دفتر عقد و ازدواج شیک ملاصدرا

فرهنگ ازدواج در مکزیک| مقاله‌ای جذاب برای مخاطبین دفتر عقد مهر و وفا

ازدواج مؤلفه‌ها و موضوعات منحصربه‌فردی در فرهنگ مکزیک دارد. دین هم یکی از مؤلفه‌هایی است که در مراسم ازدواج برای مکزیکی‌ها بسیار حائز اهمیت است. نقش‌های سنتی جنسیتی نیز نقش قابل توجهی در ازدواج مکزیکی‌ها دارد. این نقش‌ها بر وضعیت و درآمد بسیاری از افراد تأثیر می‌گذارد و شاید عامل سوء‌استفاده‌ها خانگی نیز باشد.

تقسیم کار در مکزیک

عروس‌های مکزیکی به خانه‌دار بودن و به طور تمام وقت به وظایف خانه و مادرانه رسیدن، عادت دارند. چند وقت پیش در مقاله‌ای خواندم که ۳۵% از زنان و ۷۵% از مردان در سال ۱۹۹۵ در اقتصاد خانواده شریک بوده‌اند. اگرچه تعداد زنان شاغل افزایش یافته است، تنها ۳۵% از زنان مکزیکی شاغل هستند. زنان شاغل نیز معمولاً نان‌آور خانواده نیستند. آن‌ها معمولاً کم‌سوادتر از مردان هستند و بنابراین درآمد کم‌تری دارند.

وضعیت

مردان و زنان نقش‌های مختلفی در ازدواج دارند که این نقش‌ها به آن‌ها فرصت‌ها و اختیارات مختلفی می‌دهد. زنان به فرزندانشان اخلاقیات و آموزه‌های دینی یاد می‌دهند. مکزیکی‌ها عموماً کاتولیک هستند و همین موضوع نقش زنان در اجتماع را به میزان قابل‌توجهی تحت تأثیر قرار می‌دهد. مردان، سرپرست خانواده محسوب می‌شوند. عمده‌ی نقش آن‌ها تصمیم‌گیری در خصوص مسائل خانوادگی است. مثلاً اینکه خیلی از پدرها به دخترانشان اجازه‌ی آشنایی با هیچ مردی تا پیش از پانزده سالگی نمی‌دهند.

روابط

مکزیکی‌ها معمولاً تحت نظارت خانواده با یکدیگر آشنا می‌شوند. بیشتر آشنایی‌ها در مراسم پاسئو با هم آشنا می‌شوند. مراسم پاسئو یک مراسم سنتی مکزیکی است که در آن زنان در یک جهت و مردان در جهت دیگر پیاده‌روی می‌کنند. دوران نامزدی در مکزیک طولانی‌تر است. متوسط سن ازدواج در سال ۲۰۰۴، کمتر از ۲۴ سال برای زنان و بیشتر از ۲۴ سال برای مردان بوده است. مردان به همسر آینده‌ی خود حلقه‌ی نقره می‌دهند.

همسران

مکزیکی‌ها به شکل‌ یکسانی برنامه‌ریزی ازدواجشان را انجام نمی‌دهند. در حالی‌که عشق برای همه اولویت دارد، در مکزیک اکثراً به دنبال امنیت اقتصادی هستند. نرخ طلاق در مکزیک پایین است. با اینکه طلاق جرم نیست و در مکزیک خیلی آسان اتفاق می‌افتد، عرف اصرار بر سازگاری دارد. مذهب کاتولیک که در مکزیک همه‌گیرتر است، طلاق را توهین به خدا تلقی می‌کند. مکزیکی‌های مذهبی‌تر ترجیح می‌دهند به جای توهین به خداوند، با شریک زندگی خود سازگارتر باشند.

خشونت خانگی

خشونت خانگی در مکزیک یک مسأله‌ی مهم در فرهنگ مکزیک است. در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵، شش هزار زن مکزیکی به قتل رسیده‌اند. ضرب و شتم، سوء رفتار عاطفی و تجاوز در مکزیک بسیار است. تلویزیون مکزیک آنقدر آمیخته به خشونت خانگی است که زنان مکزیکی بر این باورند که خشونت خانگی یک امر نرمال است.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

ثبت ازدواج

آداب و رسوم ازدواج در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *