دفتر ازدواج ملاصدرا

سوالات مهم قبل از ازدواج | قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟

سوالات مهم قبل از ازدواج چه باید باشد؟ چطور می‌توانید مطمئن شوید که با فردی مناسب ازدواج می‌کنید؟ با نرخ طلاق نزدیک به ۵۰%، ارزشش را دارد اگر مزایا و معایب ازدواج با فرد موردنظرتان را بررسی کنید. ارزیابی کار بسیار سختی است. هنگام پیش‌بینی میزان موفقیت ازدواجتان، چطور می‌توانید بدانید ارزیابی کدام موضوعات مهم‌تر است؟

سؤالاتی که بهتر است در روند تصمیم‌گیریتان بپرسید

چیزهایی که نمی‌دانید می‌تواند شما را برنجاند. خیلی از زوج‌ها سؤالات مهمی که باید پیش از تصمیم‌گیری بپرسند را به خاطر خجالت یا احترام به حریم خصوصی، نمی‌پرسند. خیلی‌ها دوست دارند همسرشان بهترین دوستشان باشد. اغلب انتظاراتی که افراد از همسرشان دارند را هالیوود و در مجموع، رسانه در آدمی ایجاد کرده است. در حال حاضر، پیدا کردن کسی که فرزندمان را به درستی تربیت کند، زندگی ایمنی برای ما بسازد، اعتماد به نفس ما را پرورش دهد و بهترین دوستمان هم باشد، بسیار سخت است.

با پرسیدن سوالات مهم قبل از ازدواج می‌توانیم آدم مناسبی را انتخاب کنیم. اما قبول کنید که خیلی از ما این کار را نمی‌کنیم. اگر قبل از ازدواج موضوعی را بررسی نکنید، بعد از ازدواج با آن مواجه خواهید شد. پنهان کردن حقایق بعد از ازدواج بسیار سخت است. با تردید ازدواج کردن نیز خیلی زود روی خوش ازدواج را می‌شوید.

آیا در خانواده‌ی شما هنگام بروز اختلاف نظر، ظرف و ظروف پرت می‌شود؟ یا مسائل به شیوه‌ای منطقی مورد بحث قرار می‌گیرد؟ یا سکوت جایگزین این دو می‌شود؟

سوالات مربوط به خلقیات خانوادگی، از سوالات مهم قبل از ازدواج است. موفقیت یک رابطه مبتنی بر این است که افراد چگونه با تفاوت‌هایشان کنار بیایند. این سؤال به ما کمک می‌کند که متوجه شویم شریک زندگی‌مان در مواجهه با اختلاف نظرها از الگوهای خانوادگی‌اش تبعیت می‌کند یا درصدد اصلاح آنهاست.

آیا ما بچه‌دار می‌شویم؟ آیا حاضری پوشک بچه را عوض کنی؟

در خصوص پرسش‌های مرتبط با فرزندآوری، بهتراست پاسختان چیزی نباشد که همسر آینده‌تان دوست دارد بشنود. قبل از ازدواج بهتر است با هم صادق باشید. بچه می‌خواهید؟ چند بچه می‌خواهید؟ چه زمانی می‌خواهید بچه‌دار شوید؟ آیا به نقش پدری/مادری‌تان فکر کرده‌اید؟

آیا تجارب عاطفی گذشته به او کمک می‌کند یا مانع او می‌شود؟

داشتن روابط متعدد می‌تواند خطر طلاق را افزایش و کیفیت زندگی را کاهش دهد. آدم‌ها به سختی از گذشته‌شان صحبت می‌کنند. ترس از حسادت و انتقام می‌تواند از دلایل این امر باشد. تنها راه واقعی برای این دست گفتگوها، پذیرفتن این حقیقت است که هرکسی گذشته‌ای دارد. هر گذشته یک زندگی است.

آیا بدهی من بدهی توست؟

مهم است که بدانید شریک زندگیتان در خصوص خودکفایی مالی شما چه احساسی دارد. باید بدانید که منابع مشترکی دارید؟ یا هر کس حساب و کتاب خودش را دارد؟ اگر بدهی‌ای دارید، باید قبل از ازدواج در مورد آن صحبت کنید. بسیاری از زوج‌ها در خصوص مسائل مالی با یکدیگر صحبت نمی‌کنند.

بیشترین هزینه‌ای که برای ماشین/ مبلمان/ کفش می‌پردازی چقدر خواهد بود؟

زوج‌ها باید بدانند که از لحاظ احتیاط مالی یا ولخرجی با هم برابرند. خرید ماشین یک شاخص عالی است. هرچیزی که بتواند ولخرجی آدم‌ها را برانگیخته کند، شاخص خوبی برای طرح این پرسش است.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۳ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان ششم شرقی ، نبش بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • سعادت‌آباد، سرو شرقی، بعد از خیابان علامه شمالی، خیابان رشادت، خیابان اقبال ملی، پلاک ۳۹ طبقه ۳ واحد ۴

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۰۶۶۹۳۶
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

آزمایش‌های قبل از ازدواج

آداب و رسوم ازدواج در کردستان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *