دفتر ازدواج ونک

مراسم عروسی در هند| عروسی هندوها، مسلمانان، مسیحیان

مراسم عروسی در هند با توجه به منطقه، مذهب و ترجیحات شخصی عروس و داماد متنوع است. مراسم عروسی در هند مملو است از تزئینات، رنگ، موسیقی، رقص، لباس‌های رنگارنگ و آداب و رسوم متنوعی که به مذهب و سلیقه‌ی عروس و داماد برمی‌گردد. سالانه حدود ۱۰ میلیون مراسم عروسی در هند برگزار می‌شود. ۸۰% این مراسمات، متعلق به هندوهاست.

مراسم عروسی در هند چگونه برگزار می‌شود؟

اغلب خانواده‌های هندو انرژی و منابع مالی زیادی را صرف مراسم عروسی فرزندانشان می‌کنند. آداب و فرآیند عروسی عروسی‌های هندو براساس منطقه، عرف، بودجه‌ی خانواده و سلایق عروس و داماد، متفاوت است. با این وجود چندین سنت اصلی در هند وجود دارد. “کانیادان”  مراسمی است که در آن پدر عروس دخترش را به داماد اهدا می‌کند. “پانیگراهانا” مراسمی است که در آن میهمان‌ها داوطلبانه و دست در دست یکدیگر دور آتش می‌ایستند. هدف از برگزاری پانیگراهانا آموزش دادن سمبلیک اتحاد به زوج جوان است. “ساپتاپادی” نیز مراسمی است که در آن زوج هفت قدم به طرف آتش برمی‌دارند و در هر قدم، تعهداتشان را به زبان می‌آورند. بعد از این مراسم است که عروس و داماد، قانوناً همسر یکدیگر می‌شوند. مراسم عروسی بودایی‌ها هم تم‌های مختلفی دارد که حول محور مذهب و تعالیم بودا متمرکز است.

سایر مراسمات عروسی در هند

 آناند کاراج مراسمی است که سیخیست‌ها به پیروی از رهبر سومشان، گورو آمار داس در روز عروسی برگزار می‌کنند. زوج جوان چهار بار به دور کتاب مقدسشان می‌چرخند. مسلمانان هند، مراسماتی طبق تعالیم اسلام دارند و جشن‌هایشان بیشتر به رسوم خاورمیانه‌ای شباهت دارد. درواقع مراسمشان متشکل است از عقد نکاح، مشخص کردن یا پرداخت مهر، خواندن مفاد قرارداد ازدواج و پایکوبی و پذیرایی از مهمان. در گوا که اغلب مسیحیان هندی ساکن هستند، مراسماتی شبیه به مراسم غربی دارند.

پیشینه‌ی مراسم عروسی در هند

در گذشته، سن ازدواج در میان هندی‌ها خیلی کم بود. در سال ۲۰۱۱ قانونی مبنی بر حداقل ۲۱ ساله بودن عروس در هند تصویب شد. در سال ۲۰۰۹، ۷% عروس‌ها هنوز ۱۸ ساله نشده بودند. زمانی هم ازدواج‌های اجباری در هند هنجار بود.  امروزه هم خیلی از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که داماد یا عروسشان چه کسی باشد و فرزند حق اظهار نظر ندارد. البته تحقیقات و آمار نشان داده است که هند دارد از این سنت‌ها دور می‌شود. در قسمت‌های شهرنشین هند، آمار ازدواج‌های عاشقانه رو به افزایش است.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

مراسم عقد آریایی

آداب و رسوم ازدواج در خوزستان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *