ازدواج مجدد بدون اجازه همسر اول

دفتر عقد و ازدواج در گاندی – محضر ازدواج در گاندی

دفتر عقد و ازدواج در گاندی – محضر ازدواج در گاندی

در این مطلب از سایت دفتر ازدواج قصد داریم در مورد اینکه چگونه یک پسر می‌تواند در دل خانواده نامزدش جای بگیرد؟ توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در گاندی – محضر ازدواج در گاندی

 

 

مراسم بله برون انـدکی از خواستگاری مفصل تر است و اغلب به فاصله چند روز پـس از آن اجرا می گردد. میزبان این مراسم مثل خواستگاری، خانواده عروس می باشد. با این فرق که فک و فامیل عروس و داماد، تعداد زیادتری از بستگانشان را به این مراسم دعوت می نمایند ضمناً در این مراسم، قول و قرارهای نهایی برنامه عقد و عروسی گذاشته می شود . اصولاً در سنت ما ایرانی ها نامزدی رسمی با بله برون آغاز می گـردد اما این مراسم هم مثل سایـر دنگ و فنگ های وصلت آداب و رسوم و نکته هایی دارد که می بایست رعایت نمایید .

وقت مناسب برای بله برون :

مجلس بله برون زیـادتر زمان شب و با حضور بزرگان  دو خانواده دختر و پسر و  در منـزل پدر دختر اجرا می گردد. هدف از این مجلس، مشـخص شرایط مادی و معنوی عروسی و وصلت و پذیرفتن شروط خانواده عروس از طرف خانواده داماد می باشد.
بله برون پـس از مجلس خواستگاری و اغلب میـان یک هفته تا یک ماه بعد از آن سر می گیرد.

هدیه خانواده داماد به عروس در بله برون :

طبق یک سنت کهنـه خانواده داماد در مراسم بله بران برای جلب توجه عروس و خانواده وی در گرفتن بله قطعی هدایایی تقدیم می نماید. از قدیم پیشکش رایـج در این مناسب یک قواره پارچه پیراهنی زنانه و یک انگشتر برای عروس می باشد. اما در بعضـی خانواده های مذهبی اغلب به جای پارچه پیراهنی یک قواره چادری هدیه می شود. بدیهی می باشد این پارچه چادری نبایستی سیاه باشد. چـرا که اغلب چادری سفید با گل های ریز و رنگی برای این منظور گزینش می گردد.

پذیرایی در بله برون

پذیرایی در مجلس بله برون اغلب نخست با چای و شربت و میوه آغاز می گـردد و پـس از انجام توافقات شیرینی توزیع می گردد. به این دلیـل گاه به این مراسم شیرینی خوران هـم می گویند. در بعضـی از فرهنگ ها و خصوصا در فرهنگ هایی که خرج بله برون را خانواده داماد می داده، شب پـس از مجلس بله برون، داماد و بستگانش را به شام دعوت می نمایند. بعضـی هم همـان شب بله برون، از همه مهمانان در منـزل پدر عروس با شام پذیرایی می نمایند.

اغلب این مسائـل در بله برون مشـخص می گردند:

– اندازه مهریه
– اعلام میزان تقریبی جهیزیه عروس
-مطرح نمودن رسوم کهنـه مثل تقاضـای شیرب ها موقعی رایـج بودن در خانواده عروس
– وضعیت شغل داماد،
– مشـخص دقیق وضعیت مسکن زوج
– اجازه ادامه کار با تحصیل عروس
– تقاضای حق گزینش مسکن طلاق و کار برای دفتر موقعی رایـج بودن در خانواده عروس
– مطرح نمودن آداب خانوادگی مثل امضای فهرست جهاز عروس از طرف داماد و بزرگتر وی در صورت رایـج بودن در خانواده عروس
– معیـن شدن وقـت مراسم نامزدی موقعی پذیرش خانواده عروس و فاصله وقتی آن تا عقد و ازدواج
– معیـن شدن دقیق وقـت عقد و عروسی و همزمانی یا جدا بودن آن و جزییات این برنامه ها گفتگو می شود . از پیش خودتان را آماده نمایید .

حرف آخر…

رسم و رسوم چیز دست و پاگیری می باشد. ولی برخـی اوقات هم نمی شود از کنارش به آسانی گذشت هر خانواده ای برای خودش آداب و رسومی دارد که شما مجبورید آنان را رعایت نمایید . بـعد لابه لای صحبت های بله برون در مـورد رسومات هم حرف بزنید بسیار از خانواده ها تمایل دارنـد مراسم نامزدی، عقد و عروسی بی وقـفه پـس از بله بران اجرا گردد. ولی برخـی ها طرفدار یک عصری نامزدی کمابیش زیاد می باشند . این تنها یک نمونه بود در مـورد تمام جریـاناتی که از این به بعد پیش رو دارید این اتفاقات شانس دارد بیفتد بـعد تا خواهید توانست از رسم و رسومات سئوال کنید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطلب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *