دفتر ازدواج ونک

مزایای ازدواج و مشارکت مذهبی در ایالات متحده‌‌ی امریکا

امریکا بر خلاف تصور ما یک ملت مذهبی است. اگر از آ‌ن‌ها در این خصوص بپرسید، اکثراً می‌گویند به خدا ایمان دارند. مذهب در زندگی آن‌ها نقش نسبتاً مهمی دارد. حدود ۶۰% از جمعیت امریکا حتماً عضو یک کلیساست. ۴۵% از آ‌ن‌ها هم ماهی یک بار به کلیسا می‌روند. بزرگسالان امریکایی اغلب متأهل هستند. تقریباً همه‌ی امریکایی‌ها بالأخره یک روز ازدواج می‌کنند. دو-سوم کودکان امریکایی با والدین خود زندگی می‌کنند. هدف غایی خیلی از آن‌ها داشتن یک زندگی خانوداگی شاد است.

مزایای ازدواج و مشارکت‌های مذهبی

مزایای ازدواج و مذهب بر ابعاد مختلف زندگی از جمله سلامت جسمی و طول عمر فراوان است. محققان اخیراً رابطه‌ی ازدواج و مشارکت‌های مذهبی را بر کاهش خشونت‌های خانگی بررسی کرده‌اند.

سلامت جسمی و طول عمر

یکی از مهم‌ترین مزایای ازدواج سلامت جسمانی و در نتیجه زندگی طولانی‌تر است. متأهلین کمتر از مجردها از بیماری‌های طولانی‌مدت رنج می‌برند. آن‌ها مشکلات فیزیکی کم‌تری دارند. خطر مرگ در آن‌ها نیز پایین‌تر است. تحقیقات نشان می‌دهد که رابطه‌ی مستقیمی بین سلامت جسمانی و مشارکت مذهبی وجود دارد. مشکلات مرتبط با بیماری‌های قلبی، سکته‌ی مغزی و … در این افراد کم‌تراست.

وضعیت کلی سلامت جسمانی و امید به زندگی نیز در آن‌ها بهتر است. تحقیقات تازه‌تر هم این موضوع را به صورت آماری اثبات کرده‌اند. به طور کلی مشارکت‌های اجتماعی و مذهبی در بهبود رفتار انسان نقش به‌سزایی دارد. نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد امید به زندگی در سن ۲۰ سالگی بین کسانی که بیش از یک بار در هفته به اماکن مذهبی مراجعه می‌کنند و کسانی که هرگز مراجعه نمی‌کنند، هفت سال اختلاف دارد.

مزایای ازدواج و مشارکت مذهبی بر سلامت روان و شادمانی افراد

مطالعات اخیر بر مبنای اطلاعات جغرافیایی نشان داده که یکی از مزایای ازدواج، سلامت روانی است. اختلالات روانی در افراد متأهل کم‌تر دیده می‌شود. این اختلالات در افراد متأهل خیلی زودتر درمان می‌شود. تحقیقات نشان داده که مزایای ازدواج برای مردان و زنان به یک شکل است. اما پایان یک زندگی زناشویی برای زنان معمولاً ناراحت‌کننده‌تر است. اگرچه تفاوت‌هایی میان زنان و مردان در واکنش نسبت به تغییرات زناشویی وجود دارد، مزایای روانشناختی مربوط به ازدواج برای آن‌ها یکسان است.

رفاه اقتصادی

مردان متأهل در خیلی جوامع دستمزد بیش‌تری کسب می‌کنند. آمار دقیقی گزارش شده که مردان امریکایی، ۱۱% دریافتی بیشتری نسبت به سایرین دارند. متأهلان درآمد خانوادگی بیش‌تری نسبت به مجردها دارند. این اختلاف دستمزد دریافتی در میان مردان متأهل در قیاس با مردان مجرد و زنان متأهل در قیاس با زنان مجرد بیشتر است. به علاوه که متأهل‌ها به طور متوسط درآمد و دارایی بیشتری دارند.

تا آن‌جا که ما می‌دانیم مزایای مشارکت مذهبی بر رفاه اقتصادی تحلیل سیستماتیکی نشده است. سابقاً تحقیقات نشان داده است که مشارکت مذهبی بر موفقیت تحصیلی اثر مستقیم دارد. موفقیت تحصیلی هم مهم‌ترین عامل موفقیت در بازار کار است. به طور کلی، بزرگسالانی که در کودکی مشارکت مذهبی بیشتری داشته‌اند نسبت به سایرین موفق‌تر هستند.

فرزندان

به طور متوسط، کودکانی که در کنار هر دو والد طبیعی خود رشد می‌کنند، شانس موفقیت بیشتری دارند. آمار بسیار کوچکی از مرگ این کودکان وجود دارد. مسلماً کودکان در کنار والد طبیعی خود از وضعیت سلامت بهتری برخوردارند. آثار مثبت زندگی در کنار خانواده تا پایان عمر با آن‌هاست. کم‌تر از سایرین ترک تحصیل می‌کنند. سطح تحصیلاتشان از سایرین بیشتر است. بارداری پیش از ازدواج نیز که ادر سال‌های اخیر شیوع پیدا کرده، در این افراد کم‌تر مشاهده می‌شود.

مطالعات بسیاری ارتباط بین دین و رفاه کودکان را مستندسازی کرده است. پروتستان‌های محافظه‌کار، اصرار بیشتری روی مطیع تربیت کردن کودکان دارند. آن‌ها تنبیه‌های بدنی کوچکی برای فرزندانشان در نظر می‌گیرند. با این‌حال هرگز فحاشی نمی‌کنند و در صورت بروز خطا از سمت فرزندشان، بر سر آن‌ها فریاد نمی‌کشند. با توجه به ابعاد دیگر دین، مشارکت مذهبی خانوادگی باعث ایجاد روابط صمیمانه میان اعضای خانواده می‌شود.

خشونت خانگی

۱۴% از افرادی که به صورت غیررسمی با یکدیگر زندگی می‌کنند گزارش داده‌اند که مورد حمله‌ی شریک خود قرار گرفته‌اند. در صورتی‌که این آمار در زنانی که رسماً متأهل هستند، ۵% است. این تفاوت زمانی کاهش می‌یابد که عواملی همچون سن، تحصیلات و نژاد ثابت نگه‌داشته شود. تحلیل‌های مفصل‌تر هم نشان داده است که متأهل‌‌ها خشونت کم‌تری نسبت به مجردها نشان می‌دهند.

خشونت خانگی در مردان معتقد کم‌تر از مردانی است که مشارکت مذهبی کمی دارند. آن‌ها از فرامین مسیح در کتاب مقدس تبعیت می‌کنند. آن‌ها معتقدند خداوند برای آن‌ها که با همسرشان با خشونت رفتار می‌کنند، مجازات سختی در نظر دارد.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

خطبه‌ی عقد سیدمحمد خاتمی

دفتر ثبت ازدواج

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *