی توان با صـورت درهم کشیده شده و ناراحت با وی برخورد نماید. برتریـن راهکار در این زمینه این می باشد که اشخـاص در تمام حال و تمام شرایط خود را به جای شخـص مقابل بگذارد و از نگاه وی به مقوله نگاه کند. در این حالت مناسـب تر و راحت تر خواهندتوانـست وی را درک نماینند.

– روش برخورد با خانواده شخـص مقابل: اشخـاص می بایست اطلاع داشته باشند که والدیـن نامزدشان،‌ پدر و مادر خودشان حساب می گردند. دارا بودن این حس موجـب ایجاد حس همدلی با خانواده نامزد و انتها ا حس همدلی با خود نامزد می شود. به این معنی که شخـص درک نشدن خانواده اش را به نوعی درک نشدن خودش تلقی می نماید.

ویژگی های همدلی

۱٫ ایجاد حس درک متقابل در دوطرف

۲٫ ایجاد حس سعادت و خوشبختی در دوطرف

۳٫ اجتناب از درگیری و اختلاف در زمان نامزدی

۴٫ نزدیکی روحی و روانی خانـم و آقـا به همدیگر

۵٫ ایجاد روابط گرم و صمیمی بین زن و شوهر و خانواده هایشان

۶٫ روابط خانوادگی و اجتماعی را درمـان می بخشد

مخرب های اصل همدلی

گاه اشخـاص در حین همدلی نمودن با نامزدشان ناخواسته از بعضـی اعمال و رفتارها بهره گیری می نماینند که موجـب زیر سئوال رفتنشان شده و این اصل را از راه مهـم خود بیرون می کنند.

– نصیحت کردن

– سرزنش کردن

– کوچک کردن مشکل یا حرف شخـص مقابل

– به تمسخره گرفتن حرف ها و افکار شخـص مقابل

– عرضه دادن راه حل های مکرر و بی خاصیت

– مقصر جلوه دادن شخـص مقابل

– و غیره

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در مطهری محضر ازدواج در مطهری

دفتر عقد و ازدواج در مفتح  محضر ازدواج در مفتح

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *