دفتر ازدواج ملاصدرا

فاصله سنی بالا در همسران، مانعی پیش روی خوشبختی

آیتم‌های زیادی وجود دارند که برای ازدواج یک تهدید محسوب می‌شود. نگرانی‌های مالی، فشار کار و خواستن یک فرزند دیگر در شرایط نامساعد فقط چند مثال است. مطالعات جدید نشان می‌دهد که فاصله سنی بالای همسران هم می‌تواند شکاف دیگری باشد. محققان دریافته‌اند که در حالی که در ابتدا فاصله سنی بالا برای زنان و مردان خوشایند است، بعد از چند وقت جذابیتش از دست می‌رود.

نظر مشاور ازدواج دفتر ازدواج شیک ملاصدرا در مورد فاصله سنی بالا بین همسران

تحقیقات کمی در خصوص تأثیر منفی فاصله سنی زیاد بین همسران بر ازدواج انجام شده است. با این حال، با بررسی سال‌های اول ازدواج متوجه شده‌ایم که میزان رضایتمندی در مردان با همسران کوچکتر از خود نسبت به مردان با همسران بزرگتر از خود، بیشتر است. جای تعجب هم ندارد که مردان با همسران جوان‌تر رضایت بیشتری از ازدواج خود داشته باشند. نکته‌ی قابل توجه این است که زنان با همسران کوچک‌تر نیز احساس خوشبختی بیشتری نسبت به زنان با همسران بزرگتر از خود می‌کنند. محققان ثابت کرده‌اند که تمایلات بشر از سال ۱۹۸۰ به بعد دستخوش تغییرات اساسی‌ شده است. زن‌ها در گذشته نسبت به حال تصمیمات استراتژیک‌تری می‌گرفتند و نسبت به بیان اولویت‌ها و تمایلاتشان، خیلی شفاف نبوده‌اند. امروزه اما شرایط کاملاً فرق می‌کند.

رضایت زناشویی در فاصله‌ی ۶ تا ۱۰ سال از بین می‌رود.

رضایت زناشویی در زوج‌هایی با فاصله‌ی سنی بالا، زودتر از بین می‌رود. در همسرانی که از همسر خود بزرگتر هستند، رضایت زناشویی در عین اینکه نسبت به سایرین بسیار بالاست، در فاصله‌ی ۶ تا ۱۰ سال از بین می‌رود. آمار طلاق هم در زوج‌هایی با فاصله سنی باالا بیشتر از زوج‌های هم‌سن و سال‌تر است. البته آمار ازدواج با فاصله سنی بالا در حال کاهش است. زوج‌های هم‌سن، نسبت به مسائل اجتناب‌ناپذیر زندگی منعطف‌تر هستند. تأثیرات محیطی بر افراد هم‌سن یکسان است و این زوج‌ها در تصمیم‌گیری، موفق‌تر از زوج‌های با فاصله سنی بالا عمل می‌کنند. ضمن اینکه زوج‌ها هم‌فکری‌های بیشتری در خصوص مسائل مالی و آینده دارند.

مطالعات همچنین نشان داده که در زوج‌های با اختلاف سنی زیاد، احتمال اینکه نان‌آور خانواده یکی باشد بیشتر است. به همین دلیل در این زوج‌ها، احتمال بروز ناکامی‌های مالی بیشتر است.

در هر صورت محققان بر این باورند که رضایت‌مندی را طرفین می‌توانند در یکدیگر مجدداً ایجاد کنند. مثلاً همسری که رویکرد مثبت مازادی نسبت به زندگی دارد، می‌تواند این رویکرد را در همسرش ایجاد کند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۳ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان ششم شرقی ، نبش بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • سعادت‌آباد، سرو شرقی، بعد از خیابان علامه شمالی، خیابان رشادت، خیابان اقبال ملی، پلاک ۳۹ طبقه ۳ واحد ۴

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۰۶۶۹۳۶
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

مراسم عقد آریایی

قوانین حاکم بر مهریه

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *