دفتر ازدواج آئین مهر و وفا

محضر ثبت ازدواج با عاقد غیر روحانی| عاقد غیر آخوند

برای ثبت بزرگ‌ترین اتفاق زندگی خود خیلی تلاش کرده‌اید؟ آیا همه چیز طبق برنامه است؟ برای انتخاب تاریخ عقد، لباس‌ها و حتا محضر ثبت ازدواجتان سلیقه‌ی خود را در نظر گرفته‌اید؟ همه چیز حتماً به بهترین شکل آماده است. حالا فقط می‌خواهید خطبه‌ی عقدتان صمیمانه‌تر و با حفظ سلیقه‌ی شما جاری شود. برای خیلی از محضرهای ثبت ازدواج قابل احترام است اگر عروس و داماد، دوست داشته باشند یک عاقد غیرروحانی خطبه را بخواند.

انتخاب عاقد غیر روحانی

انتخاب عاقد غیر روحانی برای بعضی عروس و دامادها، حتی از دکوراسیون دفتر ثبت ازدواج هم مهم‌تر است. عروس و دامادهای مشکل‌پسندتر معمولاً تقاضای عاقد غیر روحانی می‌کنند. آن‌ها دوست دارند عاقدشان شیک‌پوش باشد. کت و شلوار رسمی بپوشد و از نظر بعضی‌ها اگر کراوات داشته باشد هم خیلی بهتر است. عموم عروس خانم‌ها تصورشان این است که عاقدهای غیر روحانی خوش‌اخلاق‌تر هستند. برای عموم مردم اینطور جا افتاده که عاقد غیر روحانی با بذله‌گویی و شوخی‌های به جا، می‌تواند مجلس عقد را به یادماندنی‌تر برگزار کند.

تجربه‌ی خیلی از عروس خانم‌های سابق ما اینطور نشان داده که عاقد غیر روحانی معمولاً مراقب مسائل مربوط به مهریه و شروط ضمن عقد خانم‌ها هست. عروس خانمی می‌گفت عاقد روحانی‌اش اجازه نداده مهریه‌اش عندالاستطاعه شود. عروس خانم دیگری هم از دفاع عاقد غیر روحانی از حق طلاقش برای ما گفته بود.

اگر برایتان مهم است عاقد غیر روحانی خطبه را بخواند، عجله کنید

تعداد بی‌شماری دفتر ثبت ازدواج رسمی وجود دارد که خیلی از آن‌ها در محدوده‎‌ی مورد‌نظر شما نیست. تعدادی از آن‌ها به خاطر دکوراسیون و نوع خدماتشان از لیستتان خط خورده است. احتمالاً چند دفتر ثبت ازدواج هم به خاطر محدودیت جای پارک مد نظر شما نیستند. چند دفتر ازدواج در لیستتان باقی مانده؟ تلفن را بردارید و مطمئن شوید دفتر مورد نظر شما امکان برگزاری عقد توسط عاقد غیر روحانی را داشته باشد. حالا که گزینه‌هایتان محدودتر است می‌دانید که باید هرچه سریع‌تر دفتر ازدواج را برای تاریخ مدنظر خود رزرو کنید.

در انتخاب دفتر عقد و عاقد غیر روحانی همه چیز را در نظر بگیرید

محضر شما هم باید ظرفیت کافی برای پذیرایی از مهمان‌های شما را داشته باشد، هم شیک باشد. محضر مورد نظرتان باید از لحاظ پاکیزگی و نظافت، استانداردهای شما را رعایت کند. درست است که برای شما مهم است عقدتان را یک عاقد غیر روحانی بخواند، اما فقط همین کافی نیست. بهتر است اتاق عقد از سالن مهمان‌ها جدا باشد تا شما امکان داشتن عقد خصوصی را داشته باشید و حوصله‌ی مهمانتان هم سر نرود.

شما عاقد غیر روحانی را به خاطر کت و شلوارش انتخاب نمی‌کنید. عاقد غیر روحانی باید خوش‌برخورد و خوش‌اخلاق باشد. ضمن اینکه چه بهتر که اگر حواسش به شرایط قانونی عقدنامه‌ی شما باشد. هرچند این حرف‌ها، حرف‌های روز مراسم نیست. بهتر است از قبل به توافقات مربوط به مهریه رسیده باشید، اما خوب است اگر اختلاف نظر کوچکی وجود دارد، عاقد با مصلحت‌اندیشی موضوع را در لحظه حل کند. عاقدهای غیر روحانی‌ای وجود دارند که مهریه‌های عندالاستطاعه را ثبت نمی‌کنند.

عاقد غیر روحانی‌ای که حواسش به زیرلفظی هست

یکی از عروس خانم‌های دفتر ازدواج آئین مهر و وفا، از اینکه عاقد غیر روحانی‌اش قبل از “بله گرفتن” زیرلفظی را به مادر شوهرش یادآوری کرده، برای ما حرف می‌زد. می‌‌گفت این‌قدر این عاقد، شیرین و بانمک درخواست زیرلفظی کرده که مادر شوهر با رضایت گردن‌بند خودش را باز کرده و به گردن عروس انداخته است. عروس خانم می‌گفت بعد از عقد سعی کرده گردن‌بند را به مادر شوهر پس بدهد اما او گفته راضی است و هدیه را پس نمی‌دهند.

در نهایت لباس عاقد، منش او را تعیین نمی‌کند

ما هنگام ثبت تاریخ شما، سلیقه‌تان را از هر نظر لحاظ می‌کنیم اما دوست داریم این نکته را عنوان کنیم که:

 تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

سعدی علیه‌الرحمه در قرن هفتم غزلی زیبا با مطلعی که تقدیمتان شد، سروده که سرلوحه‌ی زندگی ماست. از همین جهت، به شما اطمینان می‌دهیم که عاقد شما چه روحانی، چه غیر روحانی، بهترین خاطره را در ذهن شما و مهمان‌هایتان ثبت می‌کند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 مطالب مرتبط:

دفتر عقد و ازدواج

شروط ضمن عقد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *