دفتر عقد و ازدواج در مطهری – محضر ازدواج در مطهری

دفتر عقد و ازدواج در مطهری – محضر ازدواج در مطهری

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد تصمیم به جدایی در دوران نامزدی توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در مطهری – محضر ازدواج در مطهری

دفتر عقد و ازدواج در مطهری - محضر ازدواج در مطهری

دفتر عقد و ازدواج در مطهری – محضر ازدواج در مطهری

حتی فکرش هم ممکن است اذیتتان کند. ولی بالاخره می بایست میـان یک نخستین نامناسب و یک جدایی زود زمانی یکـی را گزینش نمایید. طلاق برخـی وقتها پیش از زندگـی زیریک سقف برای زوج ها اتفاق می افتد و نخستین شکست عاطفیشان را رقم می زند. تصمیم برای این اقدام کار آسانـی نمی باشد و پیش از آن می بایست حسابی تمام مسائـل را سبک سنگین نمود.

چرا جدایی به این زودی؟

طلاق‌ علت‌های گوناگونی دارد ولی یکی از مهم‌ترین عـلت ها آن، انتخاب‌های غلط می باشد. روانشناسان توصیه می کنند حداقل ۹-۶ ماه وقـت برای معرفت هم در نظـر داشته باشید و به اینکه معرف طرف مقابل ، شخـص قابل اعتمادی می باشد یا حتی مشاور وی را اثبات کرده، اکتفا ننمایند. هرکس می بایست با دقت به چارچوب و نظـر خانواده‌اش با فردی که کاندید همسـری‌اش می باشد، رفت‌ وآمد کند تا زیـادتر با وی آشنا گردد. چنان چه در این وقـت متوجه وجود تضادها، رفتارهای ناپسند، اختلاف اعتقاد  وغیره شد، می بایست میـزان آن را در زندگـی مشترک ۱۰ برابر در نظـر داشته باشید؛ برای مثال چنان چه کسی وقتی تاکنـون وصلت صورت نگرفته پرخاشگری انجام می دهد و عصبی می باشد، قطعا پـس از شروع زندگـی مشترک بدتر هم رفتار می کند.

چرا اشتباه گزینش می کنیم؟

۱- بسیار از اشخـاص به ویژه در این عصری و زمانه به علـت بالا رفتن سن، خلأهای عاطفی، مسایل مالی، فرار از بایدها و نبایدهای پدرومادر، دست یابی به استقلال وغیره دست به انتخاب‌های نادرست می‌زنند.

۲- برخـی وقتها جوان‌هایی که در دانشگاه‌ یا خانواده تعامل‌های بیشتری با هم دارند، پـس از مدتی به هم وابسته می‌شوند و فکر می‌کنند برای هم مناسب می باشند و بی‌تدبیر پا در راهی می‌گذارند که از همـان ابتدا معلوم می باشد سرانجامی ندارد.

۳- بعضـی خودشان توانایی برآورده‌ نمودن و دست یابی به آرزوها و خواسته‌هایشان را ندارند و به اولیـن نفری که حس کنند می‌تواند آنان را به هدف هایشان برساند، پاسـخ مثبت می‌دهند.

اگر معیارهای گزینش همسـر و تشکیل زندگـی به این عـلت ها رعایت نگردد، بی‌شک پایه زندگـی از همـان ابتدا سست می‌شود و شانس طلاق افزایش‌می‌یابد. با این حال مسائـل دیگری مثل بیماری های روانی و مـوارد شخصیتی یک فرد، دخالت های مخرب خانواده ها، فرق های عمیق شخصیتی وغیره کار را به جایی می رسانند که یک زوج تازه وارد، تصمیم می گیرند هرگز با هم وارد زندگـی مشترک نشوند و پرونده وصلت شان را در همـان زمان نامزدی یا عقد ببندند.

اگر شخـص نتواند رفتار طرف مقابل را تحمل کند، می بایست بداند بالاخره این پیوند دوام نخواهد داشت و مناسـب تر می باشد تصمیم درستی بگیرد. اما صدمـه جدایی در این وهله ، کمتر از وقتی می باشد که زندگـی مشترک پایین یک سقف آغاز می گردد. به این ترتیب، روال میزان صدمـه بعد از جدایی حالت پلکانی دارد؛ در زمان نامزدی پایین تر از عقد، عقد پایین تر از عروسی، بدون بچه کمتر از زوجی که بچه دارند وغیره بـعد آسیب‌های روانی و اجتماعی طلاق هر وهله که زندگـی جلوتر خواهد رفت، زیـادتر و زیـادتر خواهد بود.

روان‌پزشکان توصیه می‌کنند چنان چه تمایل دارید تصمیم به طلاق بگیرید، پیش از طرح عمومی آن، اول با خودتان کنار بیایید. بسیار وقت‌ها اشخـاص این کار را بدون مطالعه ضـروری انجام می‌دهند و وقتی به آنان دربـاره عواقب و آنچه بعد از طلاق در انتظارشان می باشد گفته می‌شود، منصرف می‌شوند

چگونه این تصمیم را بگیریم؟

در هر شرایطی یک نکته را در نظـر داشته باشید. در صورتی که جدا می شوید چون فکر می نمایید همسـرتان نواقصی دارد و شما تمایل دارید کسی را پیدا کنید که از هر نظـر عالی باشد در اشتباه هستید. شانس شما برای پیدا کردن چنین فردی، همان‌قدر می باشد که خودتان برای تکمیل و بی نقص شدن شانس دارید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج در مفتح  محضر ازدواج در مفتح

دفتر عقد و ازدواج در هفت تیر محضر ازدواج در هفت تیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *