دفتر عقد و ازدواج در کردان – محضر ازدواج در کردان

دفتر عقد و ازدواج در کردان – محضر ازدواج در کردان

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد ازدواجی عاشقانه؛عاقلانه توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید . در ادامه با ما همراه باشید.

دقت به شرایط سنی شخـص مورد نظـر

در بهداشت روانی گفته می‌شود که سن شناسنامه‌ای ملاک نم باشد. ملاک سن عقلانی است. یعنی رسیدن به بلوغ روانی. ولی برای خانـم ها خوب است با دقت به اینکه زایمان می‌کنند و چاق و لاغر می‌شوند و این وضعیت در چهره‌شان اثر بخش واقع می‌شود و از نظـر ظاهر زودتر از آقایـان شکسته می‌شوند، کم‌سن‌تر از همسـر انشان باشند.

دقت به اعتقادات مذهبی و اصول دینی شخـص مورد نظـر

زمانی که از پیشوایان دینی پرسش می‌شد که با چه گروهی باید ازدواج کرد؟! در جـواب می گفتند: «بر تو باد ازدواج با اشخـاص متدین. یعنی کوشش کن با همسـر ی ازدواج کنی که دین‌دار باشد، چون دین‌داری عامل پر قدرت و استواری است که در بیشـتر مسائـل انسان ‌ها را از لغزش و ارتکاب اعمال خلاف باز می‌دارد.

دقت به میزان تحصیلات شخـص مورد نظـر

متأسفانه به تازگی دیده شده است که دخترانی با دارا بودن درجه لیسانس و یا بیشتر ، همسـرانی با تحصیلات کم گزینش کرده و می‌کنند! آقایـان این گونه زنان، همیشه در اضطراب به سر می‌برند که احتمالا همسـر انشان در طول مدت تحصیل و یا در محل کار به آقایـان دیگری گرایش پیدا می کنند! برخـی اوقات این آقایـان از طریق رفتارهای خشونت‌آمیز تمایل دارند که برتری خود را نسبت به همسـر انشان نشان دهند تا از این طریق برایشان بگویند که آقـا می باشند و از ایشان بالاتـر می‌باشند. اما برخـی وقتها هم این گونه آقایـان از روی اجبار و برای رضایت خاطر همسـرانشان به ادامه تحصیل می‌پردازند. لازم به یادآوری می باشدکه نوع تحصیلات چندان با ارزش نیست. آن چه در ازواج با ارزش می باشد، سطح تحصیلات است. در عین حال همچنین اگـر تحصیلات خانـم و شوهر در یک حوزه باشد، تفاهم زناشویی بیشتر می شود.

توجه به جذابیت ، وضعیت ظاهری و همسانی با شخـص مورد نظـر

یکـی دیگر از ملاک‌های با ارزش در ازدواج، تناسب و همسانی دو زوج از نظـر جذابیت و قد و اعضا است. اما جذابیت امری نسبی می باشد و بیشتر به افکار، خاطرات، تجربیات و آنچه که در ذهن اشخـاص می باشد بستگی دارد تا آنچه که در واقعیت است. بیشـتر از زوج‌هایی که تنها بر حسب عنصر زیبایی و بدون دقت به آنکه چه در پشت سر این زیبایی به لحاظ فکری و روانی می‌گذرد ازدواج نموده اند، چندان موفقیتی در زندگـی نصیبشان نشده است! از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) شئوال شد که برتریـن خانـم ها چه کسانی هستند؟! ایشان در پاسـخ گفتند: برتریـن خانم ها، افرادی هستند که از نظـر صـورت جذاب و از نظـر اخلاق بیشتر و از نظـر مهریه، مناسب باشند، زمانـی که خیر را دنبال می‌نمایید نزد زیبارویان بروید، چرا که قـشنگ تر است رفتارش نیکوتر می باشد!

دقت به وضعیت میزان درآمد و  شغلی شخـص مورد نظـر

یکـی دیگر از عواملی که در گزینش همسـر می بایست مورد توجه قرار گیرد، نوع شغل است. برخـی از آقایـان مایل می باشند که همسـرشان خانه‌دار باشد. تعدادی مایل هستند خانـم آنان در بیرون از منـزل شاغل باشد و بعضـی تنها مایل به کار همسـرشان در آموزش و پرورش و کار معلمی می باشند . پس ، نوع شغل در گزینش همسـر از ارزش ویژه‌ای برخوردار است. دربـاره شغل شوهر، آنچه با ارزش است تأمین نظـر دختر است.

دقت به سطح اقتصادی خانواده شخـص مورد نظـر

سطح اقتصادی می‌تواند عامل اختلاف در روابط زناشویی باشد. ابعاد گوناگونی که در این باره مطرح است عبارتند از: مسکن، هزینه‌های رفاهی و معیشتی و وسایل زندگـی . هر یک از این امکانات نقش با ارزشی در زندگـی دارد که نداشتن وجود یا کمبود آنان می‌تواند عامل اختلاف و ناخشنودی شود. نکته‌ای که در اینجا حائز ارزش می باشد آن است که اختلاف سطح اقتصادی در دو خانواده که نیت ازدواج دارند باید مورد دقت قرار گیرد.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

 

 

مطلب مرتبط:

ازدواج اینترنتی| آشنایی اینترنتی| آسیب‌شناسی

ازدواج موقت| دلایل ازدواج موقت و شرایط آن برای مرد و زن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *