دفتر ازدواج آئین مهر و وفا

محضر عقد و ازدواج| محضر عقد و ازدواج شیک با قیمت مناسب

پیوند زناشویی بزرگترین قرارداد بین زن و مرد است که به لحاظ عاطفی ارزش والایی دارد. ثبت پیوند زناشویی در محضر عقد و ازدواج تضمین‌کننده‌ی تعهداتی است که طرفین ضمن عقد بر آن اصرار دارند. جاری شدن صیغه‌ی عقد در محضر عقد و ازدواج یک راه منطقی برای کاهش برخی هزینه‌های غیرمتعارف است. هزینه‌های سرسام‌آور عقد و ازدواج برای بسیاری از جوانان  هراس‌انگیز است. برخی از خانواده‌ها با خرج‌تراشی‌های نامتعارف، مانع عقد و ازدواج عزیزانشان می‌شوند.

عقد و ازدواج یک سنت الهی است که در آن زوجین به آرامش رسیده و شکوفایی و بالندگی پیدا می‌کنند. با کمی تأمل می‌توان بسیاری از هزینه‌های عقد و عروسی را کاهش داد. صرف هزینه برای خرید ملزومات عقد و عروسی، لباس، طلا و … با توجه به معیارهایی که هر خانواده دارد رقم‌های متفاوتی دارد. در این رابطه برخی از خانواده‌ها مخارج هنگفت را موجه می‌دانند. برخی دیگر از عهده‌ی مخارج سنگین عقد و عروسی بر نمی‌آیند. با انتخاب یک محضر عقد و ازدواج شیک می‌توانید از هزینه‌های جانبی کم کنید.

پرداخت هزینه محضر عقد و ازدواج

تعیین مهریه امری مهم است که می‌بایست قبل از انجام مراسم عقد صورت پذیرد. مهریه هدیه‌ای است که از سوی داماد به عروس داده می‌شود. طبق عرف جامعه میزان مهریه از سوی خانواده‌ی عروس اعلام می‌شود. مهریه حق شرعی و عرفی عروس خانم است. او می‌تواند به صورت عند‌المطالبه آن را از داماد درخواست کند. پرداخت مهریه در هنگام جاری شدن صیغه‌ی عقد کمتر مرسوم است.

نوع دیگری از مهریه به نام عند‌الاستطاعه جهت سهولت در پرداخت پیشنهاد می‌شود که در آن داماد تا رسیدن به استطاعت مالی از پرداخت آن معاف است. مبلغ مهریه در محضر عقد و ازدواج اعلام و در سند ازدواج ثبت می‌شود.

این روزها مهریه‌های خارج از عرف هم دیده می‌شود که اغلب فراتر از توان مالی داماد است. این خانواده‌ها مهریه را ضامن بقای زندگی خانودگی زوجین تلقی می‌کنند.

هزینه محضر عقد و ازدواج

مکانی که محضر عقد و ازدواج در آن واقع شده و امکاناتی که در این مکان پیش‌بینی شده، ملاکی مهم در تعیین هزینه‌های محضر است.

هر دفتر ثبت ازدواج موظف است طبق مصوبه‌ی سازمان ثبت، نرخی ثابت و مشخص را برای ثبت ازدواج در نظر بگیرد. چنانچه محضر عقد و ازدواج امکانات ویژه‌ای را برای زوجین و مهمان‌ها در نظر بگیرد، می‌تواند مبلغ اضافی بر نرخ مصوب را درخواست کند.

پرداخت هزینه‌ی محضر عقد و ازدواج از سوی خانواده‌ی عروس و داماد به صورت نوافقی انجام می‌شود. این توافق با توجه به رسومات هر شهر و قومیت متفاوت است. در برخی از خانواده‌ها همه‌ی هزینه‌های عقد با خانواده‌ی عروس است.

هزینه‌های مراسم عقد و عروسی در بعضی خانواده‌ها به طور مساوی توسط هر دو خانواده پرداخت می‌شود. پرداخت هزینه‌ی محضر عقد و ازدواج توافقی است ولی اغلب توسط پدر داماد پرداخت می‌شود.

حتی اقلیت‌های مذهبی نیز باید طبق قوانین کشور، ازدواج خود را در دفاتر رسمی ازدواج و محضر عقد و ازدواج ثبت کنند.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

عقد آریایی نمادین

عقد آریایی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *