دفتر ازدواج ملاصدرا

روزهای سخت زندگی پس از ازدواج| ایثار و فداکاری

خدایا، از تو می‌خواهم یک معجزه در جسم همسرم رخ بدهد. اما اگر به صلاح زندگی ما نیست، دعا می‌کنم بتوانم تا پایان عمر عاشقش باشم.

دکتر رابرتسون وقتی متوجه شد که همسرش از آلزایمر رنج می‌برد، این دعا را خواند. واکنشش قلب هرکسی را به درد آورد. آیا همسر ما می‌تواند تا پایان عمر دوستمان داشته باشد؟ حتی اگر آثار بیماری تا پایان عمر با ما باشد؟ آیا به نقطه‌ای می‌رسد که دیگر نتواند ایثار کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، می‌توانیم او را سرزنش کنیم؟

یک تجربه از روزهای سخت زندگی پس از ازدواج

هنوز زمان زیادی از ازدواج ما نگذشته بود. بیماری من بر زندگی ما مستولی شد. روز‌به‌روز مشکلات بیشتری برای ما پیش آمد. ازدواج ما بیشتر از حد انتظارمان مورد آزمایش قرار گرفت. متأسفانه، می‌دانستم فقط زندگی ما نیست که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. طبق آمار، ۴۵% از جمعیت زمین حداقل با یک بیماری مزمن زندگی می‌کند. این آمار می‌گوید بسیاری از خانواده‌ها درگیر آثار مخرب بیماری‌ها هستند.

شوهرم ۱۴ سال است که کنار من ایستاده تا با بیماری‌ام مبارزه کنم. سختی‌هایی کشیدیم که اصلاً انتظارش را نداشتیم. در عین حال، خدا نه تنها مراقب ماست، که توسط این درد ازدواج ما را محکم‌تر و ما را به خودش نزدیک‌تر کرده است.

توکل بر خدا

کسی که مدام درد می‌کشد، همیشه بین درد و توکل بر خدا در رفت و آمد است. همسرش نیز غیرمستقیم شریک این درد است. همسران، مقیاس دردی که زن یا شوهرشان می‌کشد را نمی‌فهمند. اما بار مسئولیتی بیش از اندازه بزرگ به دوش دارند. این در حالیست که مدام با یادآوری گذشته‌های خوب، سوگوارند. گاهی احساس ناتوانی به سراغشان می‌رود. بزرگترین دردشان این است که نمی‌توانند برای تسکین درد همسرشان کاری کنند.

وقتی هیچ راهکاری برای تغییر شرایط نداریم، یا به همسرمان پشت می‌کنیم و یا با توکل بر خدا،  او را بالاتر از خودمان و بیشتر از گذشته دوست می‌داریم.

هم‌قدم در سختی‌ها

انسان می‌تواند در روزهای سخت زندگی پس از ازدواج، عشق عمیق‌تری به همسرش داشته باشد. می‌تواند بیاموزد که در این روزها، با مشکلات بجنگد و نه با همسرش. باید به طور مداوم شفای همسرش را از خدا بخواهد. در غلبه بر بیماری یاور همسرش باشد. باید به همسرش بیاموزد که بیماری او، بیماری خانواده است و او سربار خانواده نیست. هیچ همسری به طور خودکار نمی‌داند که چگونه می‌تواند بخشی از بار بیماری را به دوش بکشد. هم‌قدم شدن، فروتنی و از‌خود‌گذشتگی بالایی می‌طلبد. در طول این مسیر، با دعا و توکل بر فضل بی‌حد خدا، آدمی می‌تواند در روزهای سخت زندگی پس از ازدواج، شریک بهتری برای همسرش باشد.

سخنی با آن‌ها که این روزها تجربه‌ای مشابه دارند:

روزهای سخت امیدواریم که حرف آخر را در ازدواج شما نزند. بدانید این روزها آمده تا شما عاشق‌تر باشید. امیدواریم تن تمام زن و شوهرها همیشه سالم باشد. ولی اگر همسری هستید که از بیماری رنج می‌برید، با یک ایمان کودکانه شفای خود را از خدا بخواهید. از او بخواهید عشق شما و همسرتان را بسیارتر کند. ما هم از خدا می‌خواهیم به همسرتان قدرت و استقامت بیشتری عطا کند. آمین.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

مراحل رسمی شدن ازدواج

انتخاب دفتر عقد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *