دفتر ازدواج ونک

رسم عاشق‌کشی و شیوه‌ی شهرآشوبی در آفریقا

ازدواج در آفریقا گاهی به شمایل غریبی اتفاق می‌افتد. زنان و مردان، برای پسندیده شدن تقریباً از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. این سنت‌ها برگرفته از فرهنگ آفریقایی‌هاست. سنت‌هایی که در طول قرن‌ها شکل گرفته است.

رسم است که زنان مردان چشم‌سفید را دوست داشته باشند.

در نزدیکی رودخانه چاد، مسابقه‌ای برگزار می‌شود که در آن مردان بر سر زیبایی با هم رقابت می‌کنند. در این مسابقه مردان جوان آرایش می‌کنند و بهترین لباسشان را می‌پوشند. چشم و دندان مردان هر چه سفیدتر باشند، بیشتر مورد پسند واقع می‌شوند. برای همین مردان تا می‌توانند می‌خندند تا نظر داوران جلب شود.

گاوها می‌گویند چه کسی مردتر است.

در اتیوپی قبیله‌ای وجود دارد که مردان جوان با پریدن از روی گاو مردانگی خود را اثبات می‌کنند. اگر مرد جوانی بتواند ۴ بار از روی گاوها بپرد، صلاحیت ازدواج دارد. اگر پای فرد بلغزد یا بیفتد، مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

نمایش چاقی

هر سال در اتیوپی مراسمی به نام کائل برگزار می‌شود که در آن مردان بر سر چاقی با یکدیگر رقابت می‌کنند. در مواردی حتی خود را ماه‌ها در قرنطینه نگه می‌دارند، شیر و خون گاو می‌خورند تا شکمشان باد کند و چاق شوند. زنان در این مسابقه داوری می‌کنند. شانس هر مردی که چاق‌تر شده باشد بیشتر است.

بعد از پایان یافتن مسابقه مردان تلاش می‌کنند لاغر شوند.

صفحات داخل لب

زنان قبیله مورسی لب پایین خود را سوراخ می‌کنند و تلاش می‌کنند که این سوراخ را بزرگتر کنند. تا جایی که یک صفحه نعلبکی شکل با شعاع ۲۰ سانتی‌متر در آن جا بگیرد. سپس صفحات گردی را درون لب‌های خود قرار می‌دهند. این رسم هم از قدیم در بین آن‌ها وجود داشته است. استفاده از این صفحات در لب‌ها صرفاً جنبه زیبایی دارد.

زیبایی‌های بازیافتی

اگر جایی دیدید که زنی با زباله خود را تزئین کرده، اصلاً تعجب نکنید. خودآرایی با مواد بازیافتی، در بین زنان قبیله داسانچ  یک رسم است. زنان از در بطری و وسایل شکسته به عنوان زیورآلات استفاده می‌شود. این کار با اینکه شاید عجیب به نظر بیاید، اما یکی از معیارهای زیبایی زنان آن قبیله است. مردان هم زنانی که زباله بیشتری به خود آویزان کرده باشند را بیشتر می‌پسندند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

آداب مراسم عروسی سنتی در روسیه | رونما، حلقه، تاج‌گذاری، عروس‌گردان

روزهای مبارک برای ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *