دفتر عقد و ازدواج در فردوسی – محضر ازدواج در فردوسی

دفتر عقد و ازدواج در فردوسی – محضر ازدواج در فردوسی

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد مادر زن و داماد  توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در فردوسی – محضر ازدواج در فردوسی

چند وقت پیش یکـی از تیترهای صفحه حوادث روزنامه توجهم را به خود جلب نمود ؛ دامادی با نارنجک مادر زنش را منفجر کرده بود! امیدوارم تمام مادر زن‌ها مرا ببخشند از اینکه از فعل «منفجر کردن» بهره گیری می‌کنم، ولی پـایان انفجار طبیعی‌ترین خصلت نارنجک می باشد.

مادر زن و داماد

زمانی که این خبر روزنامه را مطالعه می کنیم ناخودآگاه به ذهنمان خطور خواهد کرد که رابطـه داماد با مادرزن تا چه میـزان باید خصمانه باشد که داماد نوشته زندگـی را با صحنه نبرد اشتباهی بگیرد. اگرچه تمام دامادها و مادرزن‌ها با نارنجک سراغ یکدیـگر نمی‌روند، ولی بعضی‌هایشان نارنجک را رقیق می‌کنند یا به تکه‌های برابر مبدل می نمایند که برای یک عمر قابل بهره گیری باشد.

برای تنظیم رابطه‌ای مثبت بین مادر زن‌ها و دامادها بدون آن که ضامن نارنجک چکانده شود، چه می بایست کرد؟

راهنمایی‌های خواسته نشده‌ بحران ایجاد می‌کند عوامل متعددی می‌تواند به ایجاد درگیری در خانواده منجر شود. متداول‌‌ترین عاملی که معـمولاً مورد دقت قرار می‌گیرد درگیری داماد با مادرزن یا عروس با مادرشوهر می باشد.

مساله مشترک، قدرت کشمکش نسل‌ها می باشد. هر فردی سلیقه‌ها و احساسات ویـژه خود را دارد، پس اختلاف داماد با مادرزن تعجب ندارد. این اختلاف ذائقه در موضوعاتی مثل کجا زندگـی کردن، چگونگی مشـخص کردن خط‌مشی زندگـی و غیره خود را نشان می‌دهد. در این میـان بعضـی ترجیح می‌دهند شیوه ترکیبی زندگـی را گزینش نمایند و بعضـی به سبک جداگانه روی می‌آورند. به هر حال نمی‌توان انکار نمـود یکـی از عوامل شایع و ویرانگر ازدواج، کشمکش بر سر قدرت می باشد. زیادترین کشمکش‌ها هم بین داماد و مادرزن یا عروس و مادرشوهر اتفاق می‌افتد. در کشمکش‌های زیاد به ندرت می‌توان برنده را پیدا نمود. وجود کشمکش زیاد به این معناست که مردم اصلا فراموش نموده اند برای چه چیزی مبارزه می کنند.

«راهنمایی‌های تقاضـای ‌نشده» به عنوان یکـی از اهرم‌های ایجاد بحران در روابط داماد و مادرزن می باشد. گاه مساله داماد با مادرزن به ایـام اول آشنایی و خواستگاری برمی‌گردد. برخـی وقت‌ها مادرزن به علـت ایجاد محدودیت، مشـخص خط‌مشی وغیره رنجش را در دل  داماد ایجاد می‌کند که مدت‌ها آن رنجش بر روابط آنان سایه می‌افکند و طبیعتا در ادامه به تعارضات شدید زوج دامن می‌زند. اما بیشـتر از خانواده‌ها هم می باشند که با برخورداری از فرهنگی غنی میـان فرزندان خود و اشخاصـی که به عنوان داماد یا عروس وارد خانواده‌شان می‌شوند تبعیضی قائل می‌شوند و تجربیات خود را بدون غرض‌ورزی در اختیار آنان قرار می‌دهند، با این تمام تازه‌ واردها آن را به عنوان دخالتی در زندگـی ‌شان تلقی می‌کنند و به خاطر این پیش داوری این رابطـه مثبت را به پرتگاه می‌برند. نقطه رو بـه روی هـم وجود دارد؛ مادرزن‌ها و مادرشوهرهایی که به علـت مدیریـت زندگـی فرزندانشان به نیت و عمد، کوشش بر دخالت مستقیم می‌نمایند و با امر و نهی کوشش می‌کنند به زندگـی فرزندانشان آن‌طور که خود می‌پسندند سمت و سوی بدهند، غافل از آن‌که کارکرد آنان آغازی بر مـوارد حاد میـان زوج‌ها می باشد.

تلقینات منفی، شکاف در رابطه

بیشـتر از دخترها و پسرها سال‌ها پیش از ازدواج  در بمباران اطلاعات بد از کاراکتر مادرشوهر و مادرزن قرار می‌گیرند. در اجتماع ما عموما تصویری بد از مادرزن عرضه می‌شود، از این زاویه احتمالا بتوان قسمتـی از اختلافات داماد و مادرزن را ناشی از این تلقینات دانست. بیشـتر از زوج‌هایی که با این ذهنیت غلط زندگـی خویش را شـروع می‌کنند بدون آنکه واقعا دخالتی از جانب بزرگ‌ترها به زندگـی آنان وارد آید از همـان ابتدا کوشش بر جداسازی می‌کنند و محدودیت‌هایی برای آمد و شد قائل می‌شوند که این مساله هـم می‌تواند به آغاز چالش‌های خانوادگی بعدی منجر گردد. در الگوی عمومی، زوج‌ها خانواده‌های ترکیبی دارند، پس ما مجبوریم دو گروه گسترده و سببی را یکپارچه سازیم. برخورد واقع‌ گرایانه در مـوارد و نگرش مثبت اعضا می‌تواند به استحکام ازدواج ها کمک نماید .

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *