دفتر عقد و ازدواج در یوسف آباد – محضر ازدواج در یوسف آباد

دفتر عقد و ازدواج در یوسف آباد – محضر ازدواج در یوسف آباد

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد اشتباه های نامزدهای صفرکیلومتر توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در یوسف آباد – محضر ازدواج در یوسف آباد

دفتر عقد و ازدواج در یوسف آباد - محضر ازدواج در یوسف آباد

دفتر عقد و ازدواج در یوسف آباد – محضر ازدواج در یوسف آباد

یکی از مهم‌ترین این علل رعایت ننمودن اصول و قواعد گوش کردن می باشد. ما انسان ‌ها معـمولاً مواقع بطور تکمیل و دقیق به حرف‌های شخـص مقابلمان گوش نمی‌دهیم و به همین دلیـل مدام مبتـلا سوء تفاهم و سوء برداشت خواهیم شد و نامزدها نه فقط از این امر مستثنی نمی باشند چـرا که به دلیـل اینکه تازه با هم آشنا شده‌اند بیشتر مرتکب این خطـا و در نهایت دلخوری و دل‌شکستگی شخـص مقابل می گردند. برای جلوگیری از این خطـا کافیست یاد بگیریم درست گوش فرا دهیم تا بتوانیم درست جـواب داده یا عمل نماییم.

 قواعد گوش کردن

توجه: یکی از اصلی ترین پیش نیازهای گوش دادن درست، دقت به صحبت های شخـص مقابل (گوینده) می باشد. اشخـاص برای اینکار می بایست همه حواس خود را روی گوش دادن متمرکز نمایند و از همـه چیزهایی که احتمال دارد سبب پرت شدن حواسشان گردد، اجتناب نمایند.

بهره گیری از نـشانه کلامی و غیرکلامی: گاهی اشخـاص برای اینکه به گوینده ثابت نمایند که بطور کامل به حرف هایش دقت دارند و وی را به ادامه حرف تشویق نمایند، خواهند توانست از روش‌های گوناگونی که در زیر به برخی از آنها اشاره می گردد، بهره گیری نمایند.

  علامت های کلامی

 تصدیق

این نوع از علایم کلامی حاوی واژگـان و جملاتی می باشد که نشانه تایید یا موافقت با اعمال و گفتار طرف مقابل می باشد. از تصدیق برای تقویت بخش های با ارزش گفتار طرف تعامل و جهت دادن به آن بهره گیری می کنیم . نمونه‌های آن عبارتند از «بله»، «درسته»، «همین‌طور است که شما می‌گویید» و…

 تحسین

تحسین هم مثل تصدیق نوعی تقویت مثبت است ولی فراتر از یک تایید آسان یا موافقت با گفتار و اعمال شخـص مقابل می‌باشد. از اقسام تحسین کلامی می‌توان به جملاتی مثل «آفرین!»، «چه جالب!»، «ادامه بده»، «عالی ه» اشاره کرد که متناسب با وضعیت به کار می‌روند.

حالات صـورت بیانگر هیجانات درونی اشخـاص می باشد که نسبت به حرف های فـرد مقابل ابراز می‌کنند. مثل «بالا انداختن ابروها» که نشانه تعجب شنونده است

 منعکس کردن احساسات

انعکاس احساسات نوعی همدردی به حساب می‌آید و کاربرد آن زمانی می باشد که فـرد مقابل نیاز به یک همدرد برای کسب آرامش دارد. مثلاً وقتی شخصی ناراحت، عصبانی و آشفته حال می باشد می بایست از این فن بهره گیری کرد. برای برگرداندن احساسات می بایست به دقت به حرف های شخـص مقابل گوش فرا داد تا از نیازها و مـوارد اصلی وی باخبر شد و گفتار را بر حسب آن نیازها تنظیم نمود.

تفسیر کردن و تعبیر

در این شیوه اشخـاص با بهره گیری از گنجینه لغات شخصی خود، مطالبی را که شنیده‌اند برای گوینده تفسیر می نمایند. با این کار هم مطمئن می‌شوند که سخنان گوینده را درست فهمیده‌اند و هم نشان می‌دهند که در طول تعامل با ظرافت به سخنانش دقت می نموده اند.

 علامت های غیر کلامی

پاسخ‌های غیر کلامی هم نقش مهمی در گوش دادن ایفا می نمایند. برخی از این رفتارها نشانه دقت به گوینده و برخی هم نشانه بی‌توجه ای به اوست که می بایست به آن‌ها اهمیت داده شود.

 تکان دادن سر

سر تکان دادن در مذاکره، علامت دقت به صحبت‌های شخـص مقابل می باشد. این مسئله موجـب تشویق گوینده به ادامه تعامل می گردد.

 حالت چهره

حالات صـورت نشانه ی هیجانات درونی اشخـاص می باشد که نسبت به صحبت‌های فـرد مقابل ابراز می نمایند. مثل «بالا انداختن ابروها» که نشانه تعجب شنونده می باشد.

وضعیت بدن: وضعیت بدن هم می‌تواند معرف نگرش‌های مثبت، منفی و سطح هیجانات و تمنیات باشد؛ از این رو می بایست به روش نشستن یا ایستادن بسیار دقت نمود. اغلب گوینده با دقت به وضعیت بدنی شخـص مقابل خود تصمیم به ادامه یا قطع مذاکره می‌نماید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *