دفتر ازدواج ملاصدرا

مشاوره‌ی قبل از ازدواج| چطور بفهمیم که عاشق شده‌ایم؟

ما به واسطه‌ی شغل و حضورمان در دفتر عقد و ازدواج ملاصدرا، روزانه شانس دیدن چند زوج عاشق را داریم. خیلی از جوانان هم برای مشاوره‌ی قبل از ازدواج به ما مراجعه می‌کنند. چندی پیش که گرم گفتگو با کارشناس مشاوره‌ی عزیزمان بودم، پرسیدم: “همه‌ی عروس و داماداها عاشق هم هستند؟ از کجا مطمئن شده‌اند که عاشقند؟” این سؤال، مقدمه‌ای شد برای یک گفتگوی دلچسب دیگر که چکیده‌اش را برای شما آماده کرده‌ام.

مشاوره‌ی قبل از ازدواج در دفتر ازدواج ملاصدرا

بخشی از وقت مشاوره‌ی دفتر ما مربوط به جوانانی است که شاید هنوز تصمیم قطعی‌ای برای ازدواج نگرفته باشند. درواقع به این بلوغ فکری رسیده‌اند که لازم است اقدام به مشاوره‌ی قبل از ازدواج کنند. روزانه چندین تماس تلفنی دریافت می‌کنیم از جوانانی که می‌خواهند پیش از تصمیم‌گیری نهایی با مشاور دفتر ملاصدرا مشورت کنند.  در این جلسات، همیشه حرف عشق به میان می‌آید. اکثر جوان‌تر می‌خواهند مطمئن باشند که عاشق هستند. شاید دلیل مراجعه‌ی خیلی از جوانان هم کشف پاسخ صحیح همین سوال باشد. “چطور بفهمم که عاشق شده‌ام؟”

خیلی وقت‌ها هم این سوال را مشاور ما از برخی جوانان که برای مشاوره‌ی قبل از ازدواج آمده‌اند، می‌پرسد. “چطور مطمئنی که عاشق شده‌ای؟” پاسخ‌هایی که مشاور ما دریافت کرده را می‌شود در شش دسته‌بندی مختلف گنجاند. به زعم مشاور ما، تحقیقات گسترده‌تری که محققان انجام داده‌اند نیز خارج از این تقسیم‌بندی نبوده است. خلاصه‌‌ی ماجرا این است:

نشانه‌های فیزیکی عشق

دسته‌ی اول نشانه‌های فیزیکی عشق است. “مورمور شدن”، “تپش قلب”، “خیس شدن کف دست”، “بغض”، “اشک‌های وقت خداحافظی” و … . افراد عاشق وقتی به معشوقشان فکر می‌کنند یا وقتی او را می‌بینند، متوجه واکنش‌های مثبت فیزیکی در خود می‌شوند.

نشانه‌های عاطفی عشق

دسته‌ی دوم، نشانه‌های عاطفی است. اکثر عشاق، نشانه‌های عاطفی مشابهی دارند. “وقتی با او هستم بیشتر می‌خندم.” “وقتی می‌بینمش ناخودآگه لبخند می‌زنم.” “وقتی به اتاق دیگری می‌رود هم دلتنگ می‌شوم.”  افراد عاشق، این دست احساسات را نسبت به شخصی که دوست دارند حس می‌کنند. این دست احساست معمولاً در فرد عاشق نسبت به شخص دیگری ایجاد نمی‌شود.

نگرانی مثبت

افراد عاشق وقتی معشوقشان کنارشان نباشد نگران می‌شوند. ما به این شکل از نگرانی، نگرانی مثبت می‌گوییم. وقتی عاشقید و دور، ممکن است نگرانی‌های کوچکی به سرتان بزند. تصادف، افتادن، صدمه دیدن در محیط کار، بیماری و … . مراجعین ما وقتی از این نگرانی‌ها صحبت می‌کنند، نگرانی‍شان شکل وسواس‌گونه یا منفی ندارد. این فکرها وقتی عاشق هستید، طبیعی و نرمال است.

بدون او هیچ تصوری از زندگی آینده ندارم.

این جمله اینقدر از لسان عشاق دفتر ازدواج ملاصدرا شنیده شده که تبدیل به یک دسته شده است. وقتی به آینده فکر می‌کنید و هرچیزی را با او می‌بینید، عاشقید. یعنی دیگر واقعاً نمی‌خواهید جدا از او زندگی کنید. او در هر رویاپردازی و خیالبافی مربوط به آینده‌ی شما حضور دارد.

یکی شدن

این اتفاق وقتی می‌افتد که مدت زیادی از رابطه‌ی عاشقانه‌ی شما گذشته باشد. این حس وقتی به سراغتان می‌آید که می‌بینید دیگر نمی‌خواهید از او جدا باشید. می‌خواهید همیشه با او باشید. می‌خواهید با او زندگی کنید. می‌خواهید همه چیز زندگی‌تان با او مشترک باشد. دوست دارید یکی باشید. بعد از این است که شروع می‌کنید فکر کردن به نیازهای او و خواسته‌های او. وقتی نیاز شما نیاز اوست و خواسته‌هایتان همسو و یکی شد، دیگر حتماً عاشق هستید.

بیان عشق

وقتی توانایی بروز عشق را دارید که عاشق باشید. این یکی مرحله‌ی نهایی عشق است. وقتی شجاعت و جسارت کافی برای بیان عشق را داشته باشید، حتماً در حرف و عمل آن را ابراز می‌کنید. وقتی تمام مراحل قبل در مورد شما صدق کند، دیگر لزومی ندارد عشقتان را ابراز نکنید. معشوقتان برای شما از همه چیز مهم‌تر است. امنیت و رفاهش برای شما اهمیت دارد. حسی که به او دارید را هیچوثت به شخص دیگری نداشته‌اید. این‌ها همه از نشانه‌های عشق است.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

مطالب مرتبط:

ثبت رسمی ازدواج

انتخاب دفتر عقد و ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *