ازدواج با دختر بدون اجازه ولی

مکزیک | Matrimonio |مراسم ازدواج در مکزیک

مکزیک یک کشور شگفت‌انگیز برای عاشقانه‌ها و ماه‌عسل به شمار می‌آید. این کشور مکان‌هایی بی‌نظیر برای برگزاری عروسی دارد. از زیبایی‌های طبیعی این کشور تا آب و هوا و فرهنگ خاصش هر چه بگوییم کم است. اما سنت‌های عروسی در مکزیک از شهری به شهر دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر می‌تواند بسیار متفاوت باشد. توجه به جزئیات در عروسی برای مکزیکی‌ها اهمیت زیادی دارد.

غذاها و موسیقی عروسی در مکزیک

غذا در فرهنگ مکزیکی‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد. غذاهای اصلی که در عروسی مکزیکی‌ها سرو می‌شود معمولاً از مرغ، گوشت خوک و گاو تهیه می‌شود. غذاهای جانبی هم شامل لوبیا، برنج تند با فلفل و گوجه فرنگی است.

البته نباید فراموش کنیم که مکزیکی‌ها دسرهای بسیار خوشمزه‌ای دارند.. کوکی‌‌های خوشمزه‌ای نیز از بادام و گردو تهیه می‌کنند. کیک عروسی مکزیکی‌ها شکل‌ها و طعم‌های متفاوتی دارد. اما کیک‌های میوه‌ای برای این مراسم انتخاب می‌شوند.

نوازنده‌های شمال مکزیک لباس‌های ساتن سفید و آبی می‌پوشند و چکمه‌های گاوچران‌ها را می‌پوشند. ساز آکاردئون هم جزء همیشگی این گروه‌های موسیقی است. رقص سالسا و گیتار فلامنکو از بخش‌های جذاب شادی و پایکوبی مکزیکی‌هاست.

سیزده سکه طلا

در مکزیک، داماد ۱۳ سکه طلا را به نشانه اعتماد و حمایت مالی به عروس هدیه می‌دهد. عروس هم بعد از پذیرش هدیه قول می‌دهد که از این هدیه به خوبی مراقبت کند. معمولاً این هدیه در سینی به عروس داده می‌شود.

همراهی پدر و مادر با عروس و داماد

در مکزیک پدر و مادر عروس برای برگزاری مراسم مذهبی ازدواج او را تا کلیسا همراهی می‌کنند. در این زمان نه تنها داماد نباید عروس را ببیند که هیچ مرد دیگری هم نباید او را ببیند. مکزیکی‌ها برای آن‌که نمادی از وحدت را نشان دهند، یک حلقه بزرگ که معمولاً از گیاه گل‌گاو‌زبان تهیه شده را دور گردن یامچ دست آنها می‌بندند.

نقش مهمان در عروسی مکزیکی

مهمان‌ها در عروسی مکزیکی‌ها نقش‌های متفاوتی دارند. معمولاً در این مراسم دو نفر هستند که نسخه‌های مینیاتوری عروس و داماد محسوب می‌شوند. یکی از مهمان‌ها حلقه را می‌آورد و یک نفر هم به عنوان دختر گل معرفی می‌شود که باید گل‌های اهدایی به عروس را حمل کند.

مکزیکی‌ها رسمی مثل “شادباش دادن” در جشن خود دارند که به “دلار” معروف است. مهمانان عروسی بعد از پایان مراسم عروسی در کلیسا داماد را روی دستان خود بلند می‌کنند و می‌چرخانند.

سنت‌های مکزیکی

در مکزیک قدیم عروس‌ها پیراهنی خنک، سبک و سفید رنگ با گلدوزی رنگی می‌پوشیدند. البته این لباس هنوز هم برای عروسی‌های ساحلی طرفداران زیادی دارد. دامادهای مکزیکی هم در قدیم لباس ماتادورها را می‌پوشیدند که شامل شلوارهای تنگ و ژاکت بود.

در برخی از شهرهای شمالی مکزیک خیلی قبل‌تر از رد و بدل شدن حلقه عروس و داماد، آن‌ها حلقه‌ی دیگری را با عنوان “حلقه وعده” به یکدیگر هدیه می‌دهند.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

 

شرایط ازدواج |موارد محرز منع ازدواج از لحاظ شرعی و قانونی

محضر ثبت ازدواج با عاقد غیر روحانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *