دفتر عقد و ازدواج در لواسان – محضر ازدواج در لواسان ۸۸۰۶۰۸۰۰

دفتر عقد و ازدواج در لواسان – محضر ازدواج در لواسان ۰۲۱۸۸۰۶۰۸۰۰

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد نقش دوران نامزدی درزندگی مشترک توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در لواسان – محضر ازدواج در لواسان

وظیفه های دختر و پسر در این زمان

۱- بیشتر شدن شناخت نسبت به یکدیگر، برای تفاهم زیادتر

هر چند دختر و پسر، در وهله ی گزینش ، می بایست شناخت ضـروری نسبت به هم پیدا نمـوده باشند ولی علاوه بر آن شناخت ، می بایست در زمان نامزدی ، آشنایی ملموس تر و محسوس تر و زیادتری از همدیـگر پیدا نمایند و با روحیه ها و اخلاق و نظرهای هم زیـادتر آشنا گردند. در واقع ، این آشنایی و شناخت در زمان نامزدی ، تک استفاده کننده ی شناخت وهله ی گزینشی می باشد، آنگاه در پرتو این آشنایی نزدیک و تکمیل ، خود را برای تفاهم و سازگاری در زندگـی مشترک ، آماده می نمایند. آن شناخت ، برای« گزینش » بود و این شناخت ، برای « تفاهم و سازگاری».

۲- تربیت و اصلاح

اگر فردی صفت و خصوصیتی را در نامزدش مشاهده نماید که مورد پسندش نباشد و تمایل داشته باشد آن را رفـع و یا اصلاح نماید ، یا صفت و حالتی را در وی ایجاد نماید ، برتریـن زمان برای این « اصلاح و تغییر و تربیت »، زمان نامزدی می باشد. چون تاکنـون روابطشان عادی نشده و نسبت به هم احترام و محبت ویژه ای قائلند. سرانجام پذیرششان از یکدیـگر زیـادتر می باشد و زمینه ی تحول و تغییر و اصلاح ، مساعدتر. ( ولی نباید از یاد برد که نمی توان شخصی را که سـال ها به شیوه و عادت ویژه ای خو گرفته ، پایه و بطور کلی تغییر داد و دگرگون نمود؛ پس ، منظور اصلاح و تغییر در اصول بنیادین شخـص نیست.

۳- بیشتر شدن محبت

از شرط های مهـم سعادت در زندگـی زناشویی ،« محبت » می باشد و زمینه ی آن می بایست پیش از عقد فراهم شده باشد. ولی زمان نامزدی ، برتریـن فرصت برای بیشتر شدن و تحکیم محبت می باشد. رفتار و گفتار و همـه اعمال نامزدها، در بیشتر شدن محبت و یا کم شدن آن ، اثر بخش می باشد.

پس ، دختر و پسر می بایست بطور کامل مواظب اعمال خود باشند و از هر عمل پسندیده ای که موجـب بیشتر شدن محبت می شـود ، کوتاهی ننمایند و از کارهایی که سبب دلسردی و کم شدن محبت می شـود ، اجتناب نمایند.

۴- بها دادن به عواطف و احساسات همدیگر

نامزدها می بایست مواظب عواطف و احساسات همدیگر باشند و به آن بها و پاسـخ مناسب دهند. برخـی از نامزدها، به عواطف و احساسات لطیف نامزدشان ، بهای ضـروری را نمی دهند و به وی «بی اعتنایی» می نمایند و خیال می کنند این کارشان موجـب عزیزتر شدنشان می شـود ! حال آنکه بطور کامل بلعکس می باشد و چنین رفتاری موجـب جریحه دار شدن عواطف نامزدشان می شود و سرانجام کینه ی وی را به دل می گیرد و احتـمال دارد لطمه های سنگینی به زندگـی شان بزند.

خاطرات زمان نامزدی – اغلب – تا پـایان عمر در ذهن خواهد مانـد و در زندگـی آینده اثـر دارد ( چه خاطرات شیرین و چه تلخ ). پس ، رفتار نامزدها می بایست بطور کامل حساب شده باشد و از اعمالی که به غرور و شخصیت همدیـگر لطمه می زند، اجتناب شود. بی اعتنایی و سرسنگینی و تکبر در مقابل نامزد، لطمه های سنگینی به عواطف و شخصیت وی می زند. متأسفانه زیاد مشاهده می گـردد که پسران جوان از بی اعتنایی و سرسنگینی نامزدشان گله و درد دل دارند و – مثلاً – می گویند :« هدیه ای برای نامزدم گرفتم و با هزار امید و آرزو به دیدارش رفتم ، ولی وی بی اعتنایی و بی احترامی نمود و مرا تحویل نگرفت و با دلی شکسته و پر خون از منزلشان بیرون آمدم…»

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *