دفتر عقد و ازدواج - محضرخانه عقد و ازدواج

دفتر عقد و ازدواج در پیکان شهر – محضر ازدواج در پیکان شهر

دفتر عقد و ازدواج در پیکان شهر – محضر ازدواج در پیکان شهر

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد اینکه آنچه درباره دوران عقد نمی دانید توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در شهرک پیکان شهر – محضر ازدواج در شهرک پیکان شهر

 

 

طبق عرف جامعه‌ ما پیوند سه وهله دارد؛ نامزدی، عقد و عروسی. در زمان عقد دختر و پسر خودشان را برای آغاز زندگـی مشترک آماده می نماینند. در این زمان دختر در حال آماده نمودن جهیزیه و پسر هم به دنبال آماده کردن منـزل و شرایط مالی می باشد. از طرف دیگر، زمان عقد مدل کوچکی از زندگـی مشترک می باشد. زندگـی مشترک شرایط و نیازهایی دارد که همسـران می بایست پیش از آغاز آن، از طریق آموزش خود را برای داخل به زندگـی تازه آماده نماینند. پس هدف از زمان عقد آمادگی فیزیکـی و روانی همسـران برای شـروع زندگـی مشترک می باشد.

برای چی دعوا می کنید؟

بیشـتر پرسش می کنند که چرا در زمان عقد اختلاف و مشاجره میـان همسـران زیاد می باشد. در جـواب این پرسش می بایست گفت چنان چه دختر و پسری می‌دانند به درد هم می‌خورند و مساله ساختاری در رابطه‌ آنان وجود ندارد باز هم شانس دارد مبتـلا مساله شوند؛ اصطکاک‌های درون رابطـه زیـادتر به علـت دارا نبودن آشنایی با مهارت‌های زندگـی می باشد. پس روان‌شناسان زمان عقد را برتریـن زمان برای مهارت‌ آموزی معرفی کرده اند چون فرد پیش از پیوند تنها بوده ولی هم اکنون رابطـه تازه ای با همسـر و اما با خانواده و فامیل او، پیدا نمـوده است و ضمناً می بایست اطلاع داشته باشد نیازهای همسـرش را چطور می‌تواند بشناسد و رفـع نماید؟
اوج عدالت در رابطـه زناشویی این می باشد که اثبات نمایید : «او دوست ندارد. می‌خواهد فلان کار را انجام دهد و من نبایستی وادارش کنم»

نیاز های همسر را بشناسید

مهم‌ترین مورد در زمان عقد شناسایی نیازهای همسـر می باشد. توصیه‌های پایین به همسـران جوان کمک می‌کند:

یکسری از نیازها در جنس مخالف مشترک می باشد و متاسفانه ما در شناسایی آنان بسیار ضعف داریم. از طریق کتاب‌های روان‌شناسی معتبر تا میزانی خواهید توانست در مـورد نیازهای جنس مخالف اطلاعات کسب نمایید .در قدم بعدی می بایست نیازها و خصوصیات ویـژه همسـرتان را بیشتر بشناسید. ضمناً همیشه یادتان باشد که خصوصیات شخصیتی نامناسب به آسانی تغییر نخواهند کرد الا با روان‌درمانی.

نیازهای عاطفی همسـرتان را بشناسید. خانـم و آقـا تفاوت‌های بیشتری با هم دارند. در این رابطـه دیگر نخواهید توانست حسب قاعده مجردی خود رفتار نمایید . اوج عدالت در رابطـه زناشویی این می باشد که قبول نمایید : «او دوست ندارد. تمایل دارید فلان کار را انجام دهد و من نبایستی به وادارش کنم». پس زمان عقد برتریـن وقـت برای شناسایی خصوصیات ویـژه همسـر و پذیرش آنها می باشد. می بایست به ویژگی‌های وی احترام بگذاریم و کوششی برای تغییرشان نکنیم؛ اما منظور خصوصیات شخصیتی نرمال مثل درون گرایی یا برون گرایی می باشد و این را در رفت و آمدها و دیدارها متوجه می شوید.در زمان عقد نسبت به رابطـه زناشویی اطلاعات کسب نمایید . اطلاعاتی که پیش از ازدواج کسب نموده اید عموما درست و موفق نمی باشند؛ هر شخصی نیازهای ویـژه خودش را دارد و تمام انسان ها و همه خانم ها نیازشان مشترک نمی باشد.

زمان عقد؛ دوران شناخت

بیشـتر از اشخـاص با عـلت ها غیرمنطقی ازدواج نموده اند و در زمان عقد وجود نقص در رابطـه آنها معیـن می‌شود. چنان چه که مساله آنها ساختاری باشد، چنان چه در این زمان جدا گردند خیلی مناسـب تر از این می باشد که عروسی کنند و زیر سقف مشترک بروند. در واقع زوج‌های نامناسب در زمان عقد به نداشتن تناسب خود پی می‌برند. در این وهله خواهند توانست به مشاور رجوع نمایند و چنان چه پـس از بررسی‌ها معیـن گـردد که مساله آنها ساختاری نیست، مشاوره می‌تواند رابطـه آنها را به تعادل برساند. اما بعضـی از همسـران فکر می‌کنند عقد به این معنی است که ازدواج تکمیل نشده و راه برگشتی وجود دارد؛ سرانجام با هر گره‌ای در رابطـه به طلاق فکر کنند که این هم درست نیست.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

  1. دفتر عقد و ازدواج در چمران محضر ازدواج در چمران
  2. دفتر عقد و ازدواج در ولیعصر محضر ازدواج در ولیعصر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *