دفتر ازدواج ونک

اسپانیا | اسپانیا؛ کشور عروسی شکوفه‌های بهار نارنج

بی‌شک مراسم عروسی در اسپانیا یک رویداد فراموش‌نشدنی است. فرهنگ اسپانیایی‌ها بسیار جذاب است. اسپانیایی‌ها در گذشته رسوم جالبی داشتند. مثلاً شب قبل از عروسی، فاصله بین خانه عروس و داماد را عروس را با فانوس روشن می‌کردند. یک سینی پر از هدیه هم برای عروس می‌فرستادند.

ظاهر عروس در اسپانیا

یکی از نکات خیلی مهم مراسم عروسی، انتخاب گل برای دسته‌گل عروس است. آن دسته از عروس‌هایی که می‌خواهند سنت‌ها را در عروسی خود حفظ کنند، از شکوفه‌های بهارنارنج استفاده می‌کنند. گلبرگ‌های سفید هم مظهر خلوص و پاکی هستند. اما عروس‌های اهل آندالوسیا رز صورتی و سفید را ترجیح می‌دهند.

لباس اغلب عروس‌ها در اسپانیا، سفید است. جواهراتشان هم در نوع خود بی‌نظیر است.

عدد مبارک اسپانیا

مادر داماد نقش بسیار  پررنگی در مراسم دارد. داماد اسپانیایی قبل از ورود عروس باید کنار مادر خود بایستد. تقریباً در همه مراسم مادر داماد دوشادوش پسرش راه می‌رود. بر خلاف باور بسیاری افراد که ۱۳ را نحس می‌دانند، دامادهای اسپانیایی ۱۳ سکه  در جعبه‌ای می‌گذارند، برای تبرک به کشیش می‌دهند و بعد به عروس هدیه می‌کنند.

هدیه دادن این سکه‌ها در اسپانیا معانی مختلفی دارد. بعضی معتقدند که وضعیت اقتصادی داماد را نشان می‌دهد. بعضی‌ها هم فکر می‌کنند نماد برکت است و ثروت می‌بخشد.

اسکورت عروس

پدر عروس، دخترش را تا کلیسا اسکورت می‌کند و در این مدت مراقب است تا داماد عروس را نبیند.

دست راست، دست حلقه

رسم جالب دیگر اسپانیا وجود دارد این است که زوج‌ها حلقه خود را در دست راست می‌گذارند. در کشور ما و خیلی کشورهای دیگر، حلقه در دست چپ گذاشته می‌شود.

پذیرایی باشکوه از مهمانان

اسپانیایی‌ها تا ۳۰۰ نفر مهمان دعوت می‌کنند. میزهای پذیرایی از مهمانان برای ۶ نفر تزئین می‌شود. در طی مراسم عروسی برخلاف سایر کشورهای اروپایی، در عروسی اسپانیا، کسی سخنرانی نمی‌کند. با توجه به اینکه مراسم عروسی کجای اسپانیا برگزار می‌شود، غذاهایی که در مراسم سرو می‌شود متفاوت است. غذاهای دریایی از بخش‌های مهم شام عروسی هستند.

کیک عروسی هم به عنوان دسر سرو می‌شود و پر از مغز بادام و میوه است. در عروسی اسپانیش می‌توان لذیذترین غذا و دسرها را پیدا کرد.

عروسی با طعم سالسا

بعد از مراسم، یک گروه موسیقی سالسا یا یک گیتاریست اسپانیایی برای سرگرم کردن مهمانان شروع به نواختن می‌کند. مهمان‌ها در اطراف عروس و داماد به پایکوبی مشغول می‌شوند. در واقع می‌توان گفت عروسی اسپانیایی بدون رقص سنتی ناقص است.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

عقد آریایی سنت است یا مدرنیته؟

ازدواج سفید، ازدواجی از سر بی‌تعهدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *