دفتر ازدواج ونک

مراسم عقد| برای روز عقد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

زمانی که خانواده‌ها برای روز عقد برنامه‌ریزی می‌کنند، معمولاً  فشار زیادی روی آن‌هاست و این کاملاً طبیعی است. بعد از انجام صحبت‌های اولیه و توافق‌ها نوبت به رسمی شدن ازدواج می‌رسد.  با برنامه‌ریزی و با چشم باز گام بردارید. برای انجام این مراسم کافی است مراحل زیر را انجام دهید و به نکاتی که ذکر می‌شود توجه کنید.

گام اول : تعیین زمان مراسم

بعد از انجام صحبت‌های اولیه و تعیین شرایط ضمن عقد، چندین تاریخ را برای روز عقد تعیین کنید. اگر خوش‌شانس باشید در یکی از تاریخ‌های تعیین شده می‌توانید مراسم را در دفتر عقد و ازدواج انجام دهید. ممکن است (بسته به شرایط) مراسم یک روز جلو و یا یک روز عقب بیفتد که اهمیت زیادی ندارد. چه یک روز زودتر و یا یک روز دیرتر، عقد به خوبی انجام می‌شود پس نگران نباشید.

گام دوم : تعیین تعداد میهمانان

مهمترین بخش روز عقد تعیین تعداد میهمانان است. معمولاً برای مراسم عقد، بستگان درجه یک خانواده‌های زوجین (پدربزرگ، مادربزرگ، دایی، عمو و … ) دعوت هستند. اما در بعضی مناطق ایران برای جلوگیری از به وجود آمدن دلخوری، بقیه هم دعوت می‌شوند. این که چه تعداد میهمان و با چه نسبت فامیلی دعوت می‌شوند بستگی به رسومات خانوادگی دارد.

در این مرحله حتماً تعیین کنید که می‌خواهید چه کسانی به عنوان شاهد در دفتر ازدواج حاضر باشند و با آن‌ها هماهنگ کنید تا در هنگام عقد دلخوری پیش نیاید.

گام سوم : انتخاب دفتر عقد و ازدواج

قبل از هر چیزی تعیین کنید که می‌خواهید مراسم عقد را در کجا انجام دهید. خانه، دفتر عقد و یا یک تالار پذیرایی. این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. زیرا هر کدام نیاز به زمان‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق دارد.

اگر قرار است عقد را در دفتر ازدواج و یا تالار پذیرایی انجام دهید، آن را طوری انتخاب کنید که رفت و آمد به آن برای شما و میهمانان تا حد ممکن راحت باشد. همچنین با توجه به تعداد میهمانانی که قرار است با شما به محضر عقد بیایند، میزان بزرگی و امکانات آن را در نظر داشته باشید.

در صورتی که می‌خواهید عکاسی و یا فیلم‌بردای انجام شود تا حد ممکن به ظاهر دفتر عقد و ازدواج توجه کنید تا هیچ موردی از قلم نیفتد. سفره‌ی عقد شیک از نظر شما چیست؟ سفره‌ی عقدی که آماده شده را از نزدیک ببینید تا مطمئن شوید خوب است. اگر از نظر شما سفره‌ی عقد کم و کاستی دارد مورد نظر را سفارش دهید. همچنین اگر خدمات دیگری نظیر پذیرایی از میهمانان می‌خواهید آن‌ها را هماهنگ کنید تا در روز برگزاری مراسم دچار مشکل نشوید.

نکته‌ی دیگری که در تعیین محضر ازدواج اهمیت دارد این است که آیا در زمانی که شما تعیین می‌کنید می‌تواند مراسم عقد را انجام دهد یا خیر؟ اگر در روز خاصی مثلا ولادت و یا مبعث و … تصمیم دارید مراسم را انجام دهید، حتماً از یک ماه جلوتر به فکر هماهنگی با محضر ازدواج باشید.

هر معیاری برای انتخاب دفتر عقد و یا تالار پذیرایی دارید، به شما توصیه می‌کنم چندین جا سر بزنید تا هم از قیمت‌ها و هم از خدمات با خبر شوید و بتوانید درست انتخاب کنید.

اگر قرار است عقد را در خانه و یا تالار پذیرایی انجام دهید کافی است با یکی از دفتر‌های عقد و ازدواج هاهنگ کنید تا عاقد سر زمان مقرر برای انجام عقد حاضر شود.

همچنین در صورتی که عقد در خانه انجام می‌شود باید سفره‌ی عقدی را تهیه کنید، برای این منظور می‌توانید لوازم سفره‌ی عقد جدید را اجاره کنید و یا این که تک تک وسایل آن را خودتان تهیه و تزیین کنید.

برای انجام مراسم عقد حتماً عروس خانم دسته گلی به همراه داشته باشند تا عکس‌هایشان زیباتر شود و جلوه خاصی به مراسم ببخشد. همچنین از قبل گیفت‌های کوچکی تهیه کنید تا به عنوان یادگاری به میهمانان بدهید.

گام چهارم: هماهنگی برای آرایشگاه، ماشین عروس، گروه موسیقی، عکاس و فیلم‌بردار

برای آرایش، حتماً آرایشگاهی را انتخاب کنید که از قبل کارهای آن را دیده‌اید و مطمئن هستید کارش خوب است. سعی کنید تا حد امکان آرایش ملایم داشته باشید. چهره‌ی طبیعی شما زیباتر است. اگر قرار است ماشین کرایه کنید از قبل به فکر باشید و هماهنگ کنید.

و نکته‌ی آخر، چه در مراسم عقد و چه در مراسم عروسی، مهم کنار هم بودن شماست پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید از مراسم لذت ببرید و لحظات خوبی را سپری کنید.

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

طلاق| یک پایان تلخ

ازدواج اینترنتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *