برنامه ریزی مراسم ازدواج|رزرو دفترازدواج ارزان|محضر عقد

برنامه‌ریزی ازدواج

ازدواج یک قانون است، قانون طبیعت. این قانون که از آن با نام قانون زوجیت یاد می‌شود نه تنها برای آدمی بلکه برای حیوانات، گیاهان، عناصر و غیره نیز ضروری است، چرا که هرکدام به نوبه خود باید با طبیعت و قوانین هستی تطبیق پیدا کنند. ازدواج یک تصمیم بزرگ برای تغییر مسیر زندگی است. این تغییر مسیر برای سکون و آرامش است، برای تأمین نیاز جنسی، برای تکمیل شخصیت و شکوفایی اجتماعی است. این تغییر آنقدر گسترده است و ابعاد مختلفی از زندگی شخص را در بر می‌گیرد که اگر بگوییم بعد از ازدواج زندگی جدیدی شروع کرده‌اید و دوباره متولد شده‌اید بیراه نگفته‌ایم. با این حال هستند کسانی که بعد از این رخداد مهم زندگی، هیچ تغییری در آنها ایجاد نمی‌شود که با ریشه‌یابی دقیق آن می‌توان پی‌برد که انتخاب اشتباه و عجولانه در امر ازدواج و زندگی مشترک، و عدم برنامه‌ریزی دقیق و مشخص، برای پیدا کردن شریک زندگی و یا برنامه‌های آینده، دلیل اصلی تغییر ناپذیریه فرد و یا شریکش بوده. این موضوع به این معنی نیست که شخص می‌بایست بعد از ادواج تغییر کند بلکه منظور از تغییر، حاکم شدن آرامش و تکامل شخصیتی و امثالهم، بر زندگی فرد است چرا که خصوصیات اخلاقی امری است تغییرناپذیر و یا کمتر تغییر پذیر چون همه انسان‌ها قرار نیست در طول زندگی پس از ازدواج تغییر خارق‌العاده در رفتارشان داشته باشند. از این دید به این تغییرات نگاه کنید که ممکن است زوجین در کنار یک دیگر تغییرات محسوس مثبتی داشته باشند و یا ممکن است اینطور نباشد. ( رزرو دفتر عقد و ازدواج شیک و ارزان با شماره ۰۲۱۸۸۰۶۰۸۰۰ )

تصمیم به ازدواج

اگر برای تصمیمات مهم و بزرگ، مثل خرید یک ماشین یا یک ملک یا مثل سرمایه گذاری در یک تجارت دارای ریسک، دودوتا چارتا می‌کنید و از قبل خود را آماده می‌کنید و برنامه‌ریزی می‌کنید، تصمیم برای ازدواج را نیز در زمره این برنامه‌ها، چه بسا فراتر از این‌ها قرار دهید چرا که این امر نیاز به آماده شدن، همفکری، برنامه‌ریزی، مشورت و کمک‌های دوست و آشنایان نزدیک دارد. یک برنامه خوب برای ازدواج دارای مطالبی مهم است که مبنای آن توکل، همت، تفاهم، و واقع گرایی، به هنگام ازدواج است.

اول در خود بیابید که می‌توانید یک شریک مطمئن و مسئولیت‌پذیر باشید و می‌توانید حداقل توقعات یک زندگی مشترک را فراهم آورید. ازدواج یک قرارداد متعارف اجتماعی نیست بلکه اگر در دنیای امروز بدون برنامه به سراغ این تصمیم بزرگ بروید، هرگز راضی از تصمیم خود نخواید بود. بهتر است در زمینه سن مناسب، سلامت جسم و روح، منطقی بودن و مسئولیت‌پذیر بودن، احساس و تحکیم بنیان خانواده، بهداشت و مدیریت خانوده به یک جمع‌بندی کلی در مورد خود برسید و با یک کارنامه از خصوصیات خود به سراغ این امر مهم و مقدس بروید.

اگر احساس می‌کنید و یا به نتیجه‌ای مبنی بر این رسیدید که توانایی پذیرفتن مسئولیت برای زندگی مشترک را ندارید، اگر این‌چنین می‌بینید که با ازدواج با هر شخصی همچنان آدم قبلی بوده و زندگی‌تان راکت و بی هیجان خواهد بود، اگر از لحاظ جسمی و ذهنی به بلوغ کامل نرسیده‌اید و و در طول زندگی ثبات عاطفی و یا کنترل احساسات مثل صداقت، حوصله و بردباری از خود بروز نمی‌دهید و اگر با حداقل وظایف، حقوق و تکالیف زندگی زناشویی کنار نمی‌آیید بهتر است، راهی غیر از این را بجویید و یا دلایلتان برای ازدواج را مورد بازبینی قرار دهید و عوض کنید، اما نه به تنهایی بلکه با کمک یک روانشناس و مشاور ازدواج و یا افراد باتجربه و زوج‌های خوشبخت اطرافتان. اما با این حال اگر بازهم با وجود این نقصان‌های اخلاقی و رفتاری در خود، مصر به ازدواج و تشکیل خانواده و زوجیت با شخص مورد علاقه خود هستید بدانید که هرگز زندگی مشترک موفق و آرامی نخواهید داشت، چرا که دلیل اصلی یک انسان بالغ برای ازدواج، آرامش روح و روان، از بین بردن تنش‌های روحی و استرس‌زا و بطور خلاصه خوشبخت شدن است که با این تفاسیر فوق، هرگز به آن دست نخواهید یافت.

ملاک‌های ازدواج و رزو دفتر عقد و ازدواج ارزان شیک 

پس از اینکه از این مرحله گذشتید و با تحقیق و تفحص در خود و برنامه‌های آینده‌تان احساس کردید و یا بر آن بودید که توانایی اداره یک زندگی مشترک را دارید، مسائل ریزتر و دقیق‌تر و انتخاب‌ها نیز مهم‌تر خواهند شد. این که ملاک‌های ازدواج موضوعی است که در هرکس فرق می‌کند، امری است طبیعی و کاملاً بسته به سلیقه و شناخت فرد از خود و طرفش دارد.

 • به عنوان مثال این ملاک‌ها ممکن است برای یک نفر محدود به خصوصیت‌های فرهنگی باشد؛ در جامعه ما بر کسی پوشیده نیست که هر خانواده‌ای رسم و رسومات متنوع و مختلفی دارند، این فرهنگ‌های خانوادگی خواه یا ناخواه بعد از ازدواج وارد روابط زناشویی شما خواهد شد. این که با وجود تفاوت فرهنگی و یا طبقاتی بر این اصرار کنید که همدیگر را دوست دارید و از این حیث با یکدیگر کنار می‌آیید، تقریباً غیرممکن به نظر می‌آید چرا که شریک زندگی شما در همان خانواده و محیط رشد کرده و تربیت یافته پس شخصی که می‌بینید قرار نیست در طول زندگی آدمی دیگر شود. این عقیده که زن و شوهر در طول زندگی مشترک دچار تغییرات در خصوصیت‌های شخصیتی و یا سبک زندگی می‌شوند کاملاً درست است اما هیچ تضمینی برای این نیست که حتماً شریکتان تغییر خواهد کرد. پس اگر به دنبال تغییر او هستید بدانید دیر یا زود دچار تنش‌های مختلفی در طول زندگی خواهید شد.
 • برای یک نفر ملاک‌ها ممکن است محدود به خصوصیت‌های شخصیتی باشد؛ مهم است بدانید با کسی که می‌خواهید زیر یک سقف زندگی کنید چه رگه‌های شخصیتی دارد؛ آیا فردی خسیس است یا دست‌ودلباز؟ آیا منطقی است یا احساسی؟ آیا خشک و ساکت است یا شوخ‌طبع؟ تفاوت در هر کدام از این‌ها موجب مشکلاتی در طول زندگی مشترک خواهد شد چرا که دو زوج که در این زمینه‌ها با یکدیگر تفاوت دارند، نمی‌توانند توقعات یکدیگر را برآورده سازند. از این حیث تناسب در خصوصیت‌های اخلاقی (نه حتماً یکسان بودن رگه‌های شخصیتی) کاملاً حائز اهمیت می‌باشد.
 • برای برخی دیگر نیز علاوه بر این‌ها جذابیت نیز دارای اهمیت می‌باشد که این جذابیت به نسبت‌های مختلف هم دارای جنبه‌های جنسی است و هم دارای جنبه‌های اخلاقی و رفتاری که بیشتر به سلایق افراد برمیگردد.

برآورده کردن انتظارات

پس از طی این مراحل و گذراندن پروسه انتخاب شریک، بر اساس ملاک‌ها و باید و نبایدهای رفتاری و اخلاقی، تصمیمات و انتخاب‌های تاثیرگذار در آینده می‌بایست با نظر همسر آینده‌تان باشد.

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اید که باید حداقل امکانات زندگی مشترک را فراهم کنید. بسته به نوع جنسیت شما اگر مرد هستید، باید یک انتظارات (مثل منبع درآمد، منزلی برای سکونت، وسیله نقلیه، میزان تحصیلات و غیره) و اگر زن هستید انتظارات دیگری (مثل جهیزیه و میزان تحصیلات و غیره) را فراهم آورید. این را باید در نظر داشت که در ابتدای امر ازدواج در سنین درست، موانعی وجود دارد که نیازهای تصنعی و غیرضروری، تجمل‌گرایی و تنوع‌های بیش از حد در خوراک و پوشاک، انواعی از آن‌ها است. بحث‌هایی مانند اشتغال، منبع درآمد و مسکن موانعی هستند که علاوه بر همت فرد، نیاز به کمک و تلاش بستگان و والدین فرد نیز دارد، چرا که در دنیای امروزی هرکدام از موارد فوق نقشی اساسی در زندگی مشترک دارند و عدم ویا کمبود هرکدام از آن‌ها موجب سختی و در نتیجه فروپاشی زندگی خواهد شد که البته با کمی قناعت در ابتدای زندگی می‌توان جرقه‌های زندگی ساده اما همراه با آرامش را مشاهده کرد.

مراسم ساده و کم‌هزینه دفتر ازدواج ارزان شیک 

رزرو دفتر ازدواج ارزان

رزرو دفتر ازدواج ارزان

 

در پایان به موضوعی که این روزها بازار بسیار داغی بخصوص در کشورمان دارد، می‌پردازیم. امروزه ازدواج و مراسم عقد امری است که در وهله اول یک رابطه، سدی بزرگ برای زوج‌های جوان است؛ چرا که اکثر این زوج‌ها یا توانایی برگذاری یک مراسم عقد یا عروسی شیک و باکلاس ندارند و یا اینکه از این مراسم برای خود یک توهم گران قیمت ساخته‌اند. در این مرحله معمولاً بیشترین فشار از سمت خانواده عروس می‌باشد، چرا که انتظار دارند، این شب که از آن به عنوان شب آرزوی دخترشان تعبیر می‌شود، تمام و کمال و بصورت مجلل برگذار شود.

اینکه بخواهید یک ازدواج ارزان و یا یک ازدواج لوکس داشته باشید، بستگی به خود شما و بودجه‌ای که برای این امر در نظر گرفته‌اید، و متقاعد کردن یکدیگر دارد.

بنا را بر این می‌گذاریم که یک مراسم ازدواج ارزان و بی‌آلایش می‌خواهید. شاید برای خیلی از افراد امروزی، ازدواج ارزان و کم هزینه جا نیفتاده باشد و یا به این فکر کنند که جلوه بدی خواهد داشت اما گاهی ازدواج‌های ارزان، بخاطر مشکل مالی نیست و برخی زوج‌ها اینطور تصمیم می‌گیرند که خرج‌های مربوط به یک مراسم مجلل را صرف امور مهم‌تری مثل، خرید مسکن، سفر ماه عسل و یا حتی امور خیریه کنند. برای این انتخاب زیبای شما راه‌ها و ایده‌های مناسبی است.

 • می‌توان در ابتدای امر لیست مهمان‌های دعوت شده به عروسی را کمتر کرد. لازم نیست تمام کسانی که می‌شناسید و یا با آن‌ها برای مدت کوتاهی در ارتباط بودید دعوت کنید. این را به یاد داشته باشید که مهمانی هرچه خودمانی‌تر باشد] به خودتان بیشتر خوش خواهد گذشت.
 • غذاهای ساده انتخاب کنید. هیچ اجباری نیست مراسم عروسی شما چندین نوع غذا یا دسر داشته باشد. با کمی تحقیق و جست‌وجو می‌توان غذاهای ارزان با کیفیت مخصوص مراسم عقد و عروسی پیدا کرد.
 • در روزهایی که برای مراسم آماده می‌شود و کارهایتان فراوان است، می‌توان به‌جای اینکه کارگر استخدام کنید از دوست و آشنایانتان کمک بگیرید. این کار خاطره‌ای خوش هم برای شما هم برای آنها خواهد بود.
 • لباس عروس و داماد قرار نیست گران‌ترین لباس بازار باشد. طبیعتاً خیاطی‌هایی سراغ خواهید داشت که با قیمتی بسیار کمتر لباس مورد علاقه‌تان را آماده کند.
 • از کارت دعوت‌های شکیل و فانتزی بپرهیزید. اینکه بخواهید خرج زیادی کنید تا به‌وسیله کارت عروسی افراد دعوت شده را تحت تأثیر قرار دهید، فقط هزینه اضافی برای شما به بار خواهد آورد.
 • دکوراسیون ساده‌ای در نظر بگیرید. تنقلات نباید از همه نوع باشد، میوه‌های ساده و شیرینی‌های ارزان هم برای مراسم کافی است.

رزرو دفتر عقد و ازدواج ارزان شیک با شماره ۰۲۱۸۸۰۶۰۸۰۰ 

اما اگر هم زوجی هستید که کلاً عقیده‌ای به برگذاری این چنین مراسمی ندارید و کلاً کم‌خرج هستید و برای این بودجه برنامه دارید، دفتر ازدواج ارزان یا دفتر ازدواج دارای سفره عقد یکی از این راه‌ها است. شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی مناسب و جستجوی دفتر ازدواج خاص که متناسب با بودجه انتخابی شما برای هزینه دفتر ازدواج است یک محضر ازدواج خوب پیدا کنید. این را در نظر داشته باشد که تعرفه ثبت‌نام دفتر ازدواج در همه‌جا یکسان است و از این بابت نگران نباشید.
بعد از اینکه این مرحله به ظاهر سخت را با کمک یکدیگر پشت‌سر گذاشتید، با یک دردسر شیرین روبرو می‌شوید آن هم این است که با مابقی هزینه‌ای که برای یک عروسی پرخرج کنار گذاشته بودید چه کنید که این امر نیازمند همفکری زوجین و بزرگترهای دو خانواده دارد که برخی این پول را صرف سفر خارجه، برخی صرف راه اندازی یک کسب‌وکار و برخی پس‌انداز می‌کنند.

در نهایت امید است که علاوه بر بهره‌گیری از این برنامه‌ریزی مختصر، با همفکری مشاوران ازدواج و روانشناسان قابلی که در این امر می‌شناسید، ازدواج را با راه و روشی مناسب برای خود میسر کنید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
 • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

 • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
 • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
 • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
 • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
 • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
 • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *