دفتر عقد و ازدواج در پونک – محضر ازدواج در پونک

دفتر عقد و تزویج در پونک – محضر تزویج در پونک

دفتر عقد و ازدواج در پونک - محضر ازدواج در پونک

دفتر عقد و ازدواج در پونک – محضر ازدواج در پونک

در این مطلب قصد داریم دربـاره چند باور اشتباه در مورد ازدواج  توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم که خواهید توانست با دنبال کردن ما تا پایـان این مطلب اطلاعات ضـروری را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

بارها به گوشمان خورده است که برای خوشبختی عشق ضـروری می باشد اما کافی نیست، عشق به ما نیرو، استقامت، پشتکار،جرات، امید، هیجان و انگیزه حرکت می‌دهد تا با آگاهی، عقل و درایت و کوشش رودخانه متلاطم زندگـی را به سلامت طی نماییم. بدون آگاهی و تعهد، عشق، تنهایی ما را به هیچ‌جا رهنمون نمی شود. در اینجا به بعضـی از رایج‌ترین باورهای اشتباه در مـورد عشق و ازدواج اشاره ‌خواهیم کرد.

۱ – هر فردی نیمه‌گمشده ای دارد (تفکر جادویی)

بعضـی بر این باور هستند که برای هر شخـص تنها یک فرد به عنوان جفت مناسب تهیـه شـده یا می بایست منتظر باشد تا تقدیر و سرنوشت آن فرشته گمشده را در مقابل وی ظاهر نماید، یا اینکه اشخـاص زیادی را امتحان کند تا اینکه نیمه‌اش را پیدا نمید. تیـم اول برای پیدا نمودن همسـر و ایجاد ارتباط کوشش نمی کند الا سطحی و تیـم دوم از یک رابطـه به رابطه‌ای دیگر خواهند رفت تا شاید گمشده خود را پیدا نمایند.

۲ – تنها با همسـر کامل و بی‌عیب می‌توان در زندگـی مشترک به خوشبختی رسید!

آن هایی که این اندیشه را دارند، دنبال یک شخـص کامل و نسبتا بی‌عیب می باشند و به این ترتیب بیشـتر از فرصت‌های طلایی را از دست خواهند داد. چون همیشه عسب هایی برای رد نمودن طرف مقابل پیدا می کنند. عده‌ای همچون پیوند عاطفی نا امنی داشته‌اند به دیگران اعتماد نمی‌کنند و ناخودآگاه دنبال مدرک و علـت برای رد طرف مقابل ‌هستند. در صورتی که همسـر کامل وجود ندارد و پایه فلسفه تزویج شروع با حداقل معیارهای ضـروری و مهم و کوشش برای رسیدن به حداکثر‌های ایده ‌آل (رشد و نمو) می باشد. شانس موفقیت و خوشبختی در ازدواجی بیشترخواهد بود که تجانس و تشابه میـان زن و شوهر زیـادتر باشد و چنان چه یکی بسیار بالاتـر از دیگری باشد دیر یا زود رابطـه دچار مشکل خواهد شد.

 

دفتر عقد و ازدواج در پونک

دفتر عقد و ازدواج در پونک 

 

۳ – برای یک تزویج موفق با ارزش نیست که با چه کسی وصلت می‌کنید، مهم این می باشد که چقدر کوشش می‌کنید!

اشخـاص با چنین باور اشتباهی بدون در نظـر داستن تضادها، تشابهات ارزش‌ها، هدف های ، انتظارات وغیره وارد یک رابطـه و تزویج نا برابر و سوءاستفاده‌ گرانه خواهند شد و دیر یا زود هر دو طرف از پا در می آیند. خمیر مایه چنین طرز فکری این است؛ خودم درستش می‌کنم! در صورتی که تزویج مثل گیم پینگ‌پونگ می باشد که هر دو می بایست لذت ببرند.

 ۴ – عشق تنها برای تزویج کافی است!

اصلا! به ویژه چنان چه شهوتی باشد. برای گزینش همسـر می بایست بر حسب دل (احساسات و عواطف) عمل نمود. کودک ۷ تا ۱۰ ساله تنها بر حسب حواس، تخیلات و هوشش جهـان را درک و بازبیـنی می نماید! از خصوصیات این اشخـاص این می باشد که وقتی سئوال می کنیم چرا عاشق این شخـص شده‌اید؟ اغلب علـتی برای آن نخواهند داشت و چنان چه هم داشته باشند یا زیـادتر به صورت نداشتن معایب می باشد (دروغ نمی‌گوید، خشن نیست) یا اینکه محاسن نسبت داده شده نادرست و غیرمنطقی می باشد (فهیم و با پشتکار می باشد اما در سن ۲۸ سالگی تاکنـون نه تحصیلات دارد نه شغل!) انسان سالم کسی می باشد که با عقل جاده و راه و با دل و احساس ، انرژی رفتن در راه را گزینش می نماید.

۵ – تزویج و گزینش همسـر به شانس بستگی دارد!

اگر ما شانس را به عنوان سرنوشت محتوم در نظـر داشته باشیم دیگر کوشش ، کوشش،اختیار، تفکر و در یک کلام هستی بی‌معنی می شود. فرق انسان ‌‌های عاقل و توانمند با سایر در این می باشد که آنان خود سرنوشتشان را می‌نویسند و می‌سازند.

مهارت خواستگاری کردن را داشته باشید:

پنهانی تقاضـایتان را مطرح نمایید

اولین قدم در هر خواستگاری ارزیـابـی شرایط خواستگار می باشد. از آنجایی که برای این امر با ارزش می بایست معرفت ضـروری وجود داشته باشد می بایست شرایط شخـص بصورت تکمیل و بیرون از مکان کار ارزیـابـی گـردد و در‌صورتی که دختر و پسر با همدیـگر در یک مکان مشترک کار می‌کنند ارزیـابـی شرایط دقت و حساسیت بیشتری دارد. چنان چه قصد پژوهش در مکان کار را دارید، مناسـب تر می باشد این امر به وسیـله خود شخـص و به‌طور مستقیم انجام نشود؛ چـرا که از فـرد دیگری کمک بگیرند و این پژوهش نباید از اشخاصـی که کینه فردی با شخـص مد‌نظـر دارند، همیاری نزدیک دارند یا دوست می باشند انجام شود. یکـی از مـوارد و پیچیدگی‌هایی که در خواستگاری در مکان کار وجود دارد، این می باشد که دیگر همکاران نبایستی در جریـان خواستگاری یا توصیه تزویج قرار داشته باشند.

 

مطلب مرتبط:

سفره عقد جدید و سنتی ایرانی

انواع مهریه – مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *