دفتر ازدواج آئین مهر و وفا

ازدواج| مقدمات و مراسم عقد و عروسی ایرانی| خرید عروس و داماد

عقد و عروسی در ایران، بخشی از فرآیند ازدواج است. هر یک از این مراسم آداب و رسوم خاصی دارند. اجرای این مراسم وابسته به توافق خانواده‌های عروس و داماد است. مثلاً اینکه مراسم عقد در محضر عقد صورت بگیرد یا نه؟

امروزه مراسم عقد و عروسی را در یک روز و به طور همزمان برگزار می‌کنند که اقتصادی‌تر است. اما در بسیاری از مناطق ایران تأکید دارند مراسم را به همان شیوه‌ی سنتی برگزار کنند. بسته به آداب و رسوم ممکن است تمام هزینه‌های عقد از جمله سفره‌ی عقد، و محضر عقد و ازدواج و عاقد به عهده‌ی خانواده‌ی عروس باشد و خانواده‌ی داماد با دست گل و شیرینی به مراسم بیایند. اینکه مکان عروسی را خانواده‌ی عروس تدارک ببیند و پذیرایی با خانواده‌ی داماد باشد نیز مرسوم است.

این موارد کاملاً توافقی است. برای جشن عقد، خرید لباس عقد عروس (مانتو، لباس مجلسی، روسری، کیف و کفش) بر عهده‌ی خانواده‌ی داماد است. معمولاً هنگام عقد، به عنوان زیرلفظی برای عروس یک قطعه طلا و یا یک نیم‌ست در نظر می‌گیرند و به او می‌دهند. خانواده‌ی عروس نیز به عنوان هدیه به داماد طلا، سکه، ساعت  یا پول می‌دهند.

تشکر عروس و داماد از میهمانان

عروس و داماد می‌توانند برای تشکر از حضور میهمانان و نیز به عنوان یادگاری برای آن‌ها گیفت‌هایی آماده کنند. این گیفت‌ها بسته به سلیقه‌ی عروس و داماد می‌تواند هرچیزی باشد، مثلاً نقل یا برگه‌های تزیین شده که روی آن‌ها فال حافظ نوشته شده، گل‌های کوچک و …. .

همچنین برای زیباتر شدن عکس‌ها هنگام عقد، عروس خانم می‌توانند تاج گل و یا مچ‌بندی از گل‌های طبیعی آماده کنند و به همراه داشته باشند.

هزینه مراسم عروسی

هزینه‌‌ی مراسم عروسی معمولاً بر عهده‌ی داماد است و خانواده‌ی عروس نیز تهیه‌ی جهیزیه را برعهده دارد. البته بسته به رسوم و سنت‌های هر خانواده، ممکن است تهیه‌ی بخشی از جهیزیه نیز بر عهده‌ی داماد باشد. تدارکات جشن عروسی شامل موارد زیر می‌شود:

هماهنگی مکان برگزاری جشن، هماهنگی آرایشگاه عروس و داماد، هماهنگی آتلیه، آماده کردن ماشین عروس، سفارش کیک عروسی، سفارش کارت عروسی و هماهنگی با دفاتر ازدواج رسمی

خرید عروس و داماد

خرید عروس شامل موارد زیر می‌شود و خانواده‌ی داماد آن را تهیه می‌کنند:

سرویس طلا، لباس عروس، کفش، چمدان، لوازم آرایشی و بهداشتی، ساعت و ….

خرید داماد نیز شامل موارد زیر است که تهیه‌ی آن بر عهده‌ی خانواده‌ی عروس است. کت‌ و شلوار، کفش، کراوات و کمربند، چمدان، ساعت، لوازم آرایشی و بهداشتی و …

با توجه به این که هزینه‌ی ازدواج برای جوانان بسیار بالاست و بسیاری از جوانان نمی‌توانند آن را تهیه کنند، خانواده‌ها این هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

طلاق| یک پایان تلخ

ازدواج اینترنتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *