واتیکان| شهر بدون ازدواج با آمار ثبت ازدواج میلیونی!

شهری که پایتخت ثبت ازدواج مسیحیت است، اغلب ساکنین و شهروندانش روحانی هستند. بر اساس فرامین کلیسای کاتولیک، روحانیت به خاطر سوگند پاکدامنی نمی‌تواند ازدواج کند. راهبه‌ها، خواهران مذهبی و راهبان امکان ازدواج ندارند.  پس ازدواج و زندگی خاوادگی در واتیکان تقریباً وجود ندارد.

قوانین شهروندی واتیکان موجب شده همانطور که ازدواج و فرزندآوری در این منطقه وجود ندارد، آشنایی نیز به صفر برسد. البته کسانی هستند که در واتیکان کار می‌کنند اما ازدواج کرده‌اند. زندگی  این افراد معمولاً در شهر رُم استقرار دارد.

ثبت ازدواج در پایتخت همیشه ابری ایتالیا، رُم| واتیکان

عشق میان زن و شوهر، نشانی مقدس است. برای مسیحی‌های کاتولیک جایی بهتر از رُم وجود ندارد تا ازدواج خود را ثبت کنند. آن‌ها معتقدند مهد کاتولیک‌ها مقدس‌ترین جا برای ثبت مقدس‌ترین اتحاد انسانی است. آن‌ها می‌گویند ثبت ازدواج در شهر واتیکان موجب می‌شود احساس کنند ازدواجشان توسط مسیح و پشت دیواره‌های باستانی کلیسا ثبت می‌شود. جالب است که اسناد مقدس در واتیکان، همچنان به لاتین ثبت می‌شوند. سند ازدواج یکی از این اسناد است.

برای یک کاتولیک هیچ چیز نمی‎تواند خاطره‌انگیزتر از ثبت ازدواج در خاستگاه مسیحیت کاتولیک باشد. عروس‌های مسیحی آرزو دارند جشن عروسی‌شان در دل باغ‌های واتیکان اتفاق بیفتد. این باغ‌ها قدمتی قرون وسطایی دارد. باغ‌هایی با مجسمه‌های آنتیک و چشمه‌های روان طبیعی! دیوارهای سنگی باستانی شهر را از شمال، جنوب و غرب احاطه کرده است.

کلیساهای شهر واتیکان

کلیسای پیتر مقدس

یقین دارم که نام این کلیسا را بارها شنیده‌اید. بزرگ‌ترین کلیسای کاتولیک که در دوره‌ی رنسانس و با همکاری معماران چیره‌دستی همچون میکل‌آنژ ساخته شده است. این کلیسا سالانه میزبان ثبت ازدواج هزاران زوج جوان است. سالن ازدواجی که در این کلیسا در نظر گرفته‌اند، صد نفر ظرفیت دارد. برای رزرو روز و ساعت، زوج جوان و یک کشیش باید به کلیسای پیتر مقدس، نامه‌ی درخواست بنویسند.

کلیسای سنت آنا

این کلیسا، از آن جهت که وقف مادر حضرت مریم شده، لقب کلیسای مقدس واتیکان را دارد. دوست‌داشتنی‌ترین فضا که به محض ورود به واتیکان، قبل از هر فضای دیگری دیده می‌شود. رزرو تاریخ در این کلیسا ساده‌تر است. کشیش‌های انگلیسی زبان دارد. گل‌آرایی و اجازه‌ی پخش موسیقی هم از دیگر امکانات این کلیساست. از آن‌جایی که از سایر قسمت‌های توریستی شهر واتیکان فاصله‌ی بیشتری دارد، توانسته فضای خصوصی‌تری در اختیار عروس و دامادها قرار دهد.

ثبت ازدواج کاتولیک در واتیکان

عروسی کاتولیک در این شهر مقدس، برای زوج‌ها جاذبه دارد چرا که دارای ساختاری منحصر به فرد است. با وجود قوانین محدودکننده، با کمی حوصله و کمک گرفتن از متخصصین امور، ثبت ازدواج در واتیکان شدنی است. برای ثبت ازدواج در کلیسای سنت آنا معمولاً از چند ماه قبل باید اقدام کرد. رزرو وقت از کلیسای پیتر مقدس اما یک سال و نیم زمان می‌برد.

الزامات مربوط به مهمان

واتیکان، ازدواج‌هایی که کم‌تر از ۱۵ مهمان دارند را نمی‌پذیرد. دلیلش هم این است که ترجیح می‌دهد ازدواج‌هایی را ثبت کند که خانواده‌های مقیدتر و مذهبی‌تری دارند. واتیکان از خانواده‌هایی که حضور در واتیکان برایشان امتیاز محسوب می‌شود، استقبال بیشتری می‌کند.

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

عقد آریایی اصیل و نمادین

دفتر عقد و ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *