دفتر ازدواج ونک

عقد آریایی| آیا عقد آریایی جایگزینی برای عقد شرعی است؟

« این سخنان را به نوعروسان و تازه‌دامادان می‌گویم. امیدوارم اندرزم را به گوش هوش بشنوید و با ضمیری روشن آن را نیک دریابید و به خاطر بسپرید. همیشه با نیک‌منشی و مهر و محبت زندگی کنید و در راستی و پاکی کوشش کنید و از یکدیگر پیشی جویید، چه بی‌گمان از زندگانی سرشار از خوشی و خوشبختی برخوردار خواهید شد. یسنا، هات ۵۳ بند ۵ »

ایرانی‌های مالتی‌کالچر

بسیاری از ما ایرانی‌ها تکلیفمان با خودمان مشخص نیست. اصرار داریم جشن‌هایمان را در روزهای ولادت و بعثت و … برگزار کنیم اما در کنار آن اصرار بر برگزاری مراسم به سبک اصیل ایرانی داریم. در حرف‌هایمان مصمم به حفظ اصالت هستیم اما پیگیر کادوی ولنتاین، درخت کریسمس و … نیز می‌باشیم. البته یافتن بهانه برای جشن و شادی بسیار خوب است و ایرادی ندارد. اما در فرهنگ و آیین خودمان نیز جشن‌های بسیاری وجود دارد که حتی نام آن‌ها را هم نمی‌دانیم.

در سراسر دنیا آیین‌های مختلفی برای ازدواج وجود دارد که همگی آن‌ها به منظور به رسمیت شناختن پیوند زناشویی برگزار می‌شود. مراسم ازدواج با حضور دوستان و آشنایان برگزار می‌گردد و زن و شوهر عهد و پیمان خود را با صدای بلند اعلام می‌کنند و سندی به عنوان گواه این پیوند تنظیم می‌شود.

آیین حضرت محمد (ص)

در ایران امروزی ازدواجی که بین مسلمانان مورد قبول است، مطابق با آیین حضرت محمد (ص) است. همچنین در دفترهای عقد و ازدواج ایران، این نوع ازدواج (برای مسلمانان)  قانونی است و ثبت می‌شود. چند سالی است که عقد آریایی در بین جوانان رواج یافته که البته این خطبه، خطبه‌ای نمادین است. در بعضی از دفترهای عقد و ازدواج، بعد از انجام مراسم شرعی و قانونی، مراسم عقد آریایی نیز برگزار می‌شود و به آن آیین گواه‌گیری می‌گویند. در این مراسم، عروس و داماد و پیمان‌بان (عاقد) جملاتی را بیان می‌کنند. البته گفته شده جملاتی که توسط عروس و داماد با عنوان جملات کهن آیین ازدواج ایرانی بیان می‌شود مربوط به یکی از اشعار فریدون مشیری با نام «پیمان زندگی» است.

به آنچه در مراسم عقد آریایی می‌گوییم، باور قلبی داشته بشیم

با این که برخی از خانواده‌ها با این شیوه برگزاری مراسم موافق نیستند، باید گفت که بیان کردن عهد و پیمان زناشویی به زبان فارسی ایرادی ندارد. همچنین مخالف قوانین و مقررات نیز نمی‌باشد. اگر جوانان علاقه دارند مراسم ازدواج خود را به طور نمادین به سبک آریایی انجام دهند مشکلی به وجود نخواهد آمد. البته عروس و داماد توجه داشته باشند که باید به تک‌تک جملاتی که می‌گویند باور داشته باشند و برای انجام آن‌ها بکوشند نه آن که جلوی دوربین و میهمانان مانند بازیگران دیالوگ‌هایی را بازگو کنند.

ازدواج با هر شیوه‌ای انجام شود مهم نیست، تنها نکته‌ی مهم آن است که بدانیم ازدواج، پیوند و تعهد قلبی است نه تعهد روی کاغذ! ازدواج با هر روشی انجام شود باید قلباً مورد پذیرش دو طرف باشد.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

دفتر عقد با زیباترین سفره‌ها

نکاتی برای انتخاب مراسم عقد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *